Kristen StewartI

Kristen Jaymes Stewart

6,7
43 454 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Kristen Stewart

Pytanie do fanów.

użytkownik usunięty

Aktora/aktorkę szanować można za wiele cech, biorąc pod uwagę różne kryteria. Za co zwykle cenimy aktorów? Za umiejętności i ogólną prezencję, dykcję, zdolność ukazywania uczuć, gesty, mimikę, za wybitne role w cenionych filmach, w ostateczności na ocenę wpływają cechy fizyczne.

Za co Wy cenicie Kristen? (jeśli cenicie)
Prosiłabym o sensowną argumentację.

Pozdrawiam! ;)

użytkownik usunięty

nie doczekasz sie tu odpowiedzi fanow co najwyzej ataku pod tyt. "spojrz na siebie" itp. ja poznalam kristen kilka lat temu i musze szczerze przyznac ze wybitnie mnie ona irytuje, jak zadna inna aktorka. wiem ze inne (dzis wybitne) aktorki tez kiedys byly krytykowane, wysmiewane i mieszane z blotem, ale walczyly o swoje i dzis sa na szczycie, moze z stewart tez tak bedzie, choc szczerze mowiac watpie (moze mnie mile zaskoczy?) co do aspektow, jakie wymienilas, u kristen umiejetnosci sa na poziomie 4/10, prezencja moze troche wyzej, zdolnosc okazywania uczuc 1, gesty i mimika slabe 1, wybitne role? wstrzelila sie skutecznie w hit, a cechy fizyczne? jestem kobieta, nie przekona mnie wygladem, jak michael madsen, ktoremu wszystko wybacze ;) reasumując nie jestem ani fanka ani antyfanka kristen, ale mam nadzieje ze skoro dostala szanse to wezmie sie w garsc i wykorzysta swoja szanse a wtedy podniose jej ocene z usmiechem na twarzy

użytkownik usunięty

Dla mnie to, że nikt nie odpisał jak dotąd w tym temacie jest równoznaczne z tym, że nie ma ona fanów lub ma takich, którzy nie potrafią wytłumaczyć za co ją lubią czyli tak czy owak kiepskimi są fanami lub też ona kiepską aktorką, bo widocznie nie ma w niej czego zachwalać. Cóż...napisałam z ciekawości żeby zobaczyć czy znajdzie się ktoś, kto sensownie wytłumaczy za co ją ceni. Nie rozumiem tylko jednego. Dlaczego ktoś miałby mi pisać "Spójrz na siebie"? Przecież ja nie jestem aktorką, nie gram w filmach, więc dlaczego miałabym patrzeć na siebie? Ludzie na Filmwebie mają oceniać filmy i ludzi kina a nie siebie wzajemnie.

użytkownik usunięty

tak, ale nie raz czytajac na forum opinie o roznych aktorkach/aktorach spotkalam sie z ripostami typu "spojrz na siebie" lub "ty bys lepiej zagral/a", a przeciez nikt tu nie twierdzi ze zrobilby to lepiej, tylko ze ona robi to kiepsko

użytkownik usunięty

Rozumiem, że ludzie mogą pisać "Popatrz na siebie" gdybym przykładowo oceniała wygląd danej osoby, ale kiedy piszę o talencie aktorskim, to raczej kiepska riposta i nijak się ma do tematu.

użytkownik usunięty

to jest tu tak czeste, ze kiedy trafilam na twoj post zdziwilam sie, ze jeszcze nikt Cie nie zaatakowal ;) ale to budujace, bo moze w koncu uzytkownicy filmwebu dorastaja

użytkownik usunięty

Wątpię żeby dorastali. Niektórym już nic nie pomoże nawet przybywające lata, ale na szczęście są i tacy i tacy. W sumie nie jest aż tak źle jak mogłoby się wydawać. Ja jeszcze wiarę w ludzkość posiadam, a na ataki wiem jak reagować ;)

Dobre pytanie, sprowokowałaś mnie :)
Pamiętajmy że osoby bardziej rozgarnięte są z reguły bardziej pasywne i rzadziej odpisują, wolą czytać.

Wydając moją opinie będę bazował na tym co sam zauważyłem i odczuciach z tym związanymi.

Filmy jakie oglądałem ze Stewart to 'Panic Room', 'Speech', 'Twilight', 'Runaways', Snow White and the Huntsman, ' Welcome to the Rileys’
Za najlepsze uważam 'Panic Room', 'Speech' i 'Runaways'. Nie zauważyłem problemów z mimiką czy wyrażaniem uczuć, grała bardzo naturalnie, nie odniosłem wrażenia że ma jakieś braki w grze, przekonująco wczuła się w role zamkniętej w sobie dziewczyny(speech), czy chłopczycy (panic room). Mówiąc bardziej konkretnie, urzekł mnie sposób w jaki to zagrała, a gra bardzo charakterystycznie (mimika, emocje) musze przyznać i za to cenie sobie jej gre :)

Najgorzej wyszła jej rola śnieżki. Naprawdę ciężko mi się ten film oglądało. Nie dotrwałem do końca. Jej gra wydawała się dziwna, mocno prze-emocjonowana i na siłę, odstająca od gry reszty ekipy.
Trudno mi ja jednoznacznie ocenić bo nie we wszystkich rolach gra naturalnie, czy też mocno odstaje od koncepcji filmu, albo po prostu jej nie wychodzi.

Natomiast bardzo dobrze sprawdza się w bardzo szczególnych rolach. I należy do aktorek, których reżyser musi dobrze poprowadzić by wykorzystać jej potencjał. Na karierę ma całe życie, z doborem ról też niema problemu, jeżeli będzie dobrze się sprawdzać w niskobudżetowych filmach, to będzie miała wcięcie na długie lata. Trzeba przyznać że reżyserzy maja do niej słabość :)

Ludzie lubią oceniać aktorów za wszystko, nie tylko za rzeczy związanie bezpośrednio z ich profesją. Nieraz oceniając aktora biorą pod uwagę jego życie celebryckie i wrzucają to wszystko do jednego wora.

Bardzo ciekawe są też wywiady z nią, sprawia wrażenie osoby bardzo prawdziwej i dość dziwnej w zachowaniu, za co jedni ją uwielbiają a inni nie znoszą.

DajDwaZlote

Zgadzam się. Świetnie zagrała w Speak w Panic Room oraz w The Runaways. Jej role są świetne. Zgodzę się również z opinią o roli śnieżki. Film nie za bardzo przypadł mi do gustu mimo uwielbienia do gry aktorskiej Kristen.

po obejrzeniu kolejnych filmów z nią, mam jeszcze inny dylemat, dlaczego w jednych filmach gra genialnie a w innych aż tak kiepsko, widziałam już aktorów, którzy raz są świetni, raz przeciętni, ale taką sinusoidę dopiero u kristen

użytkownik usunięty
tellmesomething

Ciekawe.

tellmesomething

Aktorka to ona wybitna nie jest wiec nie wiem gdzie widzialas ja w genialnej roli? bardzo mnie to ciekawi. Mam wrazenie , ze ona jest poprostu soba i tyle pozatym jak mozna zagrac raz kiepsko a raz genialnie? nie ma czegos takiego poprostu raz film jest lepszy raz gorszy , wszystko zalezy od scenariusza i napisanej roli.

BriT

podobała mi się w azylu, choć sam film nie jest wybitny

tellmesomething

Nie widzialem ale watpie , ze majac 13 lat zagrala cos dobrego. Filmow wybitnych jest garstka ale zycze jej mimo tego , ze aktorka jest marna zagrania w takowym kiedys. ( kto wie nadal jest bardzo mloda ) Brad Pitt dobre role zaczal grac po 30stce zreszta jak wiekszosc top aktorow. Nawet Gosling uwazany obecnie za bozyszcze gra naprawde w miernych filmach (pamietnik i fanatyk byly tylko niezle) ale tez jest mlody wiec wszystko przed nim

BriT

jest garstka, ale jeśli weźmiesz pod uwagę tylko te, w których zagrał dany aktor to możesz wyodrębnić kilka fajnych ról nawet w kiepskich filmach...

BriT

nieprawda, Słaby Punkt i Drive były bardzo dobre

Ja uważam że potrafi grać. Widziałam ją nie tylko w Zmierzchu ale także w wielu innych filmach jak np. Speak gdzie świetnie ukazała uczucia nastolatki. Bardzo ją lubię ponieważ jest naturalna a sława nie uderzyła jej do głowy. Inni mogą mieć inne zdanie typu: Jest okropna, nie potrafi grać. Moje zdanie jest inne. Uważam ją za świetną aktorkę i chętnie oglądam wszystkie filmy z jej udziałem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones