Kyle Gallner 

Kyle Steven Gallner

6,9
3 708 ocen gry aktorskiej
Kyle Gallner
Kyle Gallner urodził się 22 października w West Chester w Pensylwanii. Aktorstwem zainteresował się dzięki swojej siostrze, której towarzyszył w trakcie przesłuchań. To doprowadziło go do zagrania małych ról w takich serialach jak: "Potyczki Amy" czy "Krok od domu".

W 2005 roku aktor dołączył do obsady serialu "Veronica Mars" jako Cassidy Casablancas. Ponadto aktor zagrał gościnnie w wielu innych serialach, takich jak "Tajemnice Smallville", "Dowody zbrodni", "Kości" czy "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku".

Do jego ważniejszych ról filmowych należy występ w horrorze "Udręczeni", gdzie Kyle wcielił się w postać cierpiącego na raka nastolatka dręczonego przez duchy. Pomimo, że film otrzymał przeważnie negatywne opinie, Gallner został doceniony i pochwalony przez wielu krytyków filmowych, uznających jego rolę za  "bardzo przekonującą". W 2010 roku pojawił się w kolejnym horrorze, tym razem był to "Koszmar z ulicy Wiązów" - remake filmowej wersji z 1984 roku, gdzie zagrał główną rolę męską, ponownie pokazując swój talent aktorski i zbierając mnóstwo pochwał.

Kyle rysuje, jeździ na deskorolce, gra w piłkę nożną i siatkówkę. Kiedy ma trudności ze znalezieniem chwili ciszy w domu, często uczy się scenariusza pod prysznicem.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 października 1986

miejsce urodzenia: Filadelfia, Pensylwania, USA

wzrost: 174 cm

nagrody: nagrodę

żona Tara Ferguson (od 12.12.2015), 2 synów: Oliver Michael (ur. 03.2013) i Leo Grey (ur. 11.2014)
Uczęszczał do East High School w West Chester (Pensylwania, USA).
Wystąpił w reklamie Verizon DSL (2004).
Brał udział w przesłuchaniach do roli Jace'a Waylanda w filmie "The Mortal Instruments", jednak ostatecznie angaż otrzymał Jamie Campbell Bower.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych