Rory Culkin 

Rory Hugh Culkin

6,8
2 811 ocen gry aktorskiej
Rory Culkin
Rory Culkin urodził się w Nowym Jorku. Jest synem Patricii Brentrup i Christopher'a " Kit" Culkin, byłego scenicznego aktora z długą karierą na Broadway'u.
Culkin był siódmym dzieckiem pary siedmiu dzieci. Ma czterech braci: Shane'a (ur. 1976), Macaulay'a (ur. 1980), Kieran'a (ur. 1982) i Christian'a (ur. 1987) i dwie siostry: Dakotę (ur. 1979) i Quinn (ur. 1984). Culkin jest siostrzeńcem aktorki Bonnie Bedelia, która jest siostrą jego ojca.
Zaczął grac razem ze swoimi starszymi braćmi: Macaulay'em i Kieran'em. Po raz pierwszy pojawił się na fotografii jako dziecko w filmie "The Good Son" (z 1993 roku), potem, jako tytułowa postać w "Richie Milioner" (Ri¢hie Ri¢h), zaś w 2002 r. zagrał dziesięcioletniego Igby w "Ucieczce od życia" (Igby Goes Down).
Swoją przełomową rolę, jako Rudy Prescott odegrał w "Możesz na mnie liczyć" (You Can Count on Me) w 2000 roku, gdzie wystąpił obok Laury Linney. Rolę - za którą jak się później okazało miał otrzymać wiele nagród, w tym Nagrodę Młodych Artystów (Young Artist Award). Od tej pory pojawiał sie w wielu filmach, także w "Znakach", gdzie zagrał razem z Melem Gibsonem i Joaquin'em Phoenix'em.
Rory jako nastolatek zaczął grywać w bardziej niezależnch filmach, jak: "Miłego dnia?" (Chumscrubber, The), czy "Dolina iluzji" (Down in the Valley).
Culkin zagrał też gościnne role w "Prawie i bezprawiu" (Law & Order: Special Victims Unit) oraz w epizodzie "The Twilight Zone", jako Craig Hanse, razem z Patrick'iem Warburton'em.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 lipca 1989

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 168 cm

żona Sarah Scrivener (od 08.04.2018)
Ma sześcioro rodzeństwa: czterech braci: Macaulaya, KieranaChristiana i Shane'a oraz dwie siostry: Dakotę i Quinn.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jest jego idealną kopią. Widząc go na trailerach Lords of Chaos zastanawiałem się, dlaczego w roli Euronymousa obsadzili Macaulay'a.

"Culkin był siódmym dzieckiem pary siedmiu dzieci."

Jak dla mnie niczego mu nie brakuje, ani talentu, ani wyglądu. Nie wiem po co tyle krytyki. Jest wiele gorszych aktorów a jakoś nikt się nie burzy, może ze względu na ich ładne buźki. Nie jest to może James Dean, ale daje radę, widać że się stara wejść w rolę i zagrać ją jak najlepiej. Ja to w 100% kupuję.

Wygladem przypomina świra z szpitala dla psycholi. bez obrazy tak mi sie skojarzylo tylko. :P

Ma potencjał ale źle dobiera role. On jest stworzny do grywania stołu, taboretu czy szafy. Gdyby poszedł w tym kierunku mógłby zostać dobrym aktorem charakterystycznym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones