film

Flash Gordon

1980
1 godz. 51 min.
6,6 6 466
ocen
6,6 10 1 6466
5,0 3
oceny krytyków
Okrutny Imperator Ming postanawia zniszczyć Ziemię. Flash Gordon wraz z towarzyszami rusza na ratunek. więcej mniej
Flash Gordon zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

King of the impossible
Przyznam się, że kiedy w jednym ze sklepów internetowych wypatrzyłem wydanie DVD "Flasha Gordona" w cenie... ... czytaj więcej
false
Marcin Kamiński

Flash (Sam J. Jones) jest znaną gwiazdą futbolu. Pewnego dnia wyrusza w rakiecie na planetę Mongo. Towarzyszy mu piękna dziennikarka Dale Arden (Melody Anderson) i konstruktor rakiety Zarkov (Topol). Planeta Ming jest kontrolowana przez cesarza Minga (Max von Sydow), który planuje zniszczyć Ziemię. Porwał też Dale. Flash Gordon postanawiaFlash (Sam J. Jones) jest znaną gwiazdą futbolu. Pewnego dnia wyrusza w rakiecie na planetę Mongo. Towarzyszy mu piękna dziennikarka Dale Arden (Melody Anderson) i konstruktor rakiety Zarkov (Topol). Planeta Ming jest kontrolowana przez cesarza Minga (Max von Sydow), który planuje zniszczyć Ziemię. Porwał też Dale. Flash Gordon postanawia stawić mu czoło, ocalić Ziemię i uwolnić piękną dziennikarkę z rąk szaleńca.

boxoffice
$27 177 120 na świecie
$27 107 960 w USA
$69 160 poza USA
budżet
$35 000 000
na podstawie
Alex Raymond (postacie)
studio
Dino De Laurentiis Company (niewymienione w czołówce) / Starling Films
tytuł oryg.
Flash Gordon
inne tytuły
Dennis Hopper był brany pod uwagę do roli dra Zarkova.
Do roli Flasha rozważani byli: Kurt Russell (odrzucił propozycję, gdyż nie odpowiadała mu slapstickowa konwencja filmu) i Arnold Schwarzenegger (nie dostał angażu ze względu na swój austriacki akcent).
Przez pewien czas stanowisko reżysera piastował Nicolas Roeg. Chciał wtedy obsadzić Debbie Harry jako księżniczkę Aurę i Keitha Carradine jako cesarza Minga. Ostatecznie wycofano się ze współpracy z nim z powodu "różnic artystycznych".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych