Mary Elizabeth Winstead 

7,4
16 075 ocen gry aktorskiej
Mary Elizabeth Winstead
Mary Elizabeth Winstead urodziła się 28 listopada 1984 roku w Rocky Mount w Karolinie Północnej (USA). Jest najmłodsza w rodzinie, ma jeszcze trzy siostry i jednego brata. Jako mała dziewczynka Mary pobierała nauki baletu i śpiewu, czego wyniki można było podziwiać w "Death Proof". Dziennikarze ustalili także, że młoda aktorka jest spokrewniona z legendą kina Avą Gardner.
Początkowo występowała gościnnie w filmach i serialach. Po raz pierwszy mogliśmy ją podziwiać w serialu "Dotyk Anioła". Zagrała również w szkolnym przedstawieniu "Romeo i Julia", gdzie wcieliła się w postać Julii. Później wystąpiła w "Sky High", gdzie zagrała Gwen Grayson i w "Ring 2" z tego samego roku. Filmy te stanowiły przełom w jej karierze. Późniejsze role w "Bobbym", czy "Krwawych świętach" stanowiły przedsmak do "Oszukać Przeznaczenie 3", gdzie zagrała główną rolę Wendy.
Rolami Lucy McClane w "Szklanej Pułapce 4.0" i Lee w "Death Proof" Quentina Tarantino zdobyła międzynarodową sławę. Magazyn "Maxim" uznał ją za jedną z najbardziej seksownych aktorek grających w horrorach.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 listopada 1984

miejsce urodzenia: Rocky Mount, Karolina Północna, USA

wzrost: 173 cm

Saturn
Zdobyła Saturn, 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Riley Stearns (09.10.2010 - 2017, rozwód); 2. Ewan McGregor (od 23.04.2022), syn Laurie (ur. 27.06.2021)
Ma trzy starsze siostry i starszego brata.
Ukończyła Geoffrey Ballet School w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Na jej prośbę reżyser filmu "Oszukać przeznaczenie 3" usunął ze scenariusza scenę, w której miała wystąpić nago. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones