[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/5391/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":410,"rate":7.15609756097561,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,2
410 ocen gry aktorskiej
Nicol Williamson
Aktor teatralny i filmowy, uważany za wybitnego odtwórcę ról szekspirowskich. Swoją karierę aktorską rozpoczął w Dundee Repertory Theatre. Następnie grał w Cambridge Arts Theatre. W 1962 roku został członkiem Royal Shakespeare Company co stanowiło dla niego nobilitację jako dla aktora. Występował także na Broadwayu.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 14 września 1938

data śmierci: 16 grudnia 2011

miejsce urodzenia: Hamilton, Szkocja, Wielka Brytania

wzrost: 191 cm

żona <a href="http://www.filmweb.pl/Person?id=106434">Jill Townsend</a> (17.07.1971 - 1977, rozwód), syn Luke (ur. 1973)
Był obsadzony w roli pułkownika Kane'a w filmie "The Ninth Configuration", lecz zrezygnował w ostatniej chwili. Zastąpił go Stacy Keach.
Odrzucił rolę Enobarbusa w filmie "Antoniusz i Kleopatra". Ostatecznie angaż otrzymał Eric Porter.
Zmarł w Amsterdamie (Holandia) na raka przełyku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
  • Merlin

    użytkownik usunięty

    Najlepszy czarownik jaki kiedykolwiek istniał w historii kina. O kim mówię. Oczywiście o roli Nicola Williamsona jako Merlina w filmie Johna Boormana "Excalibur". Czarownik ale jakże bardzo uczłowieczony. te same ambicje, te same żądze i pragnienia, te same słabostki z naiwnościa na czele.Itp. itd. najlepiej ... więcej

  • oglądnęłam sobie jakieś straego makbeta z nim w roli tytułowej. no i sie troche przestraszyłam. tylko nie wiedziałą, że on aż tak starawy. heh. ale dosyć dobry aktor jakby nie było. a makbet sam w sobie też nie jest taki zły jak straszą;-)