Rory Culkin 

Rory Hugh Culkin

6,8
2 362 oceny gry aktorskiej
Rory Culkin
Rory Culkin urodził się w Nowym Jorku. Jest synem Patricii Brentrup i Christopher'a " Kit" Culkin, byłego scenicznego aktora z długą karierą na Broadway'u.
Culkin był siódmym dzieckiem pary siedmiu dzieci. Ma czterech braci: Shane'a (ur. 1976), Macaulay'a (ur. 1980), Kieran'a (ur. 1982) i Christian'a (ur. 1987) i dwie siostry: Dakotę (ur. 1979) i Quinn (ur. 1984). Culkin jest siostrzeńcem aktorki Bonnie Bedelia, która jest siostrą jego ojca.
Zaczął grac razem ze swoimi starszymi braćmi: Macaulay'em i Kieran'em. Po raz pierwszy pojawił się na fotografii jako dziecko w filmie "The Good Son" (z 1993 roku), potem, jako tytułowa postać w "Richie Milioner" (Ri¢hie Ri¢h), zaś w 2002 r. zagrał dziesięcioletniego Igby w "Ucieczce od życia" (Igby Goes Down).
Swoją przełomową rolę, jako Rudy Prescott odegrał w "Możesz na mnie liczyć" (You Can Count on Me) w 2000 roku, gdzie wystąpił obok Laury Linney. Rolę - za którą jak się później okazało miał otrzymać wiele nagród, w tym Nagrodę Młodych Artystów (Young Artist Award). Od tej pory pojawiał sie w wielu filmach, także w "Znakach", gdzie zagrał razem z Melem Gibsonem i Joaquin'em Phoenix'em.
Rory jako nastolatek zaczął grywać w bardziej niezależnch filmach, jak: "Miłego dnia?" (Chumscrubber, The), czy "Dolina iluzji" (Down in the Valley).
Culkin zagrał też gościnne role w "Prawie i bezprawiu" (Law & Order: Special Victims Unit) oraz w epizodzie "The Twilight Zone", jako Craig Hanse, razem z Patrick'iem Warburton'em.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 lipca 1989

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 168 cm

Ma sześcioro rodzeństwa: czterech braci: Macaulaya, KieranaChristiana i Shane'a oraz dwie siostry: Dakotę i Quinn.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych