Robert DuvallI

Robert Selden Duvall

8,4
37 208 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Robert Duvall

moim skromnym zdaniem należą mu się co najmniej 2 oscary - Ojciec Chrzestny za doskonałą rolę adwokata Toma Hagena i Czas Apokalipsy za brawurowego i charyzmatycznego pułkownika Kilgore'a, który już dziś jest postacią kultową. Tyle mojego :)

Dobry_2

Tak w „Czasie apokalipsy” był wspaniały choć ode mnie oscara dostał by Brando.

Voytek

Popieraam Oscara za "Czas apokalipsy". Był świetny.
Za rolę w "Ojcu chrzestnym" też mógłby dostać.
Pozdrawiam.

Dobry_2

Na pewno lubię go w tych rolach, nie było go już w Godfather III, i niestety to już nie ten Tom Hagen. Szalony porucznik Kilgore, ale jeszcze policjant z "Upadku", mądry, pełen ciepła i cierpliwości dla nieznośnej żony. Jeden z moich ulubionych aktorów.

mona_4

A dla mnie najlepszy jest w "Na południe od Brazos" jako Augustus - wielki kunszt aktorski, postać większa niż życie.

misiek_st

Dokładnie! Wcale nie "Ojciec Chrzestny" ani nie "Czas Apokalipsy"... Najlepsze co Duvall zagral w karierze to rola Augustusa McRae w "Na południe od Brazos".

Duvall sam w wywiadach przyznawał, że to tę rolę ceni najbardziej.

Poza tym wszyscy przegapiliście głowna rolę u boku de Niro w "Prawdziwych wyznaniach" - tam też był wielki.

Dobry_2

Zgadzam się! Powinien dostać Oscara za rolę w Ojcu Chrzestnym i Czasie Apokalipsy, a takze nagrode za caloksztalt tworczosci :P

Gh0st

Rola Kilgore'a to prawdziwa rewlacja. Zasłużył za nią na oscara. Oglądałem parę filmów ztym aktorem i trzeba przyznać że jest niesamowity

ct23

Za rolę w Ojcu Chrzestnym nie mógł dostać Oscara. I bardzo się cieszę, że nie dostał. Najbardziej w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy zasłużył na nią Marlon Brando. Jeżeli Akadaemia dała by nagrodę Duvallowi, ośmieszyła by się na skalę światową.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones