Film i serial "Battlestar Galactica" rozegrają się w jednym uniwersum

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Film+i+serial+%22Battlestar+Galactica%22+rozegraj%C4%85+si%C4%99+w+jednym+uniwersum-145063
Film i serial "Battlestar Galactica" rozegrają się w jednym uniwersum
Długo wyczekiwany film kinowy z uniwersum "Battlestar Galactica" w końcu nabiera kształtów. Autor scenariusza przygotowywanego projektu Simon Kinberg, reżyser "X-Men: Mrocznej Phoenix" i "355", zdradził, że ukończona została już druga wersja skryptu. Jednak do wejścia ekipy na plan jeszcze daleka droga.

Kiedy zobaczymy nowe "Battlestar Galactica?"W wypowiedzi dla portalu Collider Kinberg stwierdził, że obecnie poszukiwany jest reżyser, który poświęci projektowi co najmniej kolejne pół roku. Ze względu na skalę widowiska to, jego zdaniem, minimalny czas, w którym można przygotować film. Najwcześniej zdjęcia mogłyby ruszyć pod koniec tego roku, ale prawdopodobnie rozpoczną się one na początku 2023. Można więc przewidywać, że premiera odbyłaby się w 2024 roku.


Przed trzema laty zapowiedziano kolejny dodatek do uniwersum "Battlestar Galactica". Sam Esmail ("Mr. Robot") ma zająć się produkcją serialu na platformę streamingową Peacock. Ostatnie informacje o projekcie pojawiły się w zeszłym roku, gdy pilot nadal był przygotowywany. Kinberg zdradził, że oba projekty będą rozgrywały się w tym samym uniwersum, łączącym się w jakiś sposób z poprzednimi serialami. Scenarzysta nie ujawnił jednak żadnych szczegółów dotyczących fabuły ani potencjalnej daty premiery serialu.

Battlestar Galactica – legendarny serialSerial "Battlestar Galactica" został stworzony przez Glena A. Larsona i po raz pierwszy pojawił się na ekranach telewizorów w 1978 roku. 25 lat później serię wskrzesił Ronald D. Moore, tworząc miniserial, a później cztery pełnoprawne serie pojawiające się w latach 2004-2009. Po zakończeniu emisji serialu powstał prequel "Caprica" i spin-off "Blood & Chrome". Każda z wersji opowiadała o konflikcie ludzi zamieszkującymi 12 planet z Cylonami, inteligentnymi maszynami do złudzenia przypominającym ludzi. Cyloni wojnę wygrali, a garstka ocalałych homo sapiens wyruszyła na poszukiwanie bezpiecznej przystani - mitycznej planety-matki, Ziemi.

Same prace nad wersją kinową trwają od ponad dekady, kiedy w projekt zaangażowany był Brian Singer. W 2016 roku reżyserem miał zostać Francis Lawrence (cykl "Igrzyska śmierci"), scenariusz pisała Lisa Joy ("Westworld"), którą później zastąpił Jay Basu ("Dziewczyna w sieci pająka"). Wyniki ich pracy jednak nie doczekały się realizacji.

Obecnie Simon Kinberg promuje swój najnowszy film – "355". Oto jego zwiastun:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones