MiniserialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Miniserial

Jesus of Nazareth

1977 6 godz. 22 min.
7,9 2 178
ocen społeczności
7,9 10 1 2178
977
chce zobaczyć
Urodzony w Betlejem Jezus Chrystus uznany zostaje przez lud za Syna Bożego. Głoszone przez niego nauki nie spotykają się jednak z aprobatą faryzeuszy.
{"years":[1977]}
2
{"newestEpisodes":{"link":"/serial/Jezus+z+Nazaretu-1977-35269/episode/--seasonNumber--/list"},"bestSeasons":{"ajax":"/iri/ajax/bestSeasons/35269","link":"/serial/Jezus+z+Nazaretu-1977-35269/seasons/ranking"},"bestEpisodes":{"ajax":"/iri/ajax/bestEpisodes/35269","link":"/serial/Jezus+z+Nazaretu-1977-35269/episode/ranking"}}
Na razie nikt nie dodał opisu do tego serialu. Możesz być pierwszy!
Dodaj opis serialu
studio
Incorporated Television Company (ITC) / Radiotelevisione Italiana (RAI)
inne tytuły
Gesù di Nazareth Włochy
Więcej...
Franco Zeffirelli widział w roli Jezusa Ala Pacino lub Dustina Hoffmana, a Roberta Powella w roli Judasza. Ostatecznie to Powell wcielił się w Jezusa, a rolę Judasza otrzymał Ian McShane.
Peter O'Toole miał wcielić się w Judasza, ale musiał opuścić projekt z powodów zdrowotnych. Jego miejsce zajął Ian McShane.
Maria Schneider dostała propozycję zagrania Dziewicy Maryi, ale ją odrzuciła. Później żałowała tej decyzji, a jej miejsce zajęła Olivia Hussey.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • 10/10

  ellia2

  Najlepszy Biblijny film. Wspaniale dobrani aktorzy. Przepiękne sceny i genialne ujęcia. Nie wzruszy jedynie skały. Kto nie widział, MUSI obejrzeć.

 • Wybitne dzieło!

  migreska ocenił(a) serial na 10 

  Dla mnie ten film pozostaje najlepszą do tej pory zrealizowaną ekranizacją życia Jezusa Chrustusa, wspaniale dobrani aktorzy, kostiumy, scenografia, wszystko sprawia, że przenosimy się w świat biblijny...WSPANIAŁY!

 • Jedna scena

  k_night

  Wejście Jezusa po ubiczowaniu przed Piłata. Świetna gra światła i ten krok Jezusa - majestatyczny. Z oślepiającego światła wychodzi Ten, który jest Królem. Prawdziwym.

 • Doskonały, to mało powiedziane!!!

  Maab ocenił(a) serial na 10 

  Absolutnie fenomenalny film. Zwłaszcza gra aktorska R.Powella (w roli Jezusa) oraz aktora, grającego św.Piotra. Film zwala z nóg. Zawsze płaczę, jak go oglądam (a rzadko płaczę na filmach!!!) Obraz Zeffirellego perfekcyjnie odzwierciedla zapisy Ewangelii,ale też pobudza do głębokiej ... więcej

 • Co widzicie w jego oczach?

  Tropicielka

  Oczy Jezusa są w tym filmie wyraźnie i mocno podkreślone przez twórcę filmu oraz twórców zdjęć do serialu. Są szczególnie pięknie wyeksponowane przez charakteryzatorów i w tym filmie Jezus patrzy widzowi w oczy najpiękniej i Sam ma w tym filmie najpiękniejsze oczy. Ja widzę w jego oczach ... więcej

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.