Kathy BatesI

Kathleen Doyle Bates

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/9/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":28539,"rate":8.256315918567575,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/9/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":109,"rate":7.4495412844036695,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/9/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":103,"rate":7.533980582524272,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyserka"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/9/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":22,"rate":8.227272727272727,"desc":"oceny","profession":"pracy reżysera"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/9/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":3,"rate":8.666666666666666,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
8,3
28 539 ocen gry aktorskiej
Była brana pod uwagę do roli Mearose w filmie "Honor Prizzich". Angaż ostatecznie otrzymała Anjelica Huston.
Była przesłuchiwana do roli Janet Wood w serialu "Three's Company", jednak ostatecznie otrzymała ją Joyce DeWitt.
Była pierwszą aktorką której zaproponowano rolę Mamy Morton w filmie "Chicago", jednak odrzuciła tę ofertę. Angaż ostatecznie otrzymała Queen Latifah. Prócz tego była brana pod uwagę do ról Roxie Hart i Mary Sunshine, które finalnie zagrały Renee Zellweger i Christine Baranski.
Jako pierwsza biała aktorka zagrała główną rolę w filmie Tyler'a Perry’ego. Była to rola w filmie "The Family That Preys".
Z powodzeniem zagrała rolę Jessie Cates w sztuce "Dobranoc mamusiu", wystawianej na Broadway'u. Mimo wszystko roli w filmie nie dostała. Producenci obawiali się bowiem, iż Bates nie poradzi sobie na wielkim ekranie. Jej miejsce zajęła Sissy Spacek.
Rozważano jej kandydaturę przy obsadzaniu roli Babci Mirabeau w filmie "Carolina", która ostatecznie przypadła w udziale Shirley MacLaine.
Brała udział w castingu do roli Jenny Mercer w filmie "Zwolnienie warunkowe". Angaż otrzymała Theresa Russell.
Była rozważana do roli Catherine w filmie "Dolegliwości". Ostatecznie angaż otrzymała Catherine Keener.
Ofiarowała milion dolarów na pomoc ofiarom huraganu Katrina.
W 2012 roku poddała się obustronnej mastektomii, po tym jak zdiagnozowano jej raka piersi.
W 2003 roku wykryto u niej nowotwór jajnika.
Miała zagrać rolę pani Jibsen w filmie "Świat według T.S. Spiveta", jednak musiała zrezygnować z powodów zdrowotnych. Zastąpiła ją Judy Davis.
W 1969 roku ukończyła wydział teatralny na Southern Methodist University w Dallas (Teksas, USA).
Była rozważana do roli Ruth Patchett w filmie "Diablica". Ostatecznie angaż otrzymała Roseanne Barr.
Prowadziła rozmowy w sprawie roli Mattie Fae Aiken w filmie "Sierpień w hrabstwie Osage", jednak angaż ostatecznie otrzymała Margo Martindale.
Była brana pod uwagę do roli Agathy Trunchbull w filmie "Matylda". Ostatecznie angaż otrzymała Pam Ferris.
Ma dwie starsze siostry: Patricię i Mary.
Była brana pod uwagę do roli siostry Aloysius w filmie "Wątpliwość". Ostatecznie angaż otrzymała Meryl Streep.
Była brana pod uwagę do roli matki Jacka w filmie "Tajemnice lasu". Angaż otrzymała Tracey Ullman.
Jest członkiem Academy of Motion Picture Arts i Sciences Board of Governors.