Lucas York Black

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/4237/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":3182,"rate":7.3463230672533,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/4237/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":5,"rate":6.4,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,3
3 182 oceny gry aktorskiej
Lucas Black II
Lucas York Black urodził się 29 listopada 1982 roku w Decatur, w Alabamie. Jego rodzicami są Jan i Larry Black. Bez żadnych formalnych lekcji aktorstwa, zadebiutował małą rolą w filmie "Wojna", w którym pojawił się u boku Kevina Costnera. Miał wtedy 11 lat. Ta rola pomogła mu znaleźć kolejną pracę, tym razem w serialu "Amerykański horror". Podczas przesłuchania zaproponowano mu rolę Caleba Temple. Chociaż kręcenie serialu nie trwało długo, kariera Lucasa nabrała tempa. Następnie w 1996 roku pojawił się w dramacie "Blizny przeszłości", a potem w kolejnym mrocznym filmie "Duchy Mississippi".
Przez jakiś czas pracował jako model dla Calvin Kleina, chodził do szkoły oraz uprawiał sporty. Potem pojawił w serialu "Z Archiwum X" i w końcu dostał główną rolę w filmie "Wariatka z Alabamy". W roku 2000, pojawił się u boku Matta Damona w obrazie "Rącze konie". Po krótkiej przerwie, zobaczyliśmy go ponownie razem z Judem Law i Nicole Kidman w filmie "Wzgórze nadziei".
Poza tym Lucas był dobrym uczniem, ukończył Speake High School, gdzie grał w football, koszykówkę i odrobinę w golfa.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 29 listopada 1982

miejsce urodzenia: Speake, Alabama, USA

wzrost: 174 cm

Saturn
Zdobył Saturn, 1 inna nagroda i 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Saturn Najlepsza kreacja młodego aktora lub aktorki za film Blizny przeszłości w roku 1997
żona Maggie O'Brien (od 03.07.2010)
Odrzucił rolę w filmie "Zaklinacz koni", gdyż wymagano od niego zmiany akcentu.
Ma starszego brata Lee i siostrę Lori.
W 2001 roku ukończył Speake High School w Speake (Alabama, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych