PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654010}

Detektyw

True Detective
8,4 157 930
ocen
8,4 10 1 157930
7,8 33
oceny krytyków
Detektyw
powrót do forum serialu Detektyw

Tak jak nie ocenia się książki po okładce, tak nie powinno oceniać się serialu po jego napisach
początkowych, ale umówmy się – prędzej zwrócicie uwagę na książkę z ładną okładką, niż brzydką,
czy niczym niewyróżniającą się. Najwyżej treść wam się nie spodoba. Dlatego tak ważne są
czołówki.

Wybrałem kilka moich zdaniem najlepszych i zastanawiam się, które wy uważacie za najlepsze.
Zapraszam:
http://www.kurtula.blogspot.com/2014/08/czoowki.html

ocenił(a) serial na 8
blek

Do twojej listy dodałbym jeszcze Alphas... ale to taki raczej osobisty typ. Sam serial był do kitu, intro krótkie, ale ta właśnie czołówka zawsze mi się podobała ;]

ocenił(a) serial na 8
blek

Najlpesza czolowka to ta z Breaking Bad :)

ocenił(a) serial na 8
blek

Uwielbiam Wikingów - porywająca nuta, oczywiście The Walking Death ale także The Killing ma jak dla mnie to coś :)

jolka254

Mnie się podoba ta z Banshee, no i także z Wikingów :-)

ocenił(a) serial na 8
blek

Wikingowie zdecydowanie ! :)

ocenił(a) serial na 9
blek

czołówka z TRUE DETECTIVE bardzo się mi spodobala tak jak i cały serial, i ta muzyka z czołówki rewelka,

blek

Zapomniałeś o Lost. Może to 12-sekundowe intro nie zasługuje na miano czołówki, jednak niesamowicie intryguje. I również świetnie oddaje klimat serialu.

ocenił(a) serial na 7
adonae

nigdy w rankingu czołówek nie umieściłbym tej z LOST

blek

OK, może jakieś uzasadnienie?

ocenił(a) serial na 7
adonae

serial kocham i ubóstwiam (poza zakończeniem), ale ta czołówka jest dla mnie za krótka, jak na taki ranking i zbyt prosta. Wprowadza w klimat? Może tak, ale do rankingu szukałem czegoś bardziej rozbudowanego. Co do samego LOST - planuję kilka tekstów na ten temat jeszcze w tym miesiącu, zapraszam do wchodzenia na bloga ;)

blek

Dlatego napisałam, że może nie zasługuje na miano "czołówki", ale IMO warto o niej wspomnieć, bo jest na tle tradycyjnych, minutowych i dłuższych czołówek ciekawym wyjątkiem. I chociażby z tego powodu, że jest tak krótka, dziwna i tajemnicza, może kogoś skłonić do zainteresowania się serialem ;)

ocenił(a) serial na 7
adonae

Smallville i one tree hill

ocenił(a) serial na 10
blek

The Outer Limits (remake)

http://www.youtube.com/watch?v=2I7vPbthvWo

ocenił(a) serial na 8
blek

Jak dla mnie w kolejności: True Detective (zdecydowanie nr 1), Luther, Boardwalk Emnire, Vikings, Dexter, Copper (serial IMHO kiepski ale czołówka spoko).
I w Spartakusie podobały mi się z kolei napisy końcowe.

ocenił(a) serial na 8
blek

Ja jeszcze dorzucę muzyczkę z Synów Anarchii

ocenił(a) serial na 8
blek

Copper

ocenił(a) serial na 8
Sorbet

Penny dreadful
Carnivale

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones