Russell Brand 

Russell Edward Brand

7,0
2 843 oceny gry aktorskiej
Russell Brand
Russell Brand to angielski komik, aktor, muzyk, felietonista, prezenter radiowy i telewizyjny. Jest jedynakiem, którego rodzice - Barbara Elizabeth oraz Ronald Henry (fotograf) - rozwiedli się, gdy ten miał pół roku.m Samotne dzieciństwo doprowadziło do trwających kilka lat samookaleczeń i bulimii. Jego debiutem teatralnym w wieku piętnastu lat była rola grubego Sama w szkolnej sztuce "Bugsy Malone", która przyniosła mu stypendium w najstarszej brytyjskiej szkole teatralnej Italia Conti Academy. Następnie kontynuował edukację teatralną podczas trzyletniego stypendium w Drama Centre kształcącym angielskich aktorów teatralnych.

Pierwszy znaczący stand-up Russella miał miejsce w finale konkursu Hackney Empire New Act of the Year (2000). Mimo, iż nie uplasował się nawet w pierwszej trójce, jego występem zainteresował się agent John Noel. Prowadząc swoje show "Shame", relacjonował wstydliwe wpadki oraz podejście prasy bulwarowej do jego sławy. Pod koniec listopada 2006 roku każdy, kto dodał Russella do przyjaciół w portalu MySpace, mógł obejrzeć specjalny występ, który nie został zawarty w materialne wydanym na jego DVD. W muzycznym kanale MTV stawiał swoje pierwsze telewizyjne kroki. Został zwolniony 12 września 2001 roku, kiedy to przyszedł do pracy ubrany jak Osama bin Laden. Przez trzy lata prowadził program "Big Brother's Big Mouth" emitowany na kanale E4, w którym na temat zajść w domu Wielkiego Brata wypowiadały się gwiazdy i publiczność. Z powodu rasistowskiego skandalu zapowiedział, że nie będzie prowadził towarzyszącemu Big Brother 8 programu "Big Brother's Big Mouth". Wiosną 2006 roku powrócił do MTV tym razem prowadząc program w poniedziałkowy wieczór (po godzinie 22.00), skierowany do pełnoletnich odbiorców. 

Jego pierwszy aktorski popis w telewizji miał miejsce w 1994 roku, kiedy zagrał w jednym odcinku policyjnego serialu "The Bill". W 2005 roku grał rolę Tommy'ego w serialu BBC "Blessed", którego scenarzystą i reżyserem był Ben Elton. Jednymi w pierwszych popisów Branda na dużym ekranie były niewielka rola w filmie "Penelope" oraz rola Flash Harry'ego w filmie "Dziewczyny z St. Trinian". W 2002 roku zaczęła się kariera radiowa Russella. Był współprowadzącym program w londyńskiej rozgłośni radiowej Xfm, jednak po przeczytaniu treści pornograficznych w programie na żywo został zwolniony. W 2006 roku zaczął prowadzić program "The Russell Brand Show" w BBC Radio 2, który gromadził ponad 2 miliony słuchaczy.

Jego autobiografia "My Booky Wook" wydana pod koniec 2007 roku zebrała pozytywne recenzje. Jej filmową adaptację miał wyreżyserować Michael Winterbottom, ale Russell podjął decyzję o wstrzymaniu kręcenia, ponieważ chciał, by amerykańska publiczność najpierw zapoznała się z jego kolorowym życiorysem opisanym w książce. W brytyjskim The Guardian pisywał felietony o angielskiej drużynie West Ham United, które zostały zebrane w książce "Irons in the Fire". W następnych latach wydał również takie książki jak "Articles of Faith" (2008), "Booky Wook 2: This Time It's Personal" (2010), "Russell Brand's Trickster Tales: The Pied Piper of Hamelin" (2014), "Revolution" (2014) i "Recovery: Freedom from Our Addictions" (2017). W czterdziestą rocznicę wydania "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band" Russell nagrał piosenkę The Beatles "When I'm Sixty-Four" ze zdobywcą Grammy, kompozytorem Davidem Arnoldem. Do ścieżki dźwiękowej z filmu "Chłopaki też płaczą" dołączył dwie swoje piosenki.

Mieszka w Londynie. Jest fanem zespołu The Smiths i jego wokalisty Morrissey'a - ma nawet kota o tym imieniu. W wieku czternastu lat został wegetarianinem, uprawia jogę oraz Capoeirę. Jest fanem piłki nożnej (kibicuje drużynie West Ham United). Jest znany ze swojego charakterystycznego sposobu ubierania oraz makijażu. Russell był uzależniony od heroiny i alkoholu, wielokrotnie łamał prawo i był aresztowany. W okresie uzależnienia znany był z rozpustnego trybu życia, którego przykładem jest bezwstydny występ w Edynburgu. W 2003 roku uwolnił się od heroinowego nałogu i stał się patronem fundacji pomagającej w leczeniu uzależnień "Focus 12". Do zaniechania wyniszczającego trybu życia, porzucenia narkotyków i alkoholu namawiał Branda jego agent Noel. Wspomagał również ruch Hare Krishna, wobec którego czuł się zobowiązany.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 czerwca 1975

miejsce urodzenia: Grays, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 185 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Katy Perry (od 23.10.2010 - 16.07.2012, rozwód); 2. Laura Gallacher (od 26.08.2017), córka Mabel (ur. 2016)
7 lipca 2007 roku był prezenterem koncertu Live Earth w Londynie.
W 2008 roku wystąpił wraz z Britney Spears w reklamie gali MTV Video Music Awards.
W 2011 roku wystąpił w teledysku zespołu Noel Gallagher's High Flying Birds pt. "AKA... What a Life!".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

aktorsko też porażka, słowa cedzi przez zaciśnięte zęby i wytrzeszcza oczy

kilka jego chwil na ekranie skutecznie zniechęca mnie do dalszego oglądania filmu, choćby nie wiem jaką miał fabułę

jakim cudem gra facetów na którego lecą kobiety? i co w nim widziała Katy Perry i inne kobiety, których podobno jest...

z teletygodnia.

Za co taka ocena?

użytkownik usunięty

Kto ocenia pozytywnie to aktorskie zero ? Wszak to portal filmowy. Nie wiem skąd się ten gość wziął ale nie potrafi ani grać ani śpiewać. Oryginalny też nie jest, długie włosy, obcisłe stroje z wywalonym pudłem - to wszystko już było... Po kilkunastominutowym seansie "Idol z piekła rodem" na C+ byłem tak zniesmaczony,...

więcej

no właśnie - "ale", ale bo aktor z niego nie jest najwyższych lotów. Przynajmniej nie widziałem żadnej jego roli, która by w jakikolwiek sposób dobra.

dokładnie jak goryl

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones