Josh Dallas 

Joshua Paul Dallas

7,3
2 953 oceny gry aktorskiej
Josh Dallas
Joshua Paul Dallas urodził się 18 grudnia 1981 roku w Louisville, Kentucky. Dorastał w New Albany w stanie Indiana, gdzie w wieku 15 lat ukończył liceum. Był mocno zaangażowany w szkolny program Arts. W wieku 16 lat wygrał stypendium Exley Sarah, dzięki któremu uczęszczał do Mountview Conservatoire for the Performing Arts w Londynie. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w Royal Shakespeare Company. Od tego czasu występował w Royal National Theatre, angielskiej Operze Narodowej, New Shakespeare Company oraz w The Vic Young.
Podczas studiów w Wielkiej Brytanii, w roku 2003, poznał brytyjską aktorkę Larę Pulver i ożenił się z nią w Boże Narodzenie 2007 roku. Począwszy od 2011, są w separacji.
Do Stanów wrócił po 10 latach i został wybrany do roli w filmie "Thor", zastępując Stuart'a Townsend'a jako Fandrala. Jedną z ostatnich pozycji w jego filmografii jest rola Prince Charming w serialu telewizji ABC "Once Upon A Time".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 grudnia 1978

miejsce urodzenia: Louisville, Kentucky, USA

wzrost: 185 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Lara Pulver (25.12.2007 - 2012, rozwód); 2. Ginnifer Goodwin (od 12.04.2014), 2 synów: Oliver Finlay (ur. 29.05.2014) i Hugo Wilson (ur. 01.06.2016)
Miał zagrać rolę Fandrala w filmie "Thor: Mroczny świat", ale zrezygnował z powodu zobowiązań wobec serialu "Dawno, dawno temu". Ostatecznie rolę otrzymał Zachary Levi.
Ma brata Jasona.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Oglądam go właśnie w Turbulencjach i nie mogę przestać widzieć w nim tego polskiego aktora. A że chłop się źle kojarzy (wraz z szanowną małżonką), to obrzydza mi serial ;)

Po obejrzeniu "Dawno, dawno temu" i "Turbulencji" stwierdzam, że jeżeli ten pan gra w jakiejś realizacji, to spokojnie można sobie odpuścić.
Szkoda, bo ma warunki i można by się spodziewać dobrego aktorstwa, może kiedyś dostanie rolę dramatyczną, a nie tylko mydlane opery (operetki?).

Nie wiem, czy to wina twórców serialu „Once upon a time” czy przez jego grę aktorska, lecz od 4 sezonu zaczął mnie bardzo denerwować. Ciężko mi było przejść przez odcinki w których omawiana była jego historia.

idealny na bajkowego księcia dla śnieżki :D

Pokazuje że razem z Jennifer Morrison w 2 produkcjach ja oprócz "Dawno dawno Temu" nie mogę nic dopasować. Help?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones