Michael JacksonI

Michael Joseph Jackson

8,3
962 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Michael Jackson

Czasami jest tak, że różne utwory są różnie interpretowane. Piosenki Michaela są
czasami skomplikowane (jak dla mnie) Ta dyskusja będzie poświęcona interpretacji
tekstów Króla Muzyki Pop.
Zacznijmy od piosenek "Come Togheter" (o ile wiem, jest to piosenka zespołu The
Beatles, ale MJ lepiej ją wykonuje) , "Morphine" i "Blood on the dancefloor"

Myślę, że ten drugi utwór ma opowiadać o jego problemach z lekami i w ogóle, ale
czekam na Wasz tok myślenia co do tych utworów. Kiedy skończymy rozmawiać o tych
dwóch piosenkach, skupimy się na kolejnych.

Zapraszam do dyskusji.. Od razu powiem, że jestem wielką fanką Michaela i wszelkie
próby obrażania go są wg mnie nie na miejscu. Wiem, że nie nie wszyscy go lubią, ale to
nie powód, żeby z niego kpić. !


Pozdrawiam! :)

a no. teraz jak patrze na tekst tej piosenki to widze, ze masz racje. aby dojsc do takich wnioskow trzeba spokojnie przeczytac tekst piosenki, bo inaczej mozna miec problemy ze zrozumieniem. :P

użytkownik usunięty

masz rację ... bardzo podoba mi się rytm tego utworu i niezapomniany taniec Michaela :)

użytkownik usunięty

Ok,to która teraz?Może 'Human Nature'? :)

użytkownik usunięty

Jeśli lubicie Michaela to zapraszam do głosowania w moim temacie.

użytkownik usunięty

hmmm .. na razie poczekam na Wasze opinie.. powiem tylko, że melodia i głos Michaela tak wspaniale w tej piosence ze sobą komponują ..

użytkownik usunięty

Owszem, to przepiękna kompozycja z cudowną linią melodyczną i niezwykłym tekstem, który można interpretować na różne sposoby.Jak dla mnie w tym utworze Michael jest kimś w rodzaju obserwatora, który spaceruje po mieście, przygląda się ludziom, przygląda 'toczącemu się życiu', rozmyśla.

użytkownik usunięty

zgadzam się z Tobą

użytkownik usunięty

No dobrze, to którą teraz proponujecie?

ja bardzo lubię Morphine bo mówi o jego życiu

użytkownik usunięty
maciejek93

to co, omawiamy morphine czy idziemy dalej albumami?

użytkownik usunięty

Jeśli bardzo chcecie, to nie ma problemu, pomyślałam tylko, że warto by było zachować kolejność, by również zwrócić uwagę, jak na przestrzeni lat zmieniała się muzyka i teksty Michaela.

co powiecie o teledyskach MJ ?

maciejek93

MJ miał wszystkie teledyski jak i występy na koncertach zajebiste, jego utwory, śpiew, taniec, teledyski, występy były magiczne, z resztą jak on sam. Ten człowiek dla mnie po prostu jest aniołem i wzorem do naśladowania.

Rest In Peace MJ!!!

użytkownik usunięty

też właśnie zauważyłam jak bardzo zmienia się Michael jako artysta pod względem muzyki .. można powiedzieć, że "dojrzewa" wokalnie i twórczo .. ok, to poczekamy z morphine i idziemy po kolei .. to co, jaki teraz utwór proponujecie?

Z chęcią też coś zaproponuje :) rozumiem, że lecimy dalej z Thrillerem więc może "The lady in my life"

użytkownik usunięty
Dizy555

ok, co do tego utworu, bardzo podoba mi się rytm i cała linia melodyczna tego utworu.
lubię ten fragment:
There'll be no darknes tonight
Lady our love will shine
Just put your trust in my heart
And meet me in paradise
You're every wonder in this world to me
A treasure time won't steal away ...
co do interpretacji utworu, poczekam na Wasze opinie

użytkownik usunięty

Bardzo nastrojowa, zmysłowa piosenka.Taka pościelówa :) Gdy słucham tego utworu, widzę 'oczami wyobraźni' sypialnię z 'przygaszonymi' światłami.Duże łoże, a w nim, skryci w białej pościeli Michael i wybranka jego serca :)Tuląc się do niej szepcze jej słodkie słówka, jak bardzo ją kocha, jak bardzo jej pragnie, że nie wyobraża sobie życia bez niej.Ona jest tą, której szukał przez całe, swoje życie i jest tą, z którą chce się zestarzeć.

Dla mnie to taka piękna, rozmantyczna ballada. Słychać bardzo dużo uczucia włożonego w zaśpiewanie tego utworu. Cudowny tekst, prawdziwe wyznanie miłości. Michael w swojej autobiografii napisał, że był to najtrudniejszy utwór do zaśpiewania w jego życiu. Tyle razy próbował i nic z tego nie wychodziło dopiero kiedy (nie pamiętam już dokładnie kto) podpowiedział mu aby dosłownie żebrał wykonując ten utwór. I udało się a efekty doskonale słyszymy.

użytkownik usunięty
Dizy555

Zgadza się, a 'żebrać' kazał mu Quincy Jones ;)

No właśnie nie byłam pewna a nie chciałam kłamać ;D

użytkownik usunięty
Dizy555

to co, macie jeszcze coś do dodania na temat 'the lady in my life'?

Ode mnie wszystko :)

użytkownik usunięty
Dizy555

Ode mnie również, możemy jechać dalej :)

użytkownik usunięty

to może P.Y.T?

użytkownik usunięty

Pretty Young Thing

Świetny utwór, zawsze poprawia mi nastrój. A co do tekstu, bardzo zabawny :). Michael jako taki trochę podrywacz a nawet playboy ;D.Uwielbiam też chórki La Toyi i Janet. A jak tłumaczycie tytuł? Bo widziałam już kilka możliwości.

użytkownik usunięty
Dizy555

Zgadzam się, to utwór przepełniony niezwykłą, pozytywną energią.Ma wspaniały, porywający rytm, nawet się nie zorientujesz jak zaczniesz podrygiwać w takt muzyki :) Co do tłumaczenia...hmm...może Śliczna Młoda Istoto :)

użytkownik usunięty

macie rację, co do tłumaczenia tytułu .. to chyba właśnie najlepszy to ten, który podałaś ..

Widziałam też fajna młoda lasko :D

Dizy555

Może przejdziemy do kolejnego albumu?

użytkownik usunięty
Dizy555

nie ma już żadnych piosenek które chcemy omówić? jeśli nie, to idziemy do następnego albumu .. to jaki utwór proponujesz?

użytkownik usunięty

To może teraz album "Bad" i tytułowy utwór?

Jeśli chodzi o bad to wydaje mi się, że Michael wyraźnie nabija się, cynicznie wyśmiewa ludzi dla których najlepszym spędzieniem czasu jest wyśmianie, pobicie kogoś słabszego. Mówi no pokaż się, jesteś sam, nie ma przy Tobie kolegów- czy naprawdę jesteś taki silny. Bad to utwór o dzieciakach z ulicy. Oczywiście świetny teledysk wyreżyserowany przez Martina Scorsese. Myślę też, że piosenka taka jak bad powstała ponieważ Michael chciał zmienić swój wizerunek, nie tylko poprzez sposób ubierania się ale również chciał pokazać swoją inną stronę, że nie jest tylko tym grzecznym, ułożonym, dobrze wychowanym chłopcem ale jest tylko człowiekiem i jak wszyscy miewa gorsze dni i czasami poprostu zwyczajnie się wkurza. Świetny utwór, który nigdy się nie nudzi.

użytkownik usunięty
Dizy555

W większości zgadzam się z tobą.Piosenka może wydawać się trochę niezrozumiała, jednak zdecydowanie nabiera głębszego sensu, gdy obejrzy się wideo.To świetna historia, z której wynika, moim zdaniem, że nawet jeżeli poszczęściło się w życiu, np z biedy trafiło do luksusów, nigdy nie należy zapominać kim się jest i skąd się przyszło.Darryl trafił do dobrej szkoły, poznał inne życie.Gdy odwiedził rodzinne strony, okazało się, że jego kumple z zazdrości uznali go za mamisynka, który udaje kogoś kim nie jest, co nie było prawdą. Ale czy Michael wyśmiewa się z kogokolwiek?Ja tak tego nie odebrałam.Masz rację, że Michael poprzez ten album jak i tą piosenkę zapragnął odmienić swój wizerunek, chciał stać się ostrzejszy, bardziej wyzywający.

użytkownik usunięty

wszystko powiedziałyście, więc nie będę się powtarzać
zgadzam się z Wami

Widziałam wiele interpretacji Bad i myślę, że każdy ma jakąś tam swoją i to nawet lepiej, że do każdego utwór w jakiś swój sposób przemawia.

użytkownik usunięty
Dizy555

Dokładnie tak :)

użytkownik usunięty
Dizy555

Dokładnie tak :)

użytkownik usunięty

zgadzam się :) to co lecimy dalej ? może teraz Man in the mirror?

użytkownik usunięty

Jasne,to co o niej sądzisz? :)

użytkownik usunięty

hm .. ta piosenka jest arcydziełem pod każdym względem : tekst, muzyka, chór, głos Michaela, teledysk .. ten utwór dosłownie gra na emocjach , zmusza słuchacza do refleksji na temat życia, biedy .. bardzo podobał mi się teledysk, bo Michael pokazał tam ludzi, którzy oddali swoje życie innym dla czynienia dobra, zrobili coś dla świata, zaczęli zmieniać świat od zmiany "od człowieka w lustrze", np. Matka Teresa, Lech Wałęsa hm .. co tu więcej dodać, no mi się płakać chcę jak słucham tej piosenki .. od razu stają mi przed oczami głodujące dzieci w afryce, a chwilę potem lubi narzekających, bo nie smakuje im danie z restauracji .. Michael w tej piosence pokazał , że nie każdy człowiek ma codziennie co jeść, że zawsze jest mu ciepło, pokazał, że są ludzie przymierający głodem itd.

co do muzyki .. podoba mi się rytm i atmosfera utworu .. z mojej strony to chyba na tyle

użytkownik usunięty

przy okazji zapraszam do moje bitwy postaci z serialu Robin Hood (jeśli oglądacie)
http://www.filmweb.pl/serial/Robin+Hood-2006-334492/discussion/BITWA+AKTOR%C3%93 W+z+serialu+Robin+Hood!!!,1500519

i do mojej ankiety
http://www.filmweb.pl/film/Mulan-1998-539/discussion/Organizuj%C4%99+ma%C5%82%C4 %85+ankiet%C4%99+pt.+%22Gwiazdy+Disneya%22,1436172

oraz na forum o MJ
http://www.filmweb.pl/person/Michael+Jackson-46553/discussion/Michael+Jackson+-+ Kr%C3%B3l+Muzyki+Pop+Forever!+..-1451155


naprawdę warto zajrzeć .. zapraszam, a my kontynuujemy dyskusję

Man In The Mirror to chyba mój ulubiony utwór z płyty. To piękne przesłanie. To dowód na to jak Michaela bardzo obchodził los innych ludzi, jak bardzo pragnął pomagać. Po prostu jak bardzo dobrym był człowiekiem i jak wielkie miał serce. Kiedy słucham Man In The Mirror to budzi się we mnie tyle emocji to taka trochę modlitwa. Wystarczy wsłuchać i wczytać się w tekst tego utworu żeby zobaczyć jakim człowiekiem był Michael, jak wielkim człowiekiem. Od pierwszych taktów porusza serce. Ten utwór naprawdę zmienia ludzi, ja jestem tego przykładem. Gdyby każdy wziął sobie do serce tekst Man In The Mirror świat byłby tak pięknym miejscem. Bo każdy powinnien zacząć od zmieniania siebie, dostrzec swoje wady, błędy i naprawiać je. A na koniec jeszcze dodam że kocham wykonania koncertowe Man In The Mirror. Te emocje roznoszące Michaela i fanów, coś cudownego.

użytkownik usunięty
Dizy555

Zgadzam się z wami.To piękny utwór o równie trafnym i pięknym przesłaniu.Gdy słucham tej piosenki mam przed oczami obrazki 'wielkich działaczy',którzy namawiają do pomocy, do zaangażowania innych, dumnie wykrzykują wielkie hasła do tłumów, podczas gdy sami nic nie robią z tych rzeczy, o których mówią."...chcesz zmienić świat na lepsze?To najpierw zacznij od siebie..."Proste i wspaniałe.

użytkownik usunięty

dokładnie

Jeśli nikt nie ma już nic do dodania to chciałabym zaproponować Smooth Criminal

Dizy555

Smooth Criminal opowiada o dziewczynie o imieniu Annie ktora zostala zgwalcona/zamordowana/w jakis sposob skrzywdzona przez wlamywacza/bandyte. Na poczatku piosenki slychac bicie serca, a w +/- polowie piosenki slowa policjanta. Piosenka ogolnie bardzo ciekawa, chocby przez slynny antygrawitacyjny sklon :)

użytkownik usunięty
krugerek

hmm .. co do tekstu to sama nie wiem co o nim sądzić, nie do końca wiem co chciał przez nią przekazać Michael , czy w ogóle był jakiś przekaz .. podoba mi się za to kompozycja utworu, muzyka, a zwłaszcza teledysk , niezapomniany uśmiech Michaela i w ogóle

użytkownik usunięty

Smooth Criminal to historia morderstwa dziewczyny imieniem Annie,opisana w szczegółach.Świetny, posępny utwór.Michael oprócz horrorów lubił też kino gangsterskie,a ta piosenka jak i wideo ma zdecydowanie taki klimat :)

użytkownik usunięty

zgadzam się :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones