Mick Garris 

Michael Alan Garris

6,2
166 ocen pracy reżysera
Mick Garris
Urodził sie w Santa Monica 4 grudnia 1951 roku. Od 12 roku życia po rozwodzie rodziców był wychowywany przez matkę w sąsiedztwie San Fernando - Van Nuys. Jak twierdzi w tym czasie kręcił domowe filmiki na taśmie 8 mm. Kilka lat później został niezależnym krytykiem gwiazd muzyki i filmu. w latach 70-tych pisał publikacje na temat różnych zespołów i filmów dla gazet i czasopism takich jak "The San Diego Door", "the L.A. Herald Examiner", "Cinefantastique" i "Starlog".
Przez 8 lat był liderem grupy o nazwie "The Horsefeathers Quintet", który został rozwiązany w 1976 roku.
W 1977 roku został zatrudniony jako recepcjonista w nowo utworzonej firmie George'a Lucasa - Star Wars Corporation. Następnie był gospodarzem programu "Fastasy Film Festival" emitowanym na legendarnym w Stanach Zjednoczonych Z-Channel. Jego gośćmi byli m.in. John Landis, Joe Dante, John Carpenter, Steven Spielberg. W 1980 roku pracował dla agencji prasowej, a następnie kręcił filmy dokumentalne "making of..." do takich filmów jak "Scanners", "The Howling", "Halloween II", "The Thing". Został również zatrudniony przez MCA/Universal do napisania scenariusza, który dotyczył trailerów do filmów mających wejść na ekrany kin. Został również zatrudniony przez Stevena Spielberga, aby był jednym ze scenarzystów serii "Amazing Stories". Garris pracował również dla Spielberga przy filmie "Batteries Not Included" (1987). Pisał także scenariusze dla seriali takich jak: "Freddy's Nightmares" i "Tales from the Crypt".
W 1992 roku wyreżyserował na podstawie scenariusza Stephena Kinga"Sleepwalkers" a w 1994 roku na jego prośbę wyreżyserował "The Stand". Później razem jeszcze pracowali nad mini-serialem "The Shining" (1997), "Riding the Bullet" (2004) i Desperation (2004). W 2005 roku zebrał grupę studentów-reżyserów kręcących horrory by stworzyć "Masters of Horror", będąc jednocześnie producentem wykonawczym. Obecnie kontynuuje swoje prace nad tym projektem oraz reżyseruje filmy dla telewizji.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 grudnia 1951

miejsce urodzenia: Santa Monica, Kalifornia, USA

żona Cynthia Garris (od 13.05.1982)
Był zatrudniony przez Stephena Spielberga i Johna Landisa do kręcenia filmów "Making of...", filmów dokumentalnych promujących ich filmy.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych