PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104479}

Miodowe lata

7,1 89 856
ocen
7,1 10 1 89856
7,2 8
ocen krytyków
Miodowe lata
powrót do forum serialu Miodowe lata

Wypiszcie swoje ulubione teksty z Miodowych lat.

ocenił(a) serial na 10
okreop

"Kwartet egzotyczny"
Norek:"Co robisz,czytasz?"
Karol:"Nie.Tańcze"

Berith7777

Z tym cytatem co piszesz to przypomniał mi się podobny ale z Kiepskich z odcinka "Lepsza połowa"
W łóżku:
Halinka: Ferdek, śpisz?
Ferdek: Nie, tańczę.

ocenił(a) serial na 10
ocenił(a) serial na 10
Berith7777

Co te galy w morde jeza wywalacie! Normalna chawira nieeee!

okreop

nie wiem czy najlepszy ale utkwił mi w pamięci
Odcinek pt. "Informator"
Karol: "Tramwaj pędzi po prostej i po rondzie, a w nim motorniczy..."
Norek: "...o głupim wyglądzie"

ocenił(a) serial na 10
okreop

"Jak się nie podoba, to biorę dzidę i idę!" (Tadek Norek w stroju Pigmeja, "Safari").

ocenił(a) serial na 10
okreop

- Cześć, chudzino!... (Norek do odchudzającego się z powodu nadwagi Karola, "Sprawa wielkiej wagi"). :)

okreop

świta mi piosenka o... reniferze??

ocenił(a) serial na 10
okreop

Biegnie, biegnie renifer
przez Rosję i Estonię.
Biegnie, biegnie renifer
opuścił już Laponię.

Biegnie, biegnie renifer
przez Litwę i Suwałki.
Biegnie, biegnie renifer,
w Łomży skręca na Marki. :D

chociaż dobre też jest to :

Biegnie, biegnie renifer grzeje go kaloryfer :D

ocenił(a) serial na 10
Tynka19

Ha-ha-ha! Mistrzostwo! :)

ocenił(a) serial na 10
bruce1940

WIADOMO! :>

ocenił(a) serial na 10
okreop

"Rury naszych przyjaciół są naszymi rurami!" - Tadek Norek do klienta, "Copywriterzy".
"Burza mózgów! A twój mózg - co?! - sprawny inaczej?!" - Karol do Tadka, "Copywriterzy".

bruce1940

wczoraj ogladalem i padlem :D odc Lesne zacisze
-Danka: Wszystkie glupoty jakie robi Tadek robi z namowy Karola.
-Karol: O nie nie. Nie ja go namowilem, zeby sie z toba ozenil.

ocenił(a) serial na 8
chrisurbancity

Nie pamiętam tytułu odcinka ale była tam kłótnia Norka i Krawczyka.Krawczyk powiedział coś w stylu-Jak cię zobaczę na ulicy to przejdę na drugą stronę.A Norek na to-Jak ty idziesz ulicą to już nie ma drugiej strony.

Skrobek

przybysz z kosmosu, Karol oskarża Tadzia o kradzież jego pomysłu

ocenił(a) serial na 10
okreop

Tadek Norek w "Nowej twarzy" wypowiada moje ulubione zdanie: "Trzeba umieć spojrzeć swojej gębie prosto w oczy". :)

ocenił(a) serial na 10
okreop

" Ja w ogóle uważam, że żony, to znaczy, w ogóle każde stworzenie, to trzeba czasami wyprowadzać. "
" Pamiętam, jak było napisane w szkolnym kiblu: „Tu się nie domyka, tu był brzuch Krawczyka”. " :D

ocenił(a) serial na 10
Tynka19

Ha-ha-ha! Oni są niepowtarzalni! :)

ocenił(a) serial na 10
bruce1940

Również dobra jest piosenka Kurskiego ' po celą, pod celą.. ' :>

ocenił(a) serial na 10
Tynka19

O, tak, pamiętam ją! :) Kurski w ogóle - moim skromnym zdaniem - jest z całego tego serialu najlepszy. :) Pozdrawiam. :)

ocenił(a) serial na 10
bruce1940

E tam... wolę Tadzia :> Ja również pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 10
Tynka19

Tadzio też niczego sobie - jego tańce :D , mimika twarzy, przebrania (Pigmej czy wróżka - ha-ha-ha!), gestykulacja i powiedzonka czasami istotnie nie mają sobie równych. :)

ocenił(a) serial na 10
bruce1940

Mi bardzo podobał się taniec Tadzia w ' Wiecznie Młodzi' . :D Pamiętasz może? :D a'la Michael Jackson, haha :D

ocenił(a) serial na 10
Tynka19

Oj, tak, tak! Tańczył rewelacyjnie! :D I pamiętam taką scenę (w tej chwili nie kojarzę odcinka), kiedy Karol tańczył z radości po kuchni i wpadł Tadek i Krawczyk poderwał go do poleczki i tak tańczyli oszalali czas jakiś razem, aż Tadek nie upadł po podskoku na podłogę. :)
A w temacie - "Ładna i ma nas podrywać? Gdzie my taką dziewczynę znajdziemy?!..." - załamany Norek do Krawczyka w odcinku "Wspólny wróg". :))

ocenił(a) serial na 10
bruce1940

Karol: A co ty robisz z tym kawałem materiału, co ty obrębiasz narzutę?
Alina: Popuszczam w pasie twoje spodnie...
Karol: Nie przesadzasz? Chyba wypuściłaś za dużo, no co...
Alina: W ogóle jeszcze nie zaczęłam... :D

ocenił(a) serial na 10
Tynka19

Ha-ha-ha! :) Tak! Kojarzę ten cytat! :) Perełeczka! :D

ocenił(a) serial na 10
bruce1940

haha, teraz oglądam ' Jedyny w swoim rodzaju ' i pękłam śmiechem na ' Nazywam sie Nork. Ted Nork. Wstrząśnięty i zmieszany.. czy jakoś tak to było . ' Hahaha :D

ocenił(a) serial na 10
Tynka19

:)
Z „Trup w szafie”:
Karol do Norka: „Nie panikuj! Nie stało się przecież nic wielkiego – po prostu mamy w mieszkaniu trupa kobiety, którą przed chwila zabiłem!”.
Karol do Norka: „Ważne, że zwłoki są już razem z nami!”.
Karol do Norka: „Może ja dostanę dożywocie, ale ty dostaniesz wtedy 20 lat! I nie łudź się, że wymkniesz się kanałami!”.
Karol do Norka: „Niepotrzebnie pytałeś kanara, czy pani schowana w szafie, wiezionej w tramwaju, ma zapłacić za bilet!”.
Norek do Karola: „Dlaczego ty się nazywasz WAMPIR Z ZIELONKI, skoro ty mieszkasz na Woli?! Czy ty się wstydzisz swojego pochodzenia?!”.
Karol do Marszałka o Norku: „Co w męskiej szafce?! Gdzie w męskiej szafce?! Ci ludzie z kanałów mają wyszukane poczucie humoru!”. :D

ocenił(a) serial na 10
okreop

I jeszcze dokładam z odcinka "Baca":
"U nas w kanałach też jest taki wyjątkowy, specyficzny mikroklimat" (Norek)
"Mama Alinki: - Biedna ta moja córka...
Karol: - No, po TAKIEJ matce!..."

ocenił(a) serial na 10
bruce1940

Karol: Ile razy się wybrałem na plażę, zawsze się do mnie [dziewczyny] przysiadały.
Alina: Przysiadały się, bo potrzebowały cienia.
odc. 6, Witaj, mamo

ocenił(a) serial na 10
Tynka19

„Drogi Robercie Korzeniowski! Ty tak chodzisz, chodzisz i... nic z tego nie masz. […] Chcielibyśmy cię zaprosić do naszego programu, aby zrobić z ciebie idiotę w czynie społecznym, czyli – całkiem za darmo”... (Karol dyktuje list Norkowi, „KiT SHOW”).

ocenił(a) serial na 10
bruce1940

Tadeusz: Twoja lepsza połowa jeszcze nie wróciła?
Alina: Połowa? Trzy czwarte.

:D

ocenił(a) serial na 10
Tynka19

Bu-a-ha-ha! (to moje :D).

ocenił(a) serial na 10
bruce1940

Odcinek „SMS”:
Karol z kwiatami wchodzi do mieszkania i szuka żony:
- Alinko! Myszeczko! Kochanie!
Za nim wchodzi Tadzio:
- Karol, wołałeś mnie?

- Zawsze podejrzewałam, że Tadek prowadzi podziemne życie. […] Kanałowy Casanova! (Danka).

ocenił(a) serial na 10
bruce1940

Karol: Nalej teraz 5 ml H2O.
(Tadeusz nalewa szybko dużą ilość)
Karol: Co ty wyprawiasz, Norek! Profesor pracował nad tymi składnikami 20 lat! A ty to lejesz, jakby to zwykła woda była!
' Płyn na porost włosów'

ocenił(a) serial na 10
Tynka19

Ha-ha-ha! To był super odcinek! :D
Z odcinka „Strajk”:
„ U nas wszystko można kompromitować bez końca!”(Karol).
„ Najlepsza jest taka głodówka, kiedy można coś zjeść”(Karol).
„Matki już straszą tobą małe dzieci: << Uważaj, syneczku, bo przyjdzie po ciebie głodny Karol Krawczyk!>>” (Alina).
„Miasto, po którym nie jeżdżą tramwaje, to jest miasto bez duszy!”(Karol).

ocenił(a) serial na 10
bruce1940

i tak najlepsze jest NIE KAROLUJ MI TERAZ :D

ocenił(a) serial na 10
Tynka19

Jasne! Bez dwóch zdań! :)
"Męski ideał":
Karol do dziennikarki, wskazując Norka: "Jesteśmy bliskimi kumplami i ja go podciągam troszeczkę intelektualnie...",
Karol, wypełniając ankietę dla kobiet: "Alunia, a jak ja cię wyprowadzam na spacer, to ja cię trzymam za prawą, czy za lewą rękę?",
Norek: "Nie, one się nigdy tego nie nauczą! Za każdym razem, jak krzyczę: "SPALONY!", to Danka myśli, że kotlet...". :)

ocenił(a) serial na 10
bruce1940

haha. :D
Do szopy, dyrektorzy, do szopy, bo tam cud! Tam radny już nie kradnie, bo właśnie wiąże but! :D

ocenił(a) serial na 10
Tynka19

:)
"Ziarnko do ziarnka":
Tadek: Karol, słuchaj, a może twoja teściowa się rozmyśli?...
Karol: Żeby się rozmyślić, trzeba najpierw myśleć!

ocenił(a) serial na 10
okreop

„Pokerowa zagrywka”:
Norek: „W pokerze najważniejsze jest to, że... ja umiem kichać!”.
Norek: „My, ludzie podziemia, panie dyrektorze, mamy wiele twarzy”.
Karol: „Kto kicha, nie błądzi!”.
Karol: „Tadek, ty nie kiwaj tym łebkiem, tylko kaszlaj lub kichaj!”.
Marszałek: „Panie Karolu, czy jest jakaś ważniejsza rzecz, niż wygranie stu tysięcy dolarów?!”. Karol na to: „Jest! - uduszenie jednego, małego, łysego kanalarza!”.

„Mur, czyli zemsta”:
Karol szyderczo do pana Wojtka: „O, budowlaniec-abstynent! - to chyba rzadsze niż Yeti!”.
Karol do Tadka: „Może porozmawiajmy, ale tak normalnie – tak, żebym ja nie musiał o niczym myśleć...”.

ocenił(a) serial na 10
okreop

TADZIIIIIK!

ocenił(a) serial na 10
okreop

„Kolędnicy:
„Norek, twoje poczucie humoru jest na poziomie twojego miejsca pracy”. (Poldek Misiak do Tadka).
„Karol nawet sam w sobie jest tak – O! - SZEROKO POJĘTY!”. (Norek do Marszałka).
„Może faktycznie nie trzeba pokazywać im żadnej szopki?... Wystarczy pokazać im ciebie. Oni chyba nigdy w życiu takiego kretyna nie widzieli!” (Karol do Tadka).
„Przybieżeli do Betlejem dziś radni, nasi radni, którzy kradną, jak żadni...” (Propozycja kolędy Norka).
„Do szopy, dyrektorzy, do szopy, bo tam cud: pan radny już nie kradnie, bo właśnie wiąże but!” ( Propozycja kolędy Norka).
„Nic się nie stało, po prostu Karol - żeby doprowadzić Marszałka do ekstazy - chce, żebym był jego kozą!” (Norek do Danki).

ocenił(a) serial na 10
okreop

„Zbyszek”:
Norek chełpliwie o Wodeckim: „On jest postawnym blondynem i ja jestem... blondynem!; on ma burzę włosów na głowie i ja mam... głowę...”.

Norek do Karola: „Jak Danka powie, że pożałujesz, to pożałujesz! Ja już nie raz żałowałem!”.

Kurski: „Płeć piękna ma u mnie zawsze savoir-vivre!”
Kurski: „Spokojny to może być tylko przedwczorajszy nieboszczyk!”.

Norek do Kurskiego: „Może tortu?”.
Kurski odpowiada, nadstawiając szklankę: „Aaa..., bardzo dziękuję, lecz w słodyczach nie gustuję. Ale nigdy nie odmówię kapeczki ambrozji”.

Norek: „Jak mówi poeta: <<Jeśli nie chcesz mojej zguby, WODECKIEGO daj mi, luby!>>..”.
Karol na to: „KROKODYLA bym jej załatwił na sobotę! Ale – WODECKIEGO?!”.

Norek do Karola o Kurskim: „Daj mu, daj mu tego soczku spod kiszonych, przecież w końcu to też człowiek jest...”.

ocenił(a) serial na 8
okreop

TAAAAAAAAADZIK!!!! NA GÓREEEEEEEEEEEEEE!

ocenił(a) serial na 10
okreop

"Ja mam swój honor! Nie dam ci pracować, nawet gdybyś była głodna!" (Karol do Aliny, "List do szefa"),
"Jak to mówią u nas w kanałach: CZŁOWIEK MIEWA BŁOTO NA OCZACH!" (Tadek, "Głowa rodziny"). :)

ocenił(a) serial na 7
okreop

Życie jak wysoka wieża takie życie w mordę jeża.

ocenił(a) serial na 9
okreop

"Jo sie bede łopieroł, wy mnie chłopy ciungta" - fragment piosenki w wykonaniu Karola Krawczyka

"Trowadze pramwaj" - tekst Karola Krawczyka

"Nie gulaj grubasie, bo ci zadam boksa"

Alina Krawczyk: "Karol, co się dzieje? Odpędzasz złe duchy?
Karol Krawczyk: "Tak, tak odpędzam. A kysz Norek..."

ocenił(a) serial na 10
okreop

"Kucharz przyszłości":
"To JA rządzę swoim królestwem! Alina jest tylko zwykłym, pańszczyźnianym chłopem!" (Karol do Norka).
"Największą rzeczą, w jaką kiedykolwiek wszedłeś, są... twoje spodnie!" (Alina do Karola).

ocenił(a) serial na 9
okreop

"Odtłuszczone to parówki nowego millenium"

"Linia rozumu, jak jest długa i przerywana oznacza mądrość" : Norek w roli wróżki Sybilli
"A jak jest krótka i przerywana?" Krawczyk

"Nie pani Obrochtowa, nie może pani zamówić połączenia z Gubałówką": Krawczyk w roli gospodarza i konserwatora

"Powiem ci prawdę o Karolu Krawczyku, sodówa mu nigdy nie uderzy do głowy": Krawczyk do Norka

"Mama jak zwykle bez żadnych przygotowań, bez treningu, Andrzej Gołota - pierwsze starcie" : Krawczyk do teściowej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones