Zac Efron 

Zachary David Alexander Efron

8,0
33 176 ocen gry aktorskiej
Zac Efron
Urodził się 18 października 1987 roku w San Luis Obispo, w Kalifornii, a wychował w okolicach Arroyo Grande.
Karierę zaczął w wieku 11 lat, kiedy to jego rodzice zwrócili uwagę na jego zdolności wokalne. Niedługo po tym pojawił się w przedstawieniu pt.: "Gypsy". Po kilku występach na scenie w "Peter Pan", "Auntie Mame", "Little Shop of Horrors" i "The Music Man", Zac został Firefly (2002)zaangażowany do kilku produkcji telewizyjnych ("Firefly", "Ostry dyżur", "Obrońca"). Następnie, po kilku gościnnych występach w "Summerland", dołączył do stałej obsady, jako Cameron Bale.
Na wielkim ekranie Efron zadebiutował w 2003 roku, grając Pete'a Laemke, w filmie "The Big Wide World of Carl Laemke (2003)The Big Wide World of Carl LaemkeThe Big Wide World of Carl Laemke (2003)". Sławę zyskał dzięki roli Troy'a Boltona, w produkcji Disney'a pt.: "High School Musical" w 2006 roku. Film okazał się hitem, dlatego rok później powstała druga część ("High School Musical 2"), a sam Efron zyskał sławę i możliwości. W 2007 roku zagrał w produkcji pt.: "Lakier do włosów" wraz z takimi sławami, jak: John Travolta, Michelle Pfeiffer, Queen LatifahQueen Latifah czy Christopher Walken.
Pomimo wielu sukcesów w karierze, w 2006 roku Zac ukończył Arroyo Grande High School.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 października 1987

miejsce urodzenia: San Luis Obispo, Kalifornia, USA

wzrost: 173 cm

Teen Choice
Zdobył 10 nagród Teen Choice, 5 innych nagród oraz 24 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Ma młodszego brata Dylana.
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 2005 r. - Hope Partlow - "Sick Inside";
- 2007 r. - Vanessa Hudgens - "Say Ok".
Odrzucono jego kandydaturę do głównej roli w filmie "Książę Persji: Piaski Czasu". Ostatecznie angaż otrzymał Jake Gyllenhaal.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nie ma nic gorszego jak uprzedzenia którymi ludzie będą oceniać ludzi, aktorów, muzyków itp.
poprzez początki kariery. Chłopak musiał się gdzieś wybić, trafił do HSM które osobiście nie trawie
na maxa, nie lubię tego typu familijnego kina. I mimo że sam byłem sceptycznie nastawiony do Zac'a
to jednak dałem mu...

W filmie „ Podły, okrutny, zły” genialny.

Jak wyżej. Według mnie chłopak już zrzucił łatkę dziecka Disneya. Gdy widzę z nim jakiś film to już nie myślę "o, to ten z HSM". Patrzę na niego jak na normalnego aktora, co więcej, niezłego. Nie jest beztalenciem, daje radę i widać, że ma potencjał. W jego filmografii da się znaleźć kilka dobrych filmów, rożnych...

Patrząc na jego rolę w Pokusie czy Orson Welles and Me widzę młodego aktora z dużym potencjałem i niemałą odwagą (zważywszy na samo przyjęcie roli w Pokusie). Przykre sa jednak dwie rzeczy. Pierwsza - utknął jako "gwiazdka Disneya" (jedno z największych przekleństw, jakie może spotkac aktora). Druga - raczej cięzko...

ciągnie się za nim jak kara śmierci za Trynkiewiczem. Po "Sąsiadach" wyraźnie widać, że ma talent komediowy, ale i po części także aktorski. Być może kiedyś uda mu się wybić na nieco poważniejsze kino, bo nie ukrywam, że mimo iż za gościem nie przepadam, to dałbym mu szansę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones