PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=679417}

Dom grozy

Penny Dreadful
7,7 33 982
oceny
7,7 10 1 33982
7,5 4
oceny krytyków
Dom grozy
powrót do forum serialu Dom grozy

Co to miało znaczyć ?

----------

Choćby nie wiem co to znaczyło to własnie spir.. mi cały przyjemny odcinek , ostatnie sekundy
TRAGEDIA ! 4/10 ZA TEN ODCINEK ! Idioci !

ocenił(a) serial na 6
nea_filmweb

Popieram. Nie wiem czy ostatnio jest jakaś moda na tego typu sceny, bo w bardzo dużej ilości seriali, szczególnie ostatnio zalatuje propagandą homo. Zaczyna to już razić, a przy tym jest lekko nazywając niesmaczne.

ocenił(a) serial na 9
jest_jak_jest

Zacisnąć zęby i oglądać dalej. Dla takiej sceny nie warto porzucać całego serialu :)

ocenił(a) serial na 6
BananowyMiks

Hehe oglądam, oglądam. Po prostu czasami odwracam wzrok :)

jest_jak_jest

Jest ostatnio tendencja, żeby gdzie tylko się da - wciskać pedalskie sceny. I nie ważne, że amerykański bohater prędzej by sobie członka obciął, niż poszedł z facetem do łóżka. Wciskajmy takie sceny gdzie się da. Dlaczego? Bo tak i już! Bo przecież musimy pokazywać, jacy to jesteśmy tolerancyjni. Tylko wszystkim mniejszościom bardzo się pomieszały dwa terminy. Tolerancja o której rzekomo mówią i akceptacja, której de facto od nas wymagają.

ocenił(a) serial na 6
siriah

Myślę, że bardziej chodzi o oswajanie społeczeństwa z tym widokiem, ale tylko zgaduje. blee :)

ocenił(a) serial na 9
siriah

Dlaczego zawsze jakis niedomyty Homofobiczny placzek sie musi znalesc.....

Sabcio1234

po pierwsze - wkurza mnie nachalność środowisk gejowskich. nie ma to natomiast nic wspólnego z homofobią
po drugie - nie płaczę, ale skoro wyciągasz mi to gdzieś z pomiędzy wierszy... nie poradzę...
po trzecie - nie myl tolerancji z akceptacją.
po czwarte - wróć do podstawówki i naucz się pisać. na gimnazjum jeszcze dla Ciebie za wcześnie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Sabcio1234

Dziecko,
Wyskakujesz z obelgami na starcie i oczekujesz dorosłej rozmowy? "Niedomyty",homofob", "placzek", tak rozmowę zaczyna dorosła osoba wg ciebie? Gratuluję standardów.
Gdzie widzisz faszyzm w mojej wypowiedzi?
Dlaczego na dziesięć scen hetero musi przypadać jedna homo? Jakieś parytety mamy?
Czego nie trzeba pisać o kościele katolickim? Bo na pewno kk nie jest pierwszą siłą religijną na świecie.
Zacznij sam myśleć, a nie powtarzasz slogany. Każdy, kto krytykuje musi być homofobem i faszystą? Nie mogę mieć po prostu swojego zdania? I głośno jego wypowiadać? Bardzo źle pojęta poprawność polityczna namiaszała ci w głowie.

Przeczytaj drugie zdanie mojej pierwszej wypowiedzi i uzasadnij mi konieczność tej sceny w filmie. Poza celowym wchodzeniem w tyłek lobby gejowskiemu.

Co do twojej uwagi o sposobie i jakości pisania. Jest tak z dupy wyciągnięta, że głowa mała. Dałem ci cztery punkty, z tego jeden dotyczył fatalnej ortografii.
Co to za słowa "znalesc", "chszescianin" czy "heterosexualny"? W polskim słowniku brak takowych.
Popraw błędy, przestań obrażać rozmówców, zacznij myśleć sam, a nie powtarzasz lewicowe bzdury wynikające ze złego rozumienia poprawności politycznej i może wrócimy do tematu.
Na ta chwilę nie widzę sensu prowadzenia rozmowy z Tobą, bo mylisz podstawowe pojęcia.

ocenił(a) serial na 9
siriah

"Dlaczego na dziesięć scen hetero musi przypadać jedna homo?" A dlaczego ma byc 10 scen Hetero ? Dlaczego nie moze byc 10 scen Homo uzasadnij prosze, skoro myle pojecia to oswiec mnie jakie to pojecia myle ??

"Czego nie trzeba pisać o kościele katolickim? Bo na pewno kk nie jest pierwszą siłą religijną na świecie." - Chszescijanie to nie tylko KATOLICY !! w tym jednym zdaniu pokazales nietolerancje Katolicka w naszym kraju i w twojej Osobie.
"Zacznij sam myśleć, a nie powtarzasz slogany. Każdy, kto krytykuje musi być homofobem i faszystą?" - Naziscie tez twierdzili ze maja swoje zdanie podobnie jak czlonkowie plemiena HUTU w Rwandzie.Sa pewne zasady w spoleczenstwie a wolna wola to nie pretekst do ich lamania .Wolna wola nieupowaznia cie do deptania godnosci innych .Normalny czlowiek wie ze moze wszystko nawet wyjsc z domu i kogos pchnac nozem ale tego nie robi.
"Dziecko" - i tutaj znow pokazales jak bardzo niedojzaly jestes .W twoich wypowiedziach widac ze pozujesz na takiego Inteligetnego i Rozwinietego ale kiedy zaczynasz pisac wychodzi "buractwo" "brak oglady" "niedojzalosc" i poprostu zwykle Pozerstwo

Sabcio1234

W ramach dokarmiania trolla... Proszę cię bardzo.
"Dlaczego nie moze byc 10 scen homo?" - bo to w żaden sposób nie wynika z fabuły filmu. jest to tylko i wyłącznie ukłon w stronę agresywnego lobby gejowskiego. Pisałem o tym dwa razy, ale chyba masz drobne problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Zdanie o kościele i chrześcijanach po raz kolejny pokazuje, jak bardzo posługujesz się wtłoczonymi tobie do głowy hasłami i jak bardzo starasz się nie myśleć sam. Dla ciebie jeśli ktoś pisze o kościele z automatu jest nietolerancyjnym, zaściankowym homofobem z ciemnogrodu? Lol! Jestem ateistą i zagorzałym antyklerykałem! Skąd ci w ogóle do głowy przyszło, że mogę mieć cokolwiek wspólnego z kk? Po raz kolejny wychodzi brak umiejętności czytania ze zrozumieniem.
"Naziscie tez twierdzili ze maja swoje zdanie podobnie jak czlonkowie plemiena HUTU" - czyli wg ciebie każdy, kto twierdzi, że ma rację jest hutu-nazistą? Ogarnij się. Staraj się zrozumieć co piszą inni. Zioniesz jadem i nienawiścią gorzej niż Hitler, Goebbels i Rydzyk razem wzięci. Ale przecież ty masz rację - tobie wolno. A wszyscy inni to tępe buraki, niedomyci naziści i pozujący homofobi.

Kolejny raz poproszę - pisz po polsku, stosując polską gramatykę, ortografię i miejsca, gdzie należy i gdzie nie stosować dużą literę.
Tym razem naprawdę EOT. po wiaderku rzygów, jakie z siebie wylałeś nie mam najmniejszej ochoty z tobą rozmawiać.

ocenił(a) serial na 9
siriah

Dorian Gray byl Bisexualista wiedzial bys to gdybys znal ta postac .
Ja zione jadem i Nienawiscia?? .. typowe odwracanie kota ogonem czlowieka ktory wszedzie widzi looby Gejow i tym podobne idiotyzmy czajace sie miedzy wierszami i w mrokach twojej fantazji .Od pierwszego posta plujesz bezpodstawnie jadem a zarzuczasz mi nienawisc bo wypunktowalem twoje dewiacje.
To juz nawet przechodzi ludzkie pojecie jak perfidnie probujesz sie wywinac manipulujac czym popadnie : Czlowiek ktory nawoluje do nienawisci przeciwko mniejszosci w tym wypadku Homoseksualitow jest nikim innym jak zwyklym Rasista.
Czlowiek ktory przy kazdym zdaniu wywyzsza swoje poglady nad inne mimo iz wie ze w cywilizowanym spoleczenstwie nienawistne poglady sa zle i sprzeczne z prawami panujacymi w cywilizowanym spoleczenstwie postepuje dokladnie tak jak postepowali ludzie za czasow Nazistow.

Dowidzenia zycze milego Dnia.

Sabcio1234

Jedną mam tylko prośbę, przeczytaj proszę, ile obelg użyłeś wobec mnie. I ile obelg użyłem ja wobec Ciebie i kogokolwiek innego. Od początku tego wątku.
Tak jak kolega mike__25, wymyśliliście sobie jakąś wizję wrogów i wszystkim, którzy mają odwagę powiedzieć swoje zdanie zarzucanie zaraz nazizm, nienawiść i homofobię.
Cytaty poproszę. Bo miejsc, gdzie zioniesz nienawiścią w moją stronę mogę wytknąć przynajmniej kilka. Choćby "niedomyty Homofobiczny placzek", wielokrotne a bezpodstawne nazywanie mnie faszystą, czy nazistą,burakiem, czy pozerem.
Przeczytaj proszę cały ten wątek jeszcze raz. I powiedz sobie szczerze - kto tu jest uciskany.
Gej? Który może przed całym światem nawkładać mi tak jak ty? Czy może zwykłą osoba, która nie może swojego zdana powiedzieć, bo zaraz jest okrzyknięta wszystkimi najgorszymi przymiotnikami.

siriah

Logika osób takich jak ty:
- wymagasz, żeby szanować twoje prawo do obrażania, narzekania na "wciskanie pedalstwa", ty możesz być wulgarny i pogardliwy wobec pewnej grupy ludzi, a jeżeli ktoś ci to odpyskuje, to ogarnia cię święte oburzenie
- jednocześnie sam nie udzielasz swojej akceptacji, wkurza cię, jak ktoś jest wobec ciebie chamski W ODPOWIEDZI na twoje chamstwo i mimo tego, że to TY występujesz przeciw gejom, TY atakujesz jako pierwszy, to TY się stawiasz w roli ofiary, bo to TY biedactwo zostałeś zaatakowany :D

Inteligencja ponad przeciętność. Normalnie nie wiadomo jak nadążać za tym tokiem myślenia, toż to karkołomne jak jazda kolejka górską. Z dziurą w torach :D

PS. "Tolerancja o której rzekomo mówią i akceptacja, której de facto od nas wymagają."
Młody człowieku, a kim żesz ty jesteś, żeby ją wielkopańsko DAWAĆ? Jakimś królem? :o

emo_waitress

Jestem wolnym człowiekiem, który może. Może tolerować, ale nie musi. Może akceptować, ale nie musi. I widzi różnicę.
Wymagam, żeby szanować moje prawo do wypowiedzi. Szanuję Twoje prawo do wypowiedzi i tego samego domagam się w drugą stronę. Nie podoba Ci się to co mówię? Dyskutuj - wolna wola. Ale nie odbieral mi prawa dyskusji.
Ofiarą staję się dopiero w momencie, kiedy odbierasz mi prawo głosu. Kiedy każde zdanie, jakiego bym nie powiedział zostanie okrzyknięte nazistowskim, czy homofobicznym, tylko dlatego, że się Tobie nie podoba, a nie dlatego, że z homofobią, czy nazizmem ma cokolwiek wspólnego.

PS. Stara kobieto... ;D Stwierdzeniem "młody człowieku' tylko udowodniłaś, jak bardzo się mylisz i jak nic o mnie nie wiesz. No chyba, że masz pod 60'kę. Wtedy, jak najbardziej i pełnoprawnie, możesz mówić do mnie "młody człowieku"... ;)

ocenił(a) serial na 9
siriah

Są tacy Ludzie, którzy wolą owce od dziewczyn. Współczuję i im, i tobie.

ocenił(a) serial na 9
siriah

Nikt ci tutaj nie odbiera prawa do głosu. Nie zapominaj, że występujesz tu z pozycji agresora i przybierasz pozę króla z obrażonym majestatem. Tymczasem twoje poglądy nie są więcej warte niż poglądy każdego innego człowieka. Przyłazisz i wylewasz wiadro pomyj na znienawidzoną przez ciebie grupę społeczną, więc czego się spodziewałeś głaskania po główce? Obnosisz się napastliwie ze swoimi totalitarnymi wypocinami, więc nie spodziewaj się oklasków, tylko równie mocnej riposty. Tak jak ty masz prawo propagować swoje chore poglądy, tak my mamy prawo te poglądy krytykować i jednocześnie głosić swoje. Tolerancja nie jest dobrowolnością, jest obowiązkiem. Możesz sobie nie akceptować tak jak ja nie akceptuje ciebie. Natomiast w demokratycznym ładzie musimy wzajemnie znosić-tolerować swoją obecność.

siriah

Chwilunia - jak inaczej mam nazwać wypowiedzi homofobiczne? Jest jakieś inne, łagodniejsze określenie, które nie będzie raniło tych twoich biednych uczuć? :D
Nazywamy cię homofobem, bo nim jesteś. Nie wiem o co się tak ciskasz, przecież stwierdzamy fakt.

Poza tym jaka dyskusja? O czym? Z kim? Z osobą, która na jeden pocałunek gejowski reaguje chamskim stwierdzeniem o "wciskaniu pedalstwa"? Sorry, ale jak można cię traktować jako partnera do rozmowy, skoro zaprezentowałeś na wstępie poziom prymitywnego buraka.

Twoja metryka mnie nie interesuje. Mentalnie jesteś bardzo młodym człowiekiem, to jest akurat jasne.

"Ofiarą staję się dopiero w momencie, kiedy odbierasz mi prawo głosu."
masz prawo do głosu -> nie masz prawa krzywdzić innych ludzi, szczególnie tych, którzy nie robią nic złego, niezgodnego z prawem. Czyli kiedy twój głos rani kogoś, sieje zło - to tak, NIE MASZ do niego prawa, mało tego - łamanie takiego prawa jest karalne! A może nie wiedziałeś, że za wyzywanie ludzi w tym kraju możesz zostać postawiony przed sądem? Dalej twierdzisz, że masz prawo do wyrażania swoich opinii?

Podam ci przykład, może to do ciebie dotrze: Możesz nie lubić swojej sąsiadki, bo jest np. fanką Behemotha. Masz do tego prawo, bo nikt nie może ci zabronić mieć uczucia. Ale podchodzenie do niej bo ma koszulkę z okładką płyty i chamski atak, że tą koszulką wciska tobie i światu swój gust muzyczny i.. yyy.. składanie kotów w ofierze :D i wielkopańskie pozwolenie niech se słucha tego Behemotha w domu, a nie "obnosi się" ze swoim fanostwem, jest idiotyzmem, prostactwem i głupotą :D
Ona ma prawo do bycia fanką w domu i przestrzeni publicznej, geje maja prawo do bycia gejami w domu i przestrzeni publicznej. I mają prawo do spokoju. Twoje urażone uczucia muzyczne i seksualne stoją niżej od ich prawa do wolności obywatelskiej. Możesz reagować tylko wtedy, kiedy sąsiadka puści o północy The Apostasy na cały regulator, a jakiś gej chwyci cie za jaja bez twojej zgody.

Nie wiem jak prościej mam ci to wyłożyć.

emo_waitress

dajcie spokój :D trafił się troll i tyle ;)

użytkownik usunięty
siriah

wow siriah, dałes sobie wytrollować dupę bardziej niż chandler

jak przystało na skrajnego homofoba :D

Sabcio1234

W zasadzie powiedziałeś wszystko, co chodziło mi po głowie, odkąd zaczęłam czytać ten watek.

Właśnie oglądam 4. odcinek. Scena o podtekście homoseksualnym? Nie mogę się doczekać! ;)

Sabcio1234

" z pomiędzy" - takiego słowa też nie ma w słowniku

ocenił(a) serial na 9
mateusz_marks

:P przeczytales wszystko i jedyne co z tego zrozumiales to bledy pisowni ........ ok

Sabcio1234

Nie mam zamiaru prowadzić tej dyskusji, bo gdzie się nie spojrzy to ten temat jest poruszany. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że wytykanie komuś błędów nie było najlepszym pomysłem, skoro samemu się je robi.

ocenił(a) serial na 9
siriah

A mnie wkurza głupota ludzka i chęć przekonywania, że homofobia jest spoko. Nie ma żadnej nachalności środowisk gejowskich. Dla was "nachalnością" jest sam fakt istnienia gejów. Pozwalacie nam łaskawie żyć, ale wg. was powinniśmy siedzieć w norach, ukrywać orientację i traktować ją jako ułomność, której należy się wstydzić i przed nikim nie chwalić. W związku z tym każdy gej (a więc jakieś 99%), który się akceptuje, lubi swoją orientacje i nie chowa się po kątach jest wg. was automatycznie tym "nachalnym", "obnoszącym się" itd. Tymczasem to ty się gościu nachalnie obnosisz ze swoją nienawiścią, niewiedzą i własnymi urojeniami. Homo byli są i będą żyjemy w czasach, w których nie muszą się już ukrywać i mogą prowadzić normalne życie. Nikt nie będzie się ukrywać ani wstydzić tego kim jest tylko po to, by wkupić się w twoje łaski. Gej ma prawo żyć w tak samo otwarty sposób jak heteroseksualista. Jeśli nie możesz się z tym zgodzić to niestety, ale jesteś homofobem. Żaden homo nie ma obowiązku liczyć się z twoimi totalitarnymi zapędami.

mike__25

I teraz powiedz mi, że to ja jestem nienormalny... :)
To ja wymyślam sobie, co powiedzieli inni? To ja oskarżam na podstawie tego, co sobie wymyśliłem?
Bo nie powiedziałem ani słowa na tema tego, co sam sobie dopowiedziałeś, jakie wnioski wyciągnąłeś i skąd.
I tak - masz rację - wkurzająca jest głupota. W tym wypadku Twoja, bo nie czytasz. Zmyślasz i krzyczysz "biją gejów homofoby straszne!". Skąd się to Tobie we łbie bierze? I o jakich "nas" piszesz? Jestem sam, niezrzeszony, o poglądach ukształtowanych przez życie i doświadczenie.

Gdzie Ty widzisz łaskawe przyzwolenie na Waszą egzystencję w moich słowach? Żyliście, żyjecie i żyć będziecie. Nic mi do tego.
Nie mam nic do gejów, koło członka mi lata, czy ssiesz, czy dajesz ssać. Mało tego - mam paru znajomych, którzy są gejami, a których lubię i szanuję.
Pytasz gdzie widzę nachalność środowisk gejowskich?
W takich scenach, jak krytykowana przeze mnie.
W sposobie jaki część z Was się wita chociażby. "Cześć jestem Michał i jestem gejem" - Co mnie to obchodzi?! Czy heterycy Ci przy każdym spotkaniu mówią: "Cześć, jestem hetero i mam na imię Wojtek"? No w życiu się nie spotkałem. Za to z takim sposobem witania się przez gejów i owszem.
Nachalność widzę w Waszych wybujałych żądaniach. Nikt Wam nie broni żyć, pracować, mieszkać, kupować, sprzedawać... Przecież jesteście równo prawni! Więc o co walczycie?!
Przydało by się uregulować kwestie związków partnerskich (wspólne dziedziczenie, czy podatki) i raz na zawsze wybić Wam z głów adopcję dzieci. Żadnego Waszego zniewolenia, czy nierówności wobec prawa (poza dziedziczeniem i podatkami) nie widzę - przynajmniej w Europie, którą znam.
Jeszcze raz w takim wypadku zapytam... Gdzie do wuja Wacława, widzisz jakiekolwiek oznaki homofobii w tym, co piszę?

siriah

Cechy, po których można poznać homofoba, które posiadasz w stu procentach:
- obowiązkowo ma kolegów gejów, ale jednak nie lubi gejostwa, uhum, taki ktoś jest zayebistym kolegą dla tych gejów ("mam paru znajomych, którzy są gejami, a których lubię i szanuję")
- generalnie nie mam nic przeciwko gejom, ALE {tu wstaw listę zakazów wobec homo} (tu twoich wypowiedzi nie wkleję, za dużo)
- jedna para gejowska na na kilkanaście hetero (Spartacus), jeden homo pocałunek na ostre sceny seksu z demonem (Penny Dreadful), jeden duży i jeden mały miłosny wątek homo na sceny hetero gwałtu, hetero orgii, hetero podwójnej penetracji (gwałt), hetero wykorzystywanie seksu do własnych celów (Spartacus) RATUJTA LUDZIE HOMOPROPAGANDA, WCISKAJĄ PEDALSTWO!!! ("Pytasz gdzie widzę nachalność środowisk gejowskich? W takich scenach, jak krytykowana przeze mnie.")
- nic mnie nie obchodzi seks gejowski, jest obrzydliwy, te ssania, anal {wstaw listę zadziwiająco szczegółowych opisów seksu gejowskiego} ("koło członka mi lata, czy ssiesz, czy dajesz ssać" olala :D)
- osoby homoseksualne mają przecież super, o co im chodzi, miałyby się jeszcze lepiej, jakby siedziały cicho i skrywały swoje homo. (tu też za dużo do skopiowania)
- każda próba reakcji na wypowiedź homofobiczną i nazwanie jej po imieniu, czyli homofobią, chamstwem i zwyczajnym buractwem kończy się atakiem na święte prawo homofoba do wyrażania swojej negatywnej, nienawistnej opinii, nie ważne jak krzywdzącej dla ludzi, ważnej, że JEGO. Wolność słowa homofoba jest ważniejsza, niż wolność osoby homoseksualnej do życia jako pełnoprawny obywatel.

"Gdzie do wuja Wacława, widzisz jakiekolwiek oznaki homofobii w tym, co piszę?"
Mam nadzieję, że pomogłam.

emo_waitress

Cechy po których można poznać wiedźmę:
- wrzucona do wody - pływa. Jeśli się utopi - znaczy, że nie była wiedźmą.
Dziewczyno... Pseudoteoria, którą tu rozwinęłaś jest tak elastyczna, że można nią objąć każdego.
Nic o mnie nie wiesz, nie znasz mnie, a wysnuwasz jakieś wnioski na podstawie jednego zdania. :) Śmieszne i żałosne jednocześnie.
Jak bardzo się mylisz? Bardzo...
Przykłady:
Tolerancja („cierpliwa wytrwałość”; „wytrzymywać”, „znosić”, „przecierpieć”, „ścierpieć”). W sensie najbardziej ogólnym oznacza on postawę wykluczającą dyskryminację mniejszości.
Akceptacja (przyjmowanie) - uznanie czegoś, aprobata, potwierdzenie czegoś[1], pogodzenie się z czymś czego nie można zmienić, uznanie czyichś cech postępowania za zgodne z oczekiwaniami.
W imię tolerancji aktywiści środowisk mniejszościowych (kompletnie niezależnie, czy mówimy tu o gejach, żydach, muzułmanach, czy czarnych) wymagają od większości akceptacji. O ile tolerancja przeszła przez nasze społeczeństwo już dawno, o tyle akceptacja raczej nie ma szans. I teraz, jeśli ktoś rozpoczyna rozmowę ze środowiskami mniejszościowymi nie przytakując, ale używając kontrargumentów wobec ich roszczeń - z automatu jest ....fobem.
Zwyczajni ludzie nie mogą wyrażać swojej opinii, bo od razu są straszeni etykietką jakiegośfoba. I taką sytuację uważasz za normalną?
Przykład, jak pięknie manipulujesz moimi słowami, robiąc ze mnie kogoś, kim nie jestem. Piszę, że nic mnie nie obchodzi, sposób oprawiania seksu. Ręką, nogą, nogą od stołu, widelcem... Mam to gdzieś - dopóki nie wyskakujesz mi z tym na twarz. Twój wniosek? "Aha! Czyli jednak coś cię interesuje! Widelec? Noga! Ha! W twych słowach wielka pogarda!"
Drugi: Homoseksualizm w Spartakusie miał uwarunkowania kulturowe i historyczne. Przejrzyj proszę wątki pod tamtym serialem i sprawdź ileż to nienawistnych, antygejowskich postów tam napisałem. Żeby oszczędzić Ci czasu podpowiem - żadnego. Bo to miało sens. W "Penny" ta scena nie miała sensu żadnego.
Trzeci: Napisałem, że osoby homoseksualne są tolerowane społecznie, gospodarczo, politycznie. Ty od siebie dokładasz, że w związku z tym powinni siedzieć cicho. Jeszcze raz powtórzę - nie spotkałem żadnego heteryka, który chodziłby i rozmowę zaczynał od: "cześć, jestem hetero". I to właśnie to obnoszenie się u gejów mnie wkurza. Teraz ja Ci napiszę, że gówno mnie to obchodzi, a Ty mi zaczniesz wmawiać, że skoro tak się zapieram - skrycie jestem homofobem. A pewnie nawet i homoseksualistą, ale to wyparłem.
Pewnie również żydem, masonem i cyklistą... I komuchem-nazistą!
Mam nadzieję, że również pomogłem.

siriah

"Dziewczyno... Pseudoteoria, którą tu rozwinęłaś jest tak elastyczna, że można nią objąć każdego."
Pieprzysz bez sensu, te cechy obejmują konkretnych ludzi, jak nie ma się takich poglądów jak ty, to się nie łapie na tę listę. Proste. Logiczne.

"Nic o mnie nie wiesz, nie znasz mnie, a wysnuwasz jakieś wnioski na podstawie jednego zdania."
opisuję cię na podstawie twoich długich postów. Twoje stanowisko jest jasne i się powtarza. Jakiego jednego zdania?

"W imię tolerancji aktywiści środowisk mniejszościowych (kompletnie niezależnie, czy mówimy tu o gejach, żydach, muzułmanach, czy czarnych) wymagają od większości akceptacji. O ile tolerancja przeszła przez nasze społeczeństwo już dawno, o tyle akceptacja raczej nie ma szans."
nie no - to jest genialne. Zostawię to tak jak jest, nie wiem jak to skomentować. Tylko nadmienię, że fajnie, że decydujesz za całe społeczeństwo.

"Zwyczajni ludzie nie mogą wyrażać swojej opinii, bo od razu są straszeni etykietką jakiegośfoba. I taką sytuację uważasz za normalną?"
tak, bo te opinie są zawsze nienawistne i zakazujące. To uprzywilejowani decydują, co mniej uprzywilejowani mogą i nie mogą robić, przyznają prawa z pozycji lepszego członka społeczeństwa. To jest złe. To jest nienormalne. To jest NIEMORALNE! Dlaczego to ja, heteroseksualna kobieta, która może mieć 10 dzieci jak zechce i nie mieć żadnego, jak zechce, mam decydować o prawie homoseksualnej kobiety do tego samego? W czym jestem lepsza? Kim ja jestem, że to to ja jako większość o tym decyduję? TO JEST NIELUDZKIE. Przeciw takiej niesprawiedliwości moje sumienie się buntuje! Takie decydowanie o innych z pozycji uprzywilejowanej miało już miejsce w historii. I nie powinno się nigdy powtórzyć, chyba osiągnęliśmy już wyższy stopień w rozwoju naszej cywilizacji?

"Homoseksualizm w Spartakusie miał uwarunkowania kulturowe i historyczne."
LOL homoseksualizm skończył się wraz z upadkiem Starożytnego Rzymu, po czym odrodził się wraz z rewolucją obyczajową w latach 60 :D Nie, wcale nie było homo w wiktoriańskiej Anglii. I na pewno Dorian Gray był hetero.
A teraz uważaj, będzie lekcja historii i literatury: homo istniało również na salonach londyńskich w czasach w jakich toczy się serial. Literacki Dorian Gray lubił towarzystwo panów. Tak więc - Homoseksualizm w Penny Dreadful miał uwarunkowania kulturowe i historyczne.
Oki, to było zabawne :D

"Napisałem, że osoby homoseksualne są tolerowane społecznie, gospodarczo, politycznie. Ty od siebie dokładasz, że w związku z tym powinni siedzieć cicho. Jeszcze raz powtórzę - nie spotkałem żadnego heteryka, który chodziłby i rozmowę zaczynał od: "cześć, jestem hetero". I to właśnie to obnoszenie się u gejów mnie wkurza."
nie maja tych samych praw, co hetero i koniec, mówienie inaczej, to jest kłamstwo.
Nigdy nie spotkałam w naszym pięknym nadwiślańskim kraju osoby homoseksualnej, która TAK by się przywitała z nieznajomym ryzykując atak na siebie, albo przynajmniej niezręczność i chichoty po kątach. To jest tak ewidentny bulszit, że powinieneś się tego wstydzić. W ogóle NIGDY nie spotkałam się z kimś, kto przy przedstawieniu się mówiłby cokolwiek o swojej orientacji seksualne, czy to homo, czy hetero. Jak rozumiem, geje przedstawiający się "jestem gejem" istnieją w tej samej bajce, co twoi znajomi geje, wiesz, ci których szanujesz? :D

"Pewnie również żydem, masonem i cyklistą... I komuchem-nazistą!"
.. i Beliberem. No i proszę, kolejny etap grania ofiary: najpierw było dąsanie się, że ci zabraniamy mówić, co chcesz, teraz podsuwasz nam materiał do martyrologicznego ukamieniowania :D Jaki będzie następny etap? Zawołasz mamę?

ocenił(a) serial na 9
siriah

Jakie to zabawne i ciebie obnażające, że post wyżej w odpowiedzi do Sebcio przekonywałeś go z uporem maniaka, że nikogo nie obrażasz tylko sam jesteś wielce pokrzywdzonym, a tu proszę w poście do mnie postanowiłeś obrażać na prawo i lewo....

Wciąż nie wykazałeś gdzie ta "nachalność"? Trudno tak nazwać jedną śmieszną scenkę niewinnego pocałunkuw gąszczu kilkunastu innych scen z ostrym hetero rżnięciem. Jeśli jakaś seksualność jest w tym serialu nachalna to z całą pewnością nie jest to homoseksualność.

Tak jak pisałem i potwierdzasz to w swoim powyższym poście, nie rozumiesz idei równości, a właściwie rozumiesz ją na swój wykrzywiony homofobicznie sposób. Tak jak napisała emo niby nie masz nic do gejów, ale zaraz zaczyna się lista rzeczy, których sobie nie życzysz, która w praktyce sprowadza się do tego, że geje mają siedzieć cicho w norkach pod butem hetero-pana. Nie chodzić z partnerami za ręce na ulicy, tylko udawać kumpli, nie zapraszać partnerów na spotkania pracownicze, udawać singli. Nie wychylać się z żądaniami równych praw i nie to, że tylko nie obnosić się z orientacją, ale wręcz ją skrywać. Bo czym innym w takim razie jest twoja krytyka niewinnego homo pocałunku w Penny Dreadful? Dlaczego nie masz nic przeciwko dziesiątkom ostrych scena hetero, a robisz pojazd na o wiele lżejsze i sporadyczne sceny homo? Dlaczego homo mieliby nie mieć identyfikacji z bohaterami swojej orientacji w kulturze? Bo tobie się to nie podoba? I kto tu pisał gdziekolwiek o "dzień dobry jestem gejem"? To wyłącznie twoje urojenie. Ty normalne zachowanie wcale się nie obnoszące nazywasz "dzień dobry jestem gejem". Tymczasem geje nie robią nic innego czego by nie robili hetero. Tak samo kochają, twoją związki i normalnie żyją. Tylko, że dla ciebie jedno jest normalnością, a drugie "obnoszeniem". Nie, obie grupy są normalne i mają pełne prawo do takiego samego funkcjonowania zarówno w życiu prywatnym jak i przestrzeni publicznej. Więc skończ te bajki o "nachalność", bo jeśli idę z partnerem za rękę po ulicy to nigdzie nie muszę mieć napisane, że jestem gejem, ani przez megafon tego nikomu ogłaszać. Idę normalnie tak jak tysiące par hetero. I nie ma tu mowy o żadnej nachalności ani obnoszeniu w obu przypadkach. Skoro próbujesz to rodzielać, wciskając kit, że jak geje zachowują się tak jak hetero tzn, że się obnoszą i są nachalni to świadczy to wyłącznie o twojej homofobii. Obnażasz się jako nienawistny agresor totalitarysta, a potem próbujesz robić z siebie ofiarę. To jest żenujące i infantylne.

No i ten argument o dzieciach, który ostatecznie obnaża twoją homofobię. Chyba nie sądzisz, że pozwolę ci wejść na głowę i decydować czy mogę mieć dzieci? Żyję w wolnym świeckim kraju i to ja decyduję, czy zostanę ojcem, a nie jakiś internetowy troll. Każdy ma prawo do wychowywania dzieci jest to prawo konstytucyjne. Nie ma nakazu wychowywania dzieci w małżeństwach heteroseksualnych, więc wara ci od mojego ojcostwa i moich dzieci. Będę je wychowywać z drugim facetem i nic ci do tego. A spróbuj się tylko do nas zbliżyć i naszej rodzinie w jakikolwiek sposób zaszkodzić.

Napisałeś do emo, że nie musisz niczego tolerować. I tutaj wychodzi twoje kompletne niezrozumienie tematu. Możesz nie akceptować, jednak twoim psim obowiązkiem jest tolerancja. Chyba mylą ci się te pojęcia. Tolerować - znosić czyjąś obecność, to wcale nie znaczy, że masz kogoś lubić. Jeśli nie tolerujesz tzn, że stwarzasz zagrożenie dla obywateli naszego kraju. Tak jak geje muszą ciebie tolerować (choć nie musimy zgadzać się z twoimi dyrdymałami), tak ty musisz tolerować gejów. To jest podstawowa zasada demokratycznego kraju.

siriah

MI też niezbyt leżą takie sceny, ale ok. Jestem tolerancyjna.
Ale żeby aż tak ! Wszędzie jest moda na homo, ja rozumiem należy tolerować, ale żeby rozpowszechniać :/ I ostatnio na
Eurowizji ( to nie był konkurs piosenki tylko idei), i w wielu filmach, serialach.. To jest jakaś polityka..

ocenił(a) serial na 9
AsunaSun

Nie pisz o swojej rzekomej "tolerancji" w sytuacji, kiedy tak naprawdę działasz przeciwko ludziom homo i chciałabyś, aby nie mieli w serialach żadnych możliwości identyfikacji z bohaterami homoseksualnymi. Nie wiem czy wiesz, ale rozpowszechnianie homo jest tak samo legalne jak rozpowszechnianie hetero. Jeszcze bym tę krytykę zrozumiał, gdyby faktycznie serial, ktory nie jest branżowym serialem homo miałby w sobie zawierać większość scen homo, ale przecież w Penny Dreadful była jak dotąd tylko jedna taka scenka w gąszczu o wiele ostrzejszych scen hetero. Taka krytyka jest zatem hipokryzją, jak również opowiadanie o tym, że jest się tolerancyjnym, a potem plucie na środowisko homo. Ja jestem tolerancyjny dla hetero dlatego nie będę robić jazdy na niesmaczne sceny Doriana z prostytutką która w czasie seksu pluje mu krwią w twarz. To jest tylko serial, filmowa fikcja i rozumiem, że reżyser może sobie pozwolić na wiele. Poza tym przypominam, że orientacja Doriana nie jest zachcianką producentów, tylko Oscara Wilde - autora powieści "Portret Doriana Graya". Nie ma żadnego "rozpowszechniania homo", bo byliśmy jesteśmy i być będziemy. Po prostu w efekcie emancypacji (równouprawnienia) jesteśmy bardziej widoczni niż kiedyś. Jeśli komuś się to nie podoba to tak naprawdę jest dupa, a nie "tolerancyjny" i tak naprawdę jest homofobem, który tylko udaje, że nim nie jest. Ktoś kto nie jest homofobem nie ma nic przeciwko tego typu scenom w masowej sztuce, gdyż są one elementem normalnego życia społecznego wielu obywatelek i obywateli. Sugerowałbym zatem przemyśleć wypisywane poglądy, bo dla mnie geja wcale nie rysujesz się jako tolerancyjna osoba.

mike__25

Serialu tego nie oglądałam, tylko zamierzam, chodzi mi o sceny w innych filmach i w mediach ogólnych np. Eurowizja.
A co ty wiesz o tolerancji. Tolerancja jest tylko wtedy dobrą cechą jak zna swoje granice. I nie mów mi jaką osobą jestem, bo toleruję raczej wszystko, ale nie oszustwo.
1. Mam przyjaciółkę homo, więc jak mogę być nietolerancyjna.
2. Wnerwia mnie narzucanie społeczeństwu tolerancji, jest to dość delikatna kwestia i nie wszyscy musza od razu tolerować, bo jest to wbrew naturze. Moim zdaniem media to strasznie idealizują, przez co osób homo jest coraz więcej i to z mody. Szczególnie wśród nastolatków jest popularne i fajne bycie homo. O to mi chodzi.
Dla mnie najlepiej gdyby te osoby były tak samo traktowane jak inni, a nie powyżej.

ocenił(a) serial na 9
AsunaSun

Tolerancja zna swoje granice? A kim ty jesteś, by wyznaczać mi jakiekolwiek granice i stawiać się ponad mną? To już samo w sobie jest przejawem ogromne pychy, bezczelności, zamordyzmu i homofobii. Żyjemy w wolnym kraju, a nie totalitaryzmie, więc żadnych granic tolerancji wyznaczać mi nie będziesz. W naszym ustroju tolerancja nie jest żadną twoją dobrą wolą, tylko psim obowiązkiem, jako, że ludzie homo są wg. polskiej legislacji ludźmi normalnymi, zaś orientacja homo jedną z prawidłowych.

1. Zatem zaproś swoją przyjaciółkę homo do tego tematu celem poczytania twoich wypowiedzi. Argument "mam znajomych homo" jest argumentem nagminnie stosowanym przez homofobów.
2. Nie jest to wbrew naturze, choć rzecz jasna możesz mieć jaki chcesz pogląd. Ważne, że medycynie jak i polskim prawie jest to normalne i prawidłowe. Tolerancja to twoj obowiązek tak jak moim obowiązkiem jest tolerować ciebie. Tolerować, czyli znosić twoją obecność. Nie oznacza to, że muszę cię akceptować, ani się z tobą zgadzać.

Wnerwia mnie jak osoby takie jak ty przychodzą pisząc o swojej niby tolerancji, a jak zaczną cokolwiek pisać to wcale takie tolerancyjnie się nie okazują. To, że sobie napiszesz, że jesteś tolerancyjna to jedno, a czy za tym pójdzie praktyka działań to jak widać osobna para kaloszy i niekoniecznie praktyka pokrywa się z deklaracjami.

mike__25

Strasznie trudno się z tobą rozmawia. Uważasz, że jesteś gejem i wszyscy są homofobami. Tak masz racje, nie chce mi się dyskutować.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
AsunaSun

Proszę nie kłamać nt. moich wypowiedzi. Nigdzie nie napisałem, że wszyscy są homofobami. Napisałem, że często osoby, które atakują homo i piszą na nasz temat dezinformacje mają jednocześnie wielką potrzebę wciskania ludziom jakie to one są "tolerancyjne", czego dowodem ma być baza homo przyjaciół. Już nie wspominając o tym, że swoich przyjaciół się zwykle akceptuje, a nie jedynie toleruje.

AsunaSun

Wbrew naturze - u człowieka, jako jedynego obdarowanego rozumem przez Twojego Boga - jest chyba bardziej głupota - a ty jesteś wyjątkowo dobrym tego przykładem.

laszlo4

Tu cię załamię - nie mam Mojego Boga.

AsunaSun

" ... nie wszyscy musza od razu tolerować, bo jest to wbrew naturze. Moim zdaniem media to strasznie idealizują, przez co osób homo jest coraz więcej i to z mody. Szczególnie wśród nastolatków jest popularne i fajne bycie homo.... "

W takim razie nawet na Niego nie możesz zrzucić winy za głeboką "mądrość" powyższej wypowiedzi.

laszlo4

stary wątek... nie musi być mądre ważne, że to moje zdanie

mike__25

"~news: Czy zgodziłby się Pan ze stwierdzeniem: Moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innych osób.

Profesor Andrzej Zoll: Jest to postawa wobec drugiego człowieka, szanująca jego odmienność. Wolność bez ograniczeń będzie oznaczać chaos. Konieczne są np. przepisy drogowe. Inaczej nie moglibyśmy się poruszać. Ograniczenia są potrzebne do korzystania z wolności."

Rozumiesz? :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
nea_filmweb

A ja uważam, że cały odcinek w pewien sposób do tego zmierzał - w scenach Dorian/Ethan widać było pewne oczywiste sygnały dla takiego funbału. Nie radziłabym jednak się zniechęcać, to raczej nie jest zapowiedź jakiegoś dłuższego, skomplikowanego wątku, jeśli ktoś jest zaznajomiony chociaż trochę z pierwowzorem Doriana Graya, nie ma co dziwić się tej scenie. Zresztą, bardziej niż na autentyczny poryw namiętności ze strony Chandlera, wyglądało to na jakiś afrodyzjak czy kij wie, co tam sobie wymarzyli. Mnie osobiście serial jeszcze bardziej zaintrygował tą sceną. Będzie się działo, oj będzie.

ocenił(a) serial na 9
nea_filmweb

Gdybym był heterofobem musiałbym trzepać takie temaciki niemal przy każdym nowym serialu i filmie... To jak może na początek "MIDDLE 01x02 ! scena posuwania prostytutki przez Doriana. Jaja se robią ?" :D

ocenił(a) serial na 8
mike__25

Jeżeli producenci mają zamiar dalej nam takie sceny upinać , czy to nawet na koniec filmu , to nawet nie pomoże znakomite aktorstwo , ciekawe postaci / fabuła - bo jak kolega to dobrze ujął jest to szczególnie dla mnie NIESMACZNE ! i razi i to bardzo , to nie spartacus by co odcinek się rznąć po 2-3 razy do k..wy jasnej !

ocenił(a) serial na 8
nea_filmweb

Co w przypadku spartakusie to pasowało :)

ocenił(a) serial na 9
nea_filmweb

Wszystko fajnie, gdybyś nie uczepił się tylko sceny homo, która w dodatku była lajtowa sam pocałunek i to też w wydaniu bardzo soft. Dlaczego nie uczepiłeś się scen rżnięcia w wydaniu hetero, których było bez liku? Gdybym chciał się zachować jak ty to powinienem mieć już zarzygane całe mieszkanie... Dorian Gray nie był heteroseksualistą, tylko biseksem, w dodatku z przewagą na gay. Dlatego musisz się spodziewać więcej takich scen w kolejnych odcinkach.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones