Tim BurtonI

Timothy Walter Burton

8,3
21 647 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Tim Burton

Czy ktoś z Was zna może jakieś tytuły książek po polskuo Timie Burtonie? Jeśli tak to proszę o pomoc bardzo zależy mi na jakichś pozycjach! Jak na razie znalzłam tylko "Tim Burton: Virgin Film" ale jest to książka po angielsku. Help!

LadyMovie

po polsku raczej nie ma;)
a po angielsku taką pozycję mam (pożyczoną): Mark Salisbury (2006): Burton on Burton. Faber and Faber; Rev. Ed edition, Londyn (Wielka Brytania).

gregmatys

jestem bardzo ciekawa skad masz ta pozycje?:) aktualnie poszukuje ksiazek o Burotnie i chcoiaz znam tytuly angielskie to w PL ciezko zdobyc cokolwiek...

tigg

napisałem, pożyczona. koleżanka w Londynie kupiła.

LadyMovie

Książka z pracami Tima Burtona: w wersji standardowej i deluxe (cena powala na kolana). Chciałabym ją mieć :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Terpsy

Cena edycji standardowej jest jeszcze do przeżycia (w przeliczeniu z funtów na złotówki - bo tylko z
brytyjskich księgarni wysyłają do Polski, cena albumu to 250 złotych, przesyłka jest dość kosztowna bo to
195 złotych, ale i tak warto, natomiast cena edycji luksusowej to już większy problem).

Co do książek dot. Burtona, z tego co mi wiadomo w chwili obecnej nie ma żadnej książki w języku
polskim, natomiast mogę z całego serca polecić następujące pozycje:

1) K. Hanke. Tim Burton: An Unauthorized Biography of the Filmmaker (koszt ok. 90 zł) - stosunkowo stara
książka bo sprzed 10 lat, niemniej jednak ważna bo opisująca od "podszewki" sposób myślenia Burtona
2) P. A. Woods. Tim Burton: A Child's Garden of Nightmares (koszt ok. 50 zł) - pierwsze wydanie pochodzi z
2002 roku, ale w chwili obecnej są do zdobycia egzemplarze z 2007 roku (uzupełniony dodruk). Książka
jest wnikliwym studium dotyczącym życia i twórczości Burtona, zawiera liczne komentarze do pomysłów
Burtona, jego filmowej myśli przewodniej, analizy filmów i sporo ilustracji.
3) E. Page. Gothic Fantasy: The Films of Tim Burton (koszt ok. 75 zł) - pierwsze wydanie pochodzi z 2006
roku, następnie książka została wznowiona w rok później. Pozycja ta bardzo mocno akcentuje mroczne
usposobienie Burtona, jego sposób na partycypację w rzeczywistości, jest niesamowita, bardzo
szczegółowa.
4) A. McMahan. The Films of Tim Burton: Animating Live Action in Contemporary Hollywood (cena ok. 60 zł)
i 5) A. McMahan. Films of Tim Burton (koszt ok. 345 złotych) -
obie książki McMahan są niesamowite z tego względu, że autorka jest naprawdę rzeczową, kompetentną
badaczką kultury filmowej, dysponującą wnikliwymi narzędziami analizy. Jest do pewnego stopnia zaborcza
i nieustępliwa, ale bardzo skrupulatna w prowadzonym przez siebie dyskursie.

Mam nadzieję, że coś podpowiedziałam :)

Pozdrawiam

Dzięki, część tych książek już znalazłam, ceny faktycznie powalają na kolana. Teraz tłumaczę książkę " The Pocket Essential" Tim Burton" Collina Odella i Michelle Le Blanc (mam ebooka więc gdybyś ktoś był zainteresowany to prześlę). A "Burton on Burton" zamówiłam będę miała "już" 5 lutego w Empiku, cena 52 zł:)

użytkownik usunięty
LadyMovie

LadyMovie błagam o ebooka! kaaarolinaa@wp.pl dzięki z góry :)
A swoją drogą zaopatrzyłam sie ostatnio w książkę "Burton on Burton" i uważam, że jest genialna :)!

LadyMovie

LadyMovie ja też bym poprosiła. kasica.z@wp.pl :)

LadyMovie

Ja też bardzo proszę o to tłumaczenie! sroka.pat@gmail.com. Z góry dziękuję serdecznie!

LadyMovie

LadyMovie ja również poprosiłabym o wersje przetłumaczoną bądź nie ;] i każdą inną pozycję, którą skłonna jesteś się podzielić :P
mój mail : lelum_polelum@op.pl
z góry dzieks i pozdrawiam

LadyMovie

LadyMovie,
ja tez poprosze bardzo bardzo bardzo.
kas666xD@wp.pl
z gory dziękuje :))

LadyMovie

LADYMOVIE bardzo prosze o ebooka o Burtonie. bede bardzo wdzieczna. basia_n2@o2.pl

LadyMovie

cossmacz@gmail.com
Jeśli to jeszcze możliwe to również bardzo proszę o ebooka o Burtonie ;)Będę niezmiernie wdzięczna - piszę właśnie pracę zaliczeniową o Corpse Bride ;)
Btw - wchodząc na wyszukiwarkę scholar.google.com i wpisując po prostu Tim Burton można znaleźć 3 ebooki - Burton on Burton, Burton:interviews i The films of Tim Burton: animating live action in contemporary Hollywood.

Zizi_M

Nie ma dostępnych wszystkich stron niestety i nie da się pobrać ich z tej strony, przynajmniej ja nie nie mogę:/

LadyMovie

jeżeli ktoś z was ma jakieś ebooki o Burtonie baaaaaaaardzo bardzo bardzo proszę podeślijcie mi je :) misioooor@gmail.com ... będę ogromnie wdzięczna :)

misioooor

a gdybyście przypadkiem natrafili na coś o "Charlie and the chocolate factory" ... moja radość nie znałaby granic :)

LadyMovie

Lady Movie, ja też bardzo proszę o ebooka "The Pocket Essential" Tim Burton" Collina Odella i Michelle Le Blanc, będę bardzo wdzięczna! za rok o tej porze będę musiała mieć już kilka dobrych rozdziałów z mojej pracy magisterskiej o Burtonie... :) dorota.g.korepetycje@gmail.com

LadyMovie

na kolanach błagam o ebooki wszelkie:D na kasia_o12@o2.pl
Proszęproszęproszę!

LadyMovie

Jeżeli możesz mi przesłać jakiekolwiek e-booki o Burtonie, po polsku, czy po angielsku, kochałabym Cię do końca swoich dni. :D
lilenny@o2.pl

LadyMovie

Ja też poproszę!!!! wpczesio@gmail.com Z góry wielkie dzięki!

LadyMovie

Witam.

Czy mógłbym prosić o podesłanie ebooka książki o Burtonie?
maethi@gmail.com

Z góry, bardzo dziękuje :)

LadyMovie

Witam,

gdybyś mogła przesłać mi również e-booka, byłabym bardzo wdzięczna, piszę pracę o Burtonie ;) mail: kryc.sie@gmail.com

LadyMovie

Też bym bardzo prosiła o jakiekolwiek e-booki związane z Timem :D

p.koniuch@op.pl

Z góry dziękuję :D

LadyMovie

Jeśli byłabyś tak uprzejma to prosiłabym o jakiekolwiek e-booki związane z timem burtonej w jakimkolwiek języku :D ogólnie zwracam się do każdego kto ma materiały i ksiązki na temat tego autora o przesłanie ich na pocztę:
kamila86m@o2.pl
proszę i z góry dziękuję :D:D:D

LadyMovie

Barrrdzo proszę LadyMovie...Oto i mój e-mail julamaciejka@gmail.com Z góry serdecznie dziękuję i

Pozdrawiam

LadyMovie

LadyMovie, wiem, że wątek jest baaardzo stary, ale czy istnieje jeszcze możliwość wysłania jakichkolwiek ebooków?

LadyMovie

Cześć, jest jeszcze szansa byś miała może tego ebooka z tłumaczeniem?

Potrzebuje książek o Timie Burtonie i jego twórczości, gdyż piszę analizę neoformalną Corpse Bride i potrzebuję nieco informacji o nim itp.

Byłabym gdybyś odpowiedziała. :)

Terpsy

marzenie <3<3<3








<3

Bounty

ja również BARDZO proszę o ebooka! karolad13@o2.pl
z góry dzięki:)

karolinad13

marysue.x@gamil.com
poproszę ebooki jakie tylko macie o burtonie, polskie, angielskie mogą być nawet chinskie!
z góry dziekuje, marysue ;)

MarySue

Aktualnie bardzo potrzebuje ebooków o Burtonie, potrzebne mi są do pracy maturalnej. Proszę bardzo o przesłanie na karmazynowa-mscicielka@o2.pl ! Z góry dzięki wielkie

karmazynowa_mscicielka

czeeeść! ;D

mogę też prosić na jennyr@interia.pl ?
śliczne dzięki (:

always_happy_kitty

Też poproszę :)
tarja.z@poczta.onet.pl

Dziękuję z góry!

catherinevictoire

Aaa! Dam wszystko za takie tłumaczenie!
vicky5@autograf.pl

dzieki! :D

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

O Boże! Skąd to masz? :D Widziałam, że na Allegro jest jedna aukcja i choć cena mnie nie powaliła (bo znałam ją dużo wcześniej) to jednak nie mam jeszcze na tyle gotówki. A na zamówienie na aukcjach zagranicznych też mnie nie stać. "The Art of Tim Burton" marzy mi się już od dawna i mam nadzieję, że w końcu stanę się szczęśliwą posiadaczką tego cudeńka :) Gratuluję zdobyczy i zazdroszczę :)

catherinevictoire

błagam o e-booki o Butrtonie :) akropol990@wp.pl

użytkownik usunięty
catherinevictoire

Hej Catherinevictoire! Książkę kupiłam na stronie Forbidden Planet: http://forbiddenplanet.com/45901-art-of-tim-burton-hardcover/ Jeszcze do niedawna książka była wyprzedana, ale niedługo znów pojawi się w sprzedaży (18 maja). Trzeba reagować na nią szybko, bo błyskawicznie się rozchodzi. Jak dla mnie pozycja ta jest nie tylko obowiązkowa dla "burtonowców", ale jej wydanie, strona wizualna, wypowiedzi przyjaciół Burtona o nim samym to po prostu dzieło sztuki.
P.S. Przesyłka do Polski to koszt 50 funtów.
Pozdrawiam serdecznie :)

Dziękuję bardzo :) Jeśli dobrze przeliczyłam to koszt książki i przesyłki wynosi około 400 zł? A jeszcze mam pytanie odnośnie płatności :) Rozumiem, że płaci się przelewem i wymagana jest specjalna karta, która to umożliwia? Interesowałam się tym kiedyś, ale nie wiem jak jest teraz.

użytkownik usunięty
catherinevictoire

450 złotych na dzień dzisiejszy, ja akurat trafiłam na mniej korzystny kurs funta :) Akceptują różne karty kredytowe (w tym VISA i MasterCard) i karty płatnicze (Visa Electron). Rejestrujesz się online, podajesz szczegóły swojej karty kredytowej i sklep ściąga z niej odpowiednią sumę :)

Jeszcze raz dzięki :) Zakup będę musiała na razie odłożyć, ale myślę, że w przyszłości jest spora szansa, że zdobędę to dzieło.

użytkownik usunięty
catherinevictoire

Nie masz mi za co dziękować :) Jak znajdę trochę czasu, może zeskanuję co nieco i wrzucę na bloga :)

witam wszystkich, bardzo bym prosiła o jakiekolwiek ebooki o Timie;) to mój adres: magdabiel@autograf.pl
z góry dzięki;))

madzialena_fw

Hej, bardzo ale to bardzo bym prosiła o pomoc w sprawie mojej pracy magisterskiej, jezeli ktoś ma możliwość wysłania na moj adres jakichkolwiek ebooków o Timie była bym wdzięczna, mój adres: azja255@wp.pl
Wielkie dzięki za pomoc

azja255

ja też poproszę o wszystko co macie
aga.l@inmail.pl

marzę o jakiejś książce o Timie/ z dziełami Tima....
na razie zadowalam się książeczką od Sweeney Todda ;pp

adblue

Ja się pochwalę, że ostatnio (no, z miesiąc temu) wyczaiłam na Allegro "The Melancholy Death of Oyster Boy & Other Stories" i jestem bardzo zadowolona :) Polecam sprawdzać aukcje Allegro, bo naprawdę są tam czasem takie smaczki.
I nadal zbieram na "The Art of Tim Burton"...

catherinevictoire

i ile kosztowała ?

adblue

Chyba z 17 zł. A później widziałam aukcję, gdzie była za ok. 26 zł ;) Cena w sumie żadna, gdy porównać np. do ceny z Empiku - koło 45 zł.

catherinevictoire

jej, jak tanio !!! jak ktoś gdzieś coś wyczai to piszcie na forum !
gdzie dostanę serialowego żukosoczka ?? tak, może być na dvd..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones