Maria Conchita Alonso 

María Concepción Alonso Bustillo

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":1189,"rate":6.76282590412111,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":20,"rate":6.9,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":1,"rate":10,"desc":"ocena","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,8
1 189 ocen gry aktorskiej
Maria Conchita Alonso
Córka Ricardo Alonso i Conchity Bustillo pochodzi z Wenezuelii. Naprawdę nazywa się María Concepción Alonso Bustillo. Urodzona 29 stycznia 1957 roku w Cienfuegos, na Kubie, dorastała w Caracas. Ma dwóch braci: Ricardo i Robert Alonso. Uczyła się w Szwajcarii i Hiszpanii. Po zdobyciu tytułu Miss Nastolatek Świata w 1971 roku i Miss Wenezuelii 1975, była szóstą Miss Świata 1975 roku.
Swoją pracę na ekranie rozpoczęła od udziału w telenowelach i filmach wenezuelskich. Przyjechała do Hollywood i została zaangażowana do epizodycznej roli w jednym z odcinków serialu ''Nieustraszony'' z Davidem Hasselhofferm. Pozostała jednak nieco dłużej, budząc zainteresowanie producentów, reżyserów i przede wszystkim publicznośći. W 1984 roku zedebiutowała w amerykańskim filmie Paula Mazursky'ego ''Moskwa nad rzeką Hudson'' u boku Robina Williamsa. W 1995 roku wystąpiła w broadwayowskim przedstawieniu ''Aurora/Kobieta pająk''. Mówiono o niej "tornado wdzięku". Niektórzy dostrzegali w niej cechy osobowości i urody dwóch słynnych aktorek: Sophii Loren i popularnej w latach 40. egzotycznej Carmen Mirandy. W 1997 roku otrzymała filmową nagrodę Złotego Orła, a postać Toni Diaz w telewizyjnym filmie ''Sekretne życie mojego męża'' przyniosła jej nagrodę American Latino Media Arts. Ponadto wydała ponad 20 płyt. Ma własne studio płytowe "Ambar Entertainment" i filmowe "Ambyth Prods".

W październiku 2005 roku otrzymała amerykańskie obywatelstwo, zaś 3 lata później podczas kampanii prezydenckiej poparła republikańskiego senatora Johna McCaina. W latach 70. spotykała się z Julio Iglesiasem, a w roku 1989 była partnerką Billy Idola. Jest niezamężna.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 29 czerwca 1957

miejsce urodzenia: Cienfuegos, Kuba

wzrost: 169 cm

Została Miss Distrito Federal w 1975 r., Miss Nastolatek w 1971 r. i Miss Wenezueli w 1975 r.
Ma dwóch braci, Ricarda i Roberta Alonso .
Była brana pod uwagę do tytułowej roli w filmie "Evita", którą ostatecznie zagrała Madonna.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych