Lawrence Kirk Bender

[{"id":7,"name":"producer","above5p":true,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/130633/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":391,"rate":7.856777493606138,"desc":"ocen"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/130633/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":129,"rate":5.72093023255814,"desc":"ocen"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Głosu","link":"/person/ajax/roles/130633/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":13,"rate":6.153846153846154,"desc":"ocen"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/130633/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":3,"rate":7,"desc":"oceny"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/130633/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena"}},{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":false,"career":{"name":"autor materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Autorów materiałów do scenariusza","link":"/person/ajax/roles/130633/17","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":1,"rate":6,"desc":"ocena"}}]
7,9
391 ocen prac producenta
Lawrence Bender

Filmy Lawrenca Bendera były dziewiętnaście razy nominowane do Oskara w tym dwa w kategorii Najlepszy Film. Ostatnią nominację otrzymał w roku 1998 za film" Buntownik z wyboru", który w sumie zebrał dziewięć nominacji i Oskara w kategorii Najlepszy Scenariusz Oryginalny i Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska. Film zdobył też cztery nominacje do Złotych Globów i jedną nagrodę w kategorii Najlepszy Scenariusz. Za ten sam film nominowany był do Nagrody Stowarzyszenia Producentów Filmowych, Złotej Satelity jak też uhonorowany Vision Award. Ostatnio nominowany był do Oskara za film Quentina Tarantino "Pulp Fiction", za który po raz kolejny nominowany był do Nagrody Stowarzyszenia Producentów Filmowych. Oprócz siedmiu nominacji do Oskara, włączając tę za Najlepszy Scenariusz, "Pulp Fiction" nominowany był do nagrody BAFTA w kategorii Najlepszy Film jak też Independent Spirit Award w kategorii Najlepszy Film, zdobył też Złotą Palmę na Festiwalu Filmowy w Cannes w roku 1993.
Pulp Fiction był drugim, po "Wściekłych psach", filmem, przy którym współpracował z Quentinem Tarantino. Film "Wściekłe psy" nominowany był do Independent Spirit Award w kategorii Debiut Filmowy. Bender wyprodukował też "Cztery pokoje" w reżyserii Quentina Tarantino, Roberta Rodrigueza, Alexa Rockwella i Allison Anders; był producentem wykonawczym "Od zmierzchu do świtu" w reżyserii Roberta Rodrigueza. W roku 1998 wyprodukował "Jackie Brown" Quentina Tarantino. Był jedynym producentem, którego dwa filmy: "Buntownik z wyboru" i "Jackie Brown" jednocześnie zakwalifikowały się na Festiwal Filmowy w Berlinie. Ostatnio współpracował z Tarantino przy filmie "Kill Bil"l z Umą Thurman, Davidem Carradine, Lucy Liu i Daryl Hannah. Do jego pozostałych filmów możemy zaliczyć: "Synowie mafii", "The Mexican", "Anna i król", "Jubilerka", "Killing Zoe" i "Fresh". Zakończył produkcję filmu "The Great Raid", obecnie pracuje w Meksyku nad "Casas de Cartone" w reżyserii Luisa Mandoki.
Swoją karierę rozpoczynał jako tancerz i aktor. Występował w Ralph Robertson Ballet Company, po przeprowadzce do Nowego Yorku zdobył stypendium Akademii Tańca Louisa Falco. Po doznanej kontuzji przerzucił się na aktorstwo. W 1985 rozpoczął pracę jako asystent producenta w Amerykańskim Instytucie Filmowym. Trzy lata później debiutował jako producent horroru "The Intruder".

Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 października 1957

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 180 cm

Independent Spirit
Zdobył Independent Spirit, 1 inna nagroda i 7 nominacji
Independent Spirit Najlepszy film za film Pulp Fiction w roku 1995
Studiował inżynierię budowlaną na Uniwersytecie Maine w Orono.
Wraz z Quentinem Tarantino założył wytwórnię płytową A Band Apart Records.
Był członkiem jury dramatycznego na Festiwalu Filmowym Sundance w 2000 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych