Zac Efron 

Zachary David Alexander Efron

8,0
31 007 ocen gry aktorskiej
Zac Efron
Urodził się 18 października 1987 roku w San Luis Obispo, w Kalifornii, a wychował w okolicach Arroyo Grande.
Karierę zaczął w wieku 11 lat, kiedy to jego rodzice zwrócili uwagę na jego zdolności wokalne. Niedługo po tym pojawił się w przedstawieniu pt.: "Gypsy". Po kilku występach na scenie w "Peter Pan", "Auntie Mame", "Little Shop of Horrors" i "The Music Man", Zac został Firefly (2002)zaangażowany do kilku produkcji telewizyjnych ("Firefly", "Ostry dyżur", "Obrońca"). Następnie, po kilku gościnnych występach w "Summerland", dołączył do stałej obsady, jako Cameron Bale.
Na wielkim ekranie Efron zadebiutował w 2003 roku, grając Pete'a Laemke, w filmie "The Big Wide World of Carl Laemke (2003)The Big Wide World of Carl LaemkeThe Big Wide World of Carl Laemke (2003)". Sławę zyskał dzięki roli Troy'a Boltona, w produkcji Disney'a pt.: "High School Musical" w 2006 roku. Film okazał się hitem, dlatego rok później powstała druga część ("High School Musical 2"), a sam Efron zyskał sławę i możliwości. W 2007 roku zagrał w produkcji pt.: "Lakier do włosów" wraz z takimi sławami, jak: John Travolta, Michelle Pfeiffer, Queen LatifahQueen Latifah czy Christopher Walken.
Pomimo wielu sukcesów w karierze, w 2006 roku Zac ukończył Arroyo Grande High School.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 października 1987

miejsce urodzenia: San Luis Obispo, Kalifornia, USA

wzrost: 173 cm

Teen Choice
Zdobył 10 nagród Teen Choice, 5 innych nagród i 23 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Ma młodszego brata Dylana.
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 2005 r. - Hope Partlow - "Sick Inside";
- 2007 r. - Vanessa Hudgens - "Say Ok".
Odrzucono jego kandydaturę do głównej roli w filmie "Książę Persji: Piaski Czasu". Ostatecznie angaż otrzymał Jake Gyllenhaal.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych