Kristin Scott Thomas 

Kristin A. Scott Thomas

7,9
16 874 oceny gry aktorskiej
Kristin Scott Thomas
Kristin Scott Thomas w wieku pięciu lat straciła ojca, z zawodu pilota, który zginął w wypadku lotniczym. Po jego śmierci przyszła aktorka została wysłana do Cheltenham Ladies College, gdzie pozostała do 16. roku życia. Po ukończeniu szkoły przez jakiś czas uczęszczała do Central School of Speech and Drama, ale szukając nowych doświadczeń w wieku 18 lat opuściła Anglię i wyjechała do Paryża, gdzie rozpoczęła naukę w szkole aktorskiej. Po jej ukończeniu Kristin rozpoczęła pracę jako aktorka teatralna telewizyjna. Niestety wszystkie role, które otrzymywała ograniczały się do kilku linijek tekstu i początkującej artystce nie dawały żadnej szansy na zyskanie większej popularności. W 1986 r. Thomas wystąpiła u boku słynnego muzyka Prince'a w obrazie "Zakazana miłość". Niestety jej rola okazała się kompletną klapą a Kristin została laureatką dwóch Złotych Malin dla najgorszej aktorki drugoplanowej i najgorszej nowej gwiazdy. Na sukces Kristin musiała czekać aż do roku w 1994 r. Wystąpiła wtedy u boku Hugh Granta i Andie MacDowell w romantycznej komedii "Cztery wesela i pogrzeb", która uczyniła z niej gwiazdę. Od tej pory kariera artystki potoczyła się jak po maśle. Kolejnymi rolami Scott Thomas udowadniała, że jest aktorką wybitną. W 1996 r. stworzyła doskonałą kreację w obrazie "Angielski pacjent", za którą otrzymała nominacje do Złotego Globu i Oscara. Obecnie aktorka występuje u boku największych sław światowego kina. W "Zaklinaczu koni" partnerował jej Robert Redford, w "Słodyczy zemsty" Sam Neill i Helena Bonham Carter, a w filmie "Zagubione serca" artystka pojawiła się u boku Harrisona Forda.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 maja 1960

miejsce urodzenia: Redruth, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 168 cm

BAFTA
Zdobyła BAFTA, 4 inne nagrody oraz 24 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż François Olivennes (1987 - 2005, rozwód), 3 dzieci: córka Hannah (ur. 1988) oraz synowie Joseph (ur. 1991) i George (ur. 21.08.2000)
Ma młodszą siostrę Serenę.
Otrzymała następujące wyróżnienia:
- 2003 r. - Order Imperium Brytyjskiego klasy Oficer (OBE) za zasługi dla filmu;
- 2015 r. - Order Imperium Brytyjskiego klasy Dama Komandor (DBE) za zasługi dla filmu.
Była członkinią jury obradującego podczas 53. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes (Francja) w 2000 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Należał jej się Oscar za "Angielskiego pacjenta", moim zdaniem.

Powinna być gdzieś pomiędzy 25 a 33 miejscem.

Mam wrażenie, że jest to jedna z lepszych Europejskich gwiazd, która niestety, ale bardzo rzadko bywa nagradzana i doceniana za swoje aktorstwo. Fakt, że wiele filmów z jej udziałem, to przeciętne produkcje, ale mimo wszystko ona sama jest naprawdę bardzo dobrą aktorką!

Nie wierze, że nie ma jej w top 100 najlepszych aktorek. Jak tylko ją widzę na ekranie czuję przypływ endorfin w mózgu. W filmach zawsze przykuwa uwagę swą grą aktorską, urodą, unikalnością. Zacznijcie ludzie dawać jej 10. Jest świetna! :D

Takie same duże oczy! Chcą kręcić biograf o Marlenie, jest znakomita aktorka do odtworzenia roli!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones