Michael Weatherly I

Michael Manning Weatherly Jr.

7,9
1 023 oceny gry aktorskiej
Michael Weatherly I
Michael Weatherly urodził się w Nowym Jorku (ma 5 sióstr i jednego brata), ale dorastał w rolniczym Fairfield. Przerwał naukę w American University by zrealizować marzenia o karierze aktorskiej. Interesował się także muzyką i nawet grał z zespole zanim profesjonalnie zajął się aktorstwem. Przełomową dla jego kariery okazała się rola współlokatora Theo Huxtable'a w serialu "The Cosby Show" a także rola w niezależnym filmie "Trigger Happy". Dzięki nim występował gościnnie w wielu produkcjach telewizyjnych a w efekcie przeprowadził się do Los Angeles. Po przeprowadze otrzymał rolę w serialu telewizji Fox pt. "Significant Others". Michael poznał reżysera Whit'a Stillman'a, który dał mu rolę w filmie "The Last Days of Disco" u boku Chloe Sevigny. Potem Michael zagrał rolę byłego męża Christiny Applegate w serialu "Jesse" a także w filmie "The Specialist" u boku Rob'a Lowe. W 2000 roku wystąpił w filmie "Gun Shy" u boku Sandry Bullock i Liam'a Neeson'a. W 1995 roku Michael poślubił aktorkę Amelię Heinle, z którą występował w serialach "The City" i "Loving". W 1996 roku urodził się im syn August. Mimo to w 1997 roku rozwiedli się. W 2000 roku Michael otrzymał rolę Logan'a Cale'a w serialu "Anioł Ciemności". W maju 2001 roku zaręczył się z Jessicą Albą, która gra główną rolę w "Aniele Ciemności".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 lipca 1968

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 188 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Amelia Heinle (1995 - 1997, rozwód), syn August Manning (ur. 1996); 2. Bojana Jankovic (od 2009), 2 dzieci: córka Olivia (ur. 10.04.2012) i syn Liam (ur. 29.10.2013)
Michael Weatherly był w 2003 roku jednym z kandydatów do głównej roli w filmie "Batman - Początek". Ostatecznie rolę Mrocznego Rycerza otrzymał Christian Bale.
Był zaręczony z Jessicą Albą.
Michael ma bardzo liczne rodzeństwo: pięć sióstr i jednego brata.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

jest zajebisty :P

Po prostu uwielbiam jego kreację agenta DiNozzo! Oglądałam wszystkie sezony NCIS i
uważam, że jest wyśmienitym aktorem ;) Pokusiłam się nawet o jego autograf. Wysłałam
zdjęcie do podpisu. Już trzy miesiące później znalazłam w skrzynce pocztowej odesłane
zdjęcie z pięknym autografem!! :]

Pan Weatherly ostatnio wystąpił w filmie w 2005 roku. Porzucił karierę, nie ma propozycji czy ktoś nie aktualizuje danych? Bardzo lubię tego aktora z serialu "Dark Angel" i ciekawi mnie, jak się rozwija jego kariera.

Michael Weatherly przystojniej wyglądał jako Logan w "Cień Anioła" niż w "Agentach NCIS". No i w ogóle ładniej mu w okularach. xD

do ról komediowych, w NCIS jest świetny ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones