PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654010}

Detektyw

True Detective
8,4 157 883
oceny
8,4 10 1 157883
7,8 32
oceny krytyków
Detektyw
powrót do forum serialu Detektyw

Czy ktoś, kto zna się na akcentach w amerykańskim angielskim, mógłby mi powiedzieć, czy w tym serialu aktorzy mówili
z akcentem z południa (przypominam, że akcja serialu toczy się w Luizjanie), czy nie? Wiem, że w zależności od stanu
akcent się zmienia i dla native'ów nie ma nic trudnego w zgadnięciu, kto skąd pochodzi.
Serial wydał mi się trochę trudny w odbiorze przez długie rozkminy Rusta, większość odcinków oglądałam w wersji
oryginalnej i może nie wszystko zrozumiałam :< Chciałabym się dowiedzieć, czy dodatkowo twórcy serialu silili się na
autentyczność i aktorzy mówili z choćby lekkim akcentem?

ocenił(a) serial na 9
juicebox02

Dla McConaugheya to żaden problem, bo facet jest z Teksasu i mówi z południowym akcentem ogólnie.

użytkownik usunięty
era

Harrelson też jest z Teksasu.

ocenił(a) serial na 9

Wiem wiem :)

ocenił(a) serial na 8
juicebox02

Mówili w tym akcencie, a już na pewno Harrelson

ocenił(a) serial na 8
juicebox02

Harrelson aż kłuje w oczy teksańskim ;)

ocenił(a) serial na 8
nicekolt

ew. w uszy ;)

ocenił(a) serial na 10
nicekolt

Ja się nie znam, ale też to wyłapałem, że wyrażał się z jakimś dziwnym akcentem. Teksański akcent u gliny który najwidoczniej nigdy w życiu nie opuszczał Luizjany nie jest nieścisłością (nawet pomimo faktu, że są to sąsiednie stany)? Tak z ciekawości pytam.

użytkownik usunięty
pegaz_filmweb

Nie, nie jest to nieścisłością.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones