Tim CurryI

Timothy James Curry

8,2
8 433 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Tim Curry

Wg. mnie niestety jest to jeden z aktorów z wielkim potencjałem który tak naprawdę jest niedoceniony... Świetne role, mimika i głos [te 3 bodajże albumy które nagrał są świetne]. Doskonale również sprawdza się w podkładaniu głosu [dał niesamowity klimat w Gabriel Knight 3]. Szkoda, że potencjał takich aktorów tak naprawdę się marnuje gdy wielu robi karierę nie mając żadnego talentu tak naprawdę...

użytkownik usunięty
IMQ

Dokładnie. Fenomenalnie podłożył głos w GK3. Akurat gram w tą grę, i z przyjemnością go słucham.

IMQ

W zupełności się z Wami zgadzam. Po genialnym debiucie na szklanym ekranie (Rocky Horror Picture Show) i zagraniu u boku takich sław ówczesnego kina jak Susan Sarandon i Barry Bostwick można się było spodziewać, że Tim Curry stanie się gwiazdą hollywood. Jednak propozycję prestiżowych, pierwszoplanowych ról o dziwo nie przychodziły.

Mimo to uważam, że Tim Curry i tak odniósł wielki sukces. W latach 70/80 stał się gwiazdą musicali brodway'owskich, później podjął pracę w talewizji i wydał wspomniane świetne albumy (głównie z coverami, jednak w wielu przypadkach moim zdaniem jego wykonanie jest dużo lepsze od oryginału np. "I put a spell on you" czy "cold blue steal and sweat fire"), zagrał wiele wymagających ról jak w filmie "It" czy "Legend". Oczywiście nie można zapomnieć o jego genialnej pracy w sferze dubbingu. (jest niesamowity!).

Także podsumowując Tim Curry nie stał się gwiazdą kultury masowej, którą niektórzy traktują jako tą jedyną i właściwą. W sumie wydaje mi się, że dobrze, że się tak stało, bo uniknął niepotrzebnych plotek, zbębnych fleszy reporterów, itp.
Zachował klasę i nawet podziwiając go w rolach drugoplanowych czy po prostu rozkoszując się barwą jego głosu, możemy ogłądać naprawdę dobrego aktora, od którego gwiazdki z pierwszych stron gazet mogłyby się dużo nauczyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones