Piotr Rogucki 

7,5
10 976 ocen gry aktorskiej
Piotr Rogucki
Piotr Rogucki urodził się 5 maja 1978 roku w Łodzi. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Zasłynął jako charyzmatyczny wokalista rockowego zespołu Coma, z którym wydał kilka płyt. W roku 2011 wydał również solową płytę zatytułowaną "Loki – wizja dźwięku".

Karierę sceniczną rozpoczął od śpiewania z powodzeniem piosenek swojego autorstwa na przeglądach i festiwalach. Wygrał m.in. Oranżerie, Wrzosowiska, Piostury i Spotkania Zamkowe w Olsztynie. W 2001 roku zdobył II nagrodę na 37. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Jednak momentem przełomowym w jego karierze był występ 3 lata później na 25. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, kiedy to wraz z zespołem otrzymali wyróżnienie oraz nagrodę Grand Prix. Na swoim koncie ma jednak znacznie więcej nagród za osiągnięcia muzyczne, takich jak Fryderyki (w tym za najlepszą płytę rockową), nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego czy Złotego Bączka.

Obecnie Rogucki jest jednym z najbardziej uznanych i szanowanych muzyków rockowych w kraju.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 maja 1978

miejsce urodzenia: Łódź, Polska

wzrost: 178 cm

żona, 2 dzieci: córka i syn Bruno
Od 1998 roku jest wokalistą zespołu Coma.
Wystąpił w następujących reklamach::
- 2006 r. - chipsy Lays;
- 2014 r. - kampania "Weź mnie w obroty",
- 2017 r. - Piwo Żywiec, spot promujący trasę "Męskie Granie".
W 2006 roku ukończył specjalność wokalno-estradową na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Polska).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jak ktoś mówi o nim, że jest grafomanem, lub nie umie pisać, to zwyczajnie nie zna się na słowach, o poezji nie mówiąc. To nie są zwykłe teksty, do Roguca trza przysiąść z wiedzą i wrażliwością i zrozumieć. Amen.

Świetna rola w "Minucie ciszy"

Chciałabym, żeby przyjmował rolę w filmach niż w serialach bo jest na prawdę dobrym aktorem a nie
ma się gdzie wykazać. Ostatnim porządnym filmem w jakim zagrał są "Skrzydlate Świnie",który
ubóstwiam <3. Bardzo chciałabym zobaczyć Roguca <3 <3 <3 w nowym filmie ;).A dlaczego nie
dostaje propozycji filmowych-tego...

więcej

który dostał po buzi od Radka w Syzyfowych pracach czy może jego sąsiad w ławce? Ten wysoki co przypiął bat Radkowi to doskonały aktor. Więc kto jest kim?

Piotr Rogucki

użytkownik usunięty

Doskonały artysta wokalista comy bardzo dobry aktor jak się ostatnio okazało w filmie ,, Skrzydlate świnie ". Ps. Użytkownik FrankHoorigan to dziecko z podstawówki i nie ma bladego pojęcia co mówi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones