Justin Timberlake 

Justin Randall Timberlake

7,5
11 362 oceny gry aktorskiej
Justin Timberlake
Justin Randall Timberlake, syn Lynn Harless i Randy'ego Timberlake'a, urodził się 31 stycznia 1981 roku w Memphis (Tennessee), jako jeden z bliźniaków, jednak jego siostra, Laura Katherine, zmarła zaraz po przyjściu na świat.

W wieku 11 lat pojawił się w telewizyjnym programie "Star Search". Mimo, że nie wygrał show, pozostał wierny swoim ambicjom. Występował w "Klubie Myszki Miki", popularnym programie dla dla dzieci i młodzieży, prezentowanym w Stanach przez Disney TV, w którym brali także udział Britney Spears, Ryan Gosling, Keri Russell, Christina Aguilera oraz przyjaciel z boysbandu - JC Chasez.

Jego kariera zaczęła się w 1994 roku, gdy poznał JC Chaseza. Chłopaki postanowili założyć kwintet wokalny. Dołączyli do nich jeszcze: James Lance Bass, Joey Fatone i Chris Kirkpatrick. Dwa lata później obydwaj stali się założycielami popularnego boysbandu 'N Sync. Aspirując do harmonijnego zestrojenia swoich tonacji, przyjęli nazwę złożoną z ostatnich liter swoich imion. W 1997 roku podpisali kontrakt z RCA Records. Wylansowali dwa przeboje "Tearin' Up My Heart" i "I Want You Back." Po niespełna roku od założenia, grupa wydała album zatytułowany po prosty ''N Sync'', który stał się ogromnym przebojem w Niemczech, a później w całej Europie. Ostatnim krokiem do sławy było ukazanie się amerykańskiej edycji płyty, która sprawiła, że chłopcy z dnia na dzień stali się gwiazdami światowego formatu.

Nagrywali przeboje z innymi artystami, m.in. z Glorią Estefan i z grupą Alabama, wydali bożonarodzeniową płytę pt. "Home for Christmas". Zdążyli od tego czasu zdobyć wiele nagród (w tym American Music Award w kategorii "Najlepszy debiut Pop/Rock 1999 roku"). Kolejny ich album, "Celebrity" sprzedawał się jak świeże bułeczki.

W 2002 roku Justin zaczął już poważnie myśleć o swojej solowej karierze i poświęcił się projektowi "Justified". Album ten odzwierciedlał dogłębnie mocno zróżnicowane gusta muzyczne młodego artysty, obejmujące takie gatunki, jak soulowe R&B, hip hop, rock, blues czy country.

Timberlake przeżył także romans z kinem. Jego piosenki znalazły się między innymi na ścieżkach dźwiękowych do filmów: "Bad Boys II", "Crossroads - Dogonić marzenia" oraz w animacji "Jimmy Neutron: Mały geniusz". Na dużym ekranie piosenkarza można było zobaczyć w epizodycznej roli w komedii romantycznej "Przystanek miłość" oraz w "Longshot". Wokalista zagrał także w produkcji telewizyjnej "Modelka na medal".

Po udanym, solowym debiucie, artysta nabrał odwagi i zapragnął także poszerzyć swój związek z kinem. W 2004 roku przyjął propozycję zagrania w dramacie "Edison", w którym w rolach głównych wystąpili: Kevin Spacey, Morgan Freeman i Elisha Cuthbert. Następnie wziął udział w takich produkcjach, jak: "Alpha Dog", "Jęk czarnego węża" czy też "The Social Network".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 31 stycznia 1981

miejsce urodzenia: Memphis, Tennessee, USA

wzrost: 185 cm

Emmy
Zdobył Emmy, 1 inna nagroda i 13 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Jessica Biel (od 19.10.2012), syn Silas Randall (ur. 08.04.2015)
Razem z Seannem Williamem Scottem w 2003 roku był gospodarzem MTV Movie Awards.
Wystąpił w następujących reklamach:
- 2000 r. - sieć barów szybkiej obsługi McDonald's, Target Stores;
- 2001 r. - piwo Budweiser;
- 2002 r. - strona internetowa freevibe.com, sieć restauracji Chili's;
- 2009 r. - 2010 r. - perfumy marki Givenchy;
- 2018 r. - niskokaloryczne napoje Bai; jesienna kolekcja męskich ubrań "Fresh Leaves" marki Levi's, której jest współautorem.
Artysta wspierał kampanię charytatywną na rzecz dzieci umierających z powodu biedy. Akcja, która miała miejsce w 2005 roku nosiła tytuł "Make Poverty History" ("Niech ubóstwo przejdzie do historii").
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych