Sophie Okonedo 

6,7
3 941 ocen gry aktorskiej
Sophie Okonedo
Sophie urodziła się 1 stycznia 1969 roku w Londynie jako córka Joan - instruktorki pilates i Henry'ego, pracownika rządu. Gdy Sophie miała 5 lat, ojciec zostawił ją i jej matkę. Po ukończeniu szkoły średniej Sophie wstąpiła do Królewskiej Akademii Sztuki Dramatycznej w Londynie, jednej z najlepszych szkół aktorskich na świecie.
Jej debiutem był występ w filmie Young Soul Rebels, natomiast filmem, który przyniósł jej sławę był Ace Ventura: Zew natury, gdzie zagrała księżniczkę Wachati. Kolejnymi występami tylko potwierdziła swój talent. Zagrała m.in. w Szakalu, Peaches, Słodkiej Zemście, Niewidocznych, gdzie za rolę Juliette została nominowana do BAFTY. W 2005 roku została wyróżniona nominacją Krajowego Stowarzyszenie Postępu Ludzi Kolorowych oraz nominowana do Oscara za rolę w filmie Hotel Rwanda. W 2010 roku otrzymała Order Imperium Brytyjskiego.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 sierpnia 1968

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 173 cm

W 2005 roku magazyn "People" umieścił ją na liście 50 najpiękniejszych ludzi świata.
W 1990 roku ukończyła aktorstwo w Królewskiej Akademii Sztuki Dramatycznej w Londynie (Anglia, Wielka Brytania), a następnie University of Cambridge w Cambridge (Anglia, Wielka Brytania).
Z nieformalnego związku z irlandzkim montażystą Eoinem Martinem ma córkę Aoife Okonedo Martin (ur. 06.1997).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nigdy nie przepadałem za tą aktorką ale po tym co zrobiła w „Ratched” moje zdanie o Niej zmieniło się o 180 stopni. Skradła serial swoim wybitnym aktorstwem. Mam nadzieje ze w drugim sezonie będzie Jej więcej.

Podobna do pogodynki TVN-u jak się nie patrzy.

Ciekawy typ urody.

Sophie jest bardzo utalentowaną aktorką!! Widać, że w każdą rolę wkłada wiele wysiłku co bardzo procentuje na ekranie. Już nie moge się doczekać Aeon Flux

Zagrała też w Criminal UK jako Julia Bryce :) Wygląda dużo starzej niż tu na zdjęciu ale wciaż można ją rozpoznać :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones