The Last of Us (2023)
The Last of Us: Sezon 1 The Last of Us sezon 1, odcinek 3
odcinek The Last of Us (2023)

Do ostatnich dni

Long, Long Time 1h 15m
6,8 11 135
ocen
6,8 10 1 11135
The Last of Us
powrót do forum s1e3

Bezspoilerowo o trzecim odcinku The Last of Us powiem tak: krew się poleje w mediach społecznościowych i na wszystkich forach dyskusyjnych, bo ten epizod podzieli fanów, bo ten epizod wprowadza do serialu pierwszy wątek homoseksualny, o którym jestem pewny że zadziała na widzów nie znających się z pierwowzorem jak płachta na byka. Sama gra już wielokrotnie takie treści sugerowała, czy to w Left Behind czy w Part II, więc dla ludzi zapoznanych z nią nie powinno być tutaj większego zaskoczenia, ale dla odbiorców o tradycyjnych / prawicowych wartościach ten epizod może równać się z pełnym rozczarowania w tył zwrot i odmaszerować.

Sama postać Billa - która jest głównym bohaterem dzisiejszego odcinka - dzięki serialowi została przedstawiona w o wiele ciekawszy sposób niż w grze, gdzie już wtedy dał się poznać jako zakapior-surwiwalista, jednak nie dysponował on tam odpowiednio dużą ilością czasu antenowego by można było z nim sympatyzować. Jego serialowa interpretacja została pokazana interesująco, chociaż zirytowała mnie nielogiczność i brak najmniejszego instynktu samozachowawczego w chwili zagrożenia, co kontrastowało z jego przezornością i paranoicznym wręcz przygotowaniem na najgorsze.

Po obejrzeniu tego odcinka muszę powiedzieć że niewiele tu zawarto The Last of Us w The Last of Us - to było coś innego, jakby z alternatywnej rzeczywistości w porównaniu do tej z gry. Wydaje mi się, że ten epizod nie miał na celu dodać czegoś wartościowego do scenariusza, lecz miał przede wszystkim zadowolić łaknące większej reprezentacji w mediach grupy społeczne, albo wywołać kontrowersje by się o nim mówiło. I mówić się będzie, ale chociaż nie mam kłopotu z zaakceptowaniem inności, to mam kłopot wtedy gdy scenariusz nie jest w stanie uzasadnić istnienia danego wątku dla innego powodu niż dla samego poklepania się po plecach z mniejszościami społecznymi. W Grze o Tron chędożyli się co odcinek, ale tam nikomu to nie przeszkadzało bo idealnie komponowało się z historią, z kolei przy The Last of Us już ta ekspozycja wypada mniej subtelnie.

Osobiście nie polubiłem się z tym odcinkiem, bo nawet jeśli growe The Last of Us potrafiło stopniować tempo i kontrastować melancholijny obraz zdewastowanego świata z majestatem natury lub pięknem ludzkich emocji, to tutaj żadna z kluczowych postaci nie zyskała na głębi, a już na pewno nie Joel, chociaż Ellie miała swój moment. Nie potrafię uzasadnić dlaczego całość trwała 1h15min i gdyby wyjąć z tego odcinka spokojnie jakieś 45 minut, to nic by to nie zmieniło w kontekście nadchodzących odcinków, bo ten wątek jest zamknięty. Fajnie jest widzieć, że serial próbuje iść własnym torem a nie tylko nawiązywać do pierwowzoru i odhaczać kolejne sceny które przypominają te które znamy z konsoli (a tutaj przecież w ogóle nie było momentu który znamy z gry, gdzie Bill, Joel i Ellie walczą ramię w ramię) ale tutaj twórcy polecieli nieco za mocno w bok by można to było zlekceważyć. Jak dla mnie był to najmniej ciekawy odcinek z dotychczasowych, ale jak to się mówi: "najczarniejsza godzina przychodzi przed świtem". Miejmy nadzieję że następne odcinki będą już lepsze.

użytkownik usunięty
Doppelganger

Ale jak juz beda starac sie im wmówic zeby sie zabili dla dobra planety to juz beda przekonywac Ciebie do tego bo w koncu zrozumieja ze ich zrobili w bambuko:) A wracajac do serialu trzeci odc porazka na calej linii czekam wiec na odc 4 jak bedzie to szlo w tym kierunku a nie we wlasciwym to pozegnam kolejnego gniota bez zadnych emocji.

ocenił(a) serial na 9
Doppelganger

XDDDD. Kocham takich szurów jak Wy którzy uważają się za oświeconych i wszystko wiedzą lepiej, a w rzeczywistości łykają każdą ruską propagandę. Popieranie Ukrainy to nie bycie jakimś "oświeconym" to jest nie bycie idiotą który nie chce być częścią Rosji, ale czego się spodziewać po takim kacapie jak Ty.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
tomasz_marczyk_filmweb

Gdzie on podał kogo popiera? Boli, ponieważ podał sposób myślenia typowego lewaka i nie można inaczej zaatakować...

tomasz_marczyk_filmweb

pisze to ktoś kto wierzy ukrainskiej propagandzie

Doppelganger

Dobrze to opisałeś dosłownie w same sedno typowa kreatura stworzona przez obecny system nauczania jak i trend światopoglądowy :--)

użytkownik usunięty
tomasz_marczyk_filmweb

Minute przed wybuchem wojny to ty taka Ukraine miales gleboko w tyłku i nie interesowaly cie jej wewnetrzne problemy ani przez moment. A minute po wybuchu wojny nagle wszystko sie zmienilo bo tak cie po prostu zaprogramowano. Masz popierac i zyc tym co ci każą i tyle w temacie.

ocenił(a) serial na 9

Ładnie Was ruskie już zaprogramowały.

użytkownik usunięty
tomasz_marczyk_filmweb

Zaprogramowały nas ze hejka z kokoszką.

użytkownik usunięty
tomasz_marczyk_filmweb

@tomasz_marczyk_filmweb Tak sie sklada ze prawicowy zascianek z kultura odpowiada na Twoje komentarze a ty caly czas z jadem wyskakujesz do wszystkich ktorzy maja inne zdanie niz ty. Lgbt jest pchane na sile na kazdym kroku, jest tego za duzo, i widac po spolecznosci ze wiekszosc ludzi juz ma dosc tego wciskania wszedzie na kazdym kroku, nie jestem sam, spojrz ile osob na Twoje zarzuty odpowiedzialo
(Tak, tak, same ruskie trole )

A co do Ukrainy, nie wiem dlaczego temat zboczyl w tym kierunku, ale tak sie sklada ze znam paru ukraincow, i powiem wam ze tyle ile Polska wysyla kasy na Ukraine to glowa mala, a oni maja w dupie to co sie dzieje, czuja sie tutaj bezpieczni i maja wszelkie skladki/zbiorki/pomoce swoim rodakom w dupie. Chcialbym zebys zobaczyl jakimi samochodami ukraincy tutaj poprzyjezdzali, w jakich mieszkaniach siedza.. moze w koncu otworzysz oczy na to co sie dzieje, ale trzeba wylaczyc tvn i przejsc sie po ulicy co sie dzieje w naszej Polsce..

Znam osobiscie wiele Polskich rodzin ktore po wybuchu wojny przyjely pod swoj dach Ukrainskich uchodzcow, a Ukrainca ani jednego. Ba, gadalem z jednym, i powiedzial mi ze dziwi sie nam ze z taka latwowiernoscia przyjmujemy obcych ludzi pod swoj dach, wszak nie wiadomo kto to moze byc (o swoich pobratymcach mowil). Wiec nie wszystko jest takie piekne jak tvn pokazuje. Pomoc im trzeba, owszem, ale pierwsze powinnosmy patrzec na nasze wlasne bezpieczenstwo, bo uwierz ze gdyby role sie odwrocily, z ukrainy jedyne co bys byc moze dostal to namiot w polu i tyle. My dajemy wszystkie zasilki, 500+, pomoce, a pamietajmy ze najbiedniejsi zostali na ukrainie, do Polski przyjechali tacy ludzie ktorzy z pewnoscia poradziliby sobie bez specjalnej pomocy, ale skoro daja to biora, a ze Polski narod juz ledwo ciagnie, najwyzsza inflacja w europie (procz wegier), brak miejsc w sluzbie zdrowie dla naszych krajan, to wszystko niewazne, wazne ze Ukraincom tutaj dobrze. Spytaj babci/dziadka, jaka oni otrzymali pomoc w trakcie wojny..

ocenił(a) serial na 10

Z kulturą xD, ten prawicowy zaścianek piszę mu, że trzeba go utylizować i grozi mu. Prawie wszyscy Polacy popierają Ukrainę, tylko drobna mniejszość kretynów ze wsparciem ruskich botów jęczy i szczuje w internecie.

użytkownik usunięty
Mira_Kiri

gdzie ktos napisal ze trzeba go utylizowac i gdzie ktos mu grozil? Prawie wszyscy Polacy? Chyba u ciebie w internecie.

użytkownik usunięty
Mira_Kiri

No wlasnie tez mialem pisac kto kogo chcial utylizowac....

Pomagac trzeba, ale z glowa. I z pierwszenstwem patrzac na wlasny narod, nasi przodkowie to budowali, my tu placimy grube podatki, aby nasza armia jako tako wygladala. Gdzie jest armia Ukrainska? Gdzie byly samoloty/czolgi ukrainskie gdy to sie zaczelo? I gdzie byli ukraincy gdy podczas oraz po II wojnie mordowano polakow... poczytaj o obozach i jakie funkcje ukraincy pelnili i jak polakom pomagali

ocenił(a) serial na 9
Mira_Kiri

Geje pocałowali się w filmie o zombie:
Programują nas!
Homofobia na filmwebie!
Lewaki każą jeść robaki!
Pamiętasz Mundial i LGBT?!
Nadajesz się do utylizacji!
Wojna na Ukranie!
Wchodzi temat Wołynia xD

Kisnę xD

użytkownik usunięty
Anthrax91

Wojna WWWW Ukrainie kolego popraw sie bo nowomowa nastala lol

ocenił(a) serial na 9

Jak się tak bardzo czepiasz i troszczysz o pisownie języka polskiego to "się" piszemy przez "ę", a przed "bo" zapomniałeś przecinka. Koniec zdania powinieneś również zakończyć kropką.

użytkownik usunięty
Anthrax91

ale przeciez wiadomo o co mi chodzilo prawdaXD

No wiemy już wszyscy, że masz ból d..., coś jeszcze? Xd

Anthrax91

Buhahaha, no ja też. Jeszcze Konopnicka nie wjechała, ale poczekajmy xd

Mira_Kiri

"Prawie wszyscy Polacy popierają Ukrainę"
Na podstawie czego wysuwasz tak śmiałe wnioski?

tomasz_marczyk_filmweb

"Ładnie Was ruskie już zaprogramowały."
I to pisze typ na lewo i prawo rzucający utartymi sloganami:D

tomasz_marczyk_filmweb

Taa, a Rosja sobie nadal na spokojnie z Ukrainą interesy robi. W sensie się szeregowcy z obu stron nawzajem zabijają a Ukraina w tym czasie kupuje sobie od Rosji gaz. Co ciekawe po niższej cenie niż Rosja sprzedaje go Polsce (którego Polska teraz i tak nie chce bo jest rosyjski). Polska to naprawdę frajerzy Europy po raz kolejny. Ponownie mamy idealny przykład, że na wojnie giną głównie żołnierze i to w dodatku młodzi. A władza oficjalnie się nienawidzi a potem poza kamerami robi interesy. A jak wiemy na wojnie można nieźle zarobić.

Doppelganger

"Gen głupoty."
Hm, ciekawe co by wyszło, gdyby jakaś grupa naukowców podjęła się zsekwencjonowania genomu osób deklarujących się jako tzw. lewacy etc., czy znaleźliby jakieś podobieństwa w DNA wśród takiej badanej grupy?;>

ocenił(a) serial na 10

"najwazniejsze w waszym wspólczesnym nieistniejacym swiecie wirtualnym." już wiem, że piszę to boomer więc opinie należy zignorować

użytkownik usunięty
PCS3

ignoruj nowoczesny czlowieku :)

Masz inne zdanie niż lewak od razu jesteś odbierany jako boomer,homofob czy innym rasista nie wyrobię z tymi kosmitami j@pdrl xD.

użytkownik usunięty
Zesar_Wielki

wiesz gdzie ja mam zdanie tych nieszczesliwych ludzi?

PCS3

"już wiem, że piszę to boomer"
Ja natomiast już wiem, że napisał to zoomer:D

tomasz_marczyk_filmweb

tomasz_marczyk_filmweb-Jak ty to napisałeś "homofobie" się leczy(no tak bo jeśli ktoś nie lubi oglądać scen homo to od razu homofob) idąć twoim tokiem rozumowania homoseksualizm też można leczyć nieźle się wkopałeś :D

ocenił(a) serial na 10
Zesar_Wielki

Bo bystrych to Ty nie należysz, ale czego się spodziewać po ruskiej prawicy.

Polaroid_filmaniak

A może jednak jakieś argumenty? Czy tylko wyzwać potrafisz od ruskich? Bo to takie modne teraz. Ale jednak amerykański serial oglądasz. Właściwie dlaczego? Oni przypominam kilka wojen też prowadzą i jakoś nie bojkotujesz ich twórców.

terbi_2

Oni nie potrafią argumentować zazwyczaj są to niedojrzałe osoby.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
tomasz_marczyk_filmweb

to właśnie homo się leczy. Biologicznie nic im nie dolega, po za tą chorobą psychiczną.

tomasz_marczyk_filmweb

braku mózgu u dewiantów nic nie wyleczy.

Wynaturzenie? Geje byli od zarania dziejów nic w tym dziwnego. Żadna to promocja tylko rzeczywistość. W grze znajdujemy list kochanka który ogromnie cieszy się że już nigdy więcej nie zobaczy swojego ex bo nim gardzi.

użytkownik usunięty
Doktorkto

To ze cos trwa od zarania dziejow nie jest dla mnie argumentem zaprzeczajacym wynaturzeniu. Natura po to stworzyla osobniki zenskie/meskie, aby wszystko moglo trwac, i to jest naturalne. Wszelkie odchyly od tego sa dla mnie wynaturzeniem. I zeby nie bylo, nie przeszkadza mi to, dopoki nie zaczna wyciagac lap po adopcje dzieci(niech sami sobie zrobia skoro to takie naturalne), ale o zgrozo, przestanmy to wychwalac w koncu.

"To ze cos trwa od zarania dziejow nie jest dla mnie argumentem zaprzeczajacym wynaturzeniu."
Homo nie jest wynaturzeniem (bo jednak występuje w naturze), tylko zwyczajnym odstępstwem od normy (bo jest to mniejszość).

ocenił(a) serial na 8

O matko, ileż agresji, a może sam masz coś do ukrycia? :)

użytkownik usunięty
al_joker89

Z mojej strony tyle agresji? Chcialem zauwazyc ze ja tutaj zostalem zwyzywany od homofobow, wyslany do psychiatryka oraz kilka innych epitetow zostalo skierowanych do mnie, ktorych nie bede przytaczal bo mam je gleboko... Ale smiem twierdzic ze na moje merytoryczne wypowiedzi duzo wiecej agresji sie wylalo niz z mojej strony.

CHWALA LGBT !

ocenił(a) serial na 8
al_joker89

Statystycznie to właśnie wśród homofobów jest najwięcej homo

al_joker89

A skąd te statystyki? Z IDzD?:D
I jak to świadczy o środowisku homo, skoro jadą po nich nawet inni (w waszym mniemaniu) homo?;>

ocenił(a) serial na 8
Nabongodonozor

ONI SIE NIE PRZYZNAJA DO TEGO

ocenił(a) serial na 6

serio mówisz o pedałach i wynaturzeniach.. to po prostu przykre

wisniacfg

Jak dobrze rozumiem: można całkowicie pominąć tę historię o dwóch pedałach i akcja serialu niczego na ty nie traci? W grze Bill pomagał (niechętnie) bohaterom a tutaj jest już martwy jak go znajdują i idą dalej?

wisniacfg

gówno prawda normalny ziomek a nie jaskiś cwel

ocenił(a) serial na 5
Deakon_Black

Mi osobiście podobał się ten odcinek. Działał na emocje i na końcu odczuwałem smutek, przemijające życie i nadzieję.

ocenił(a) serial na 4
Deakon_Black

A co robi takiego serialowy Bill, że już z nim sympatyzujemy?

ocenił(a) serial na 4
Van_Etten

Nie musimy z nim od razu sympatyzować, ale tutaj w godzinę jego postaci poświęcono więcej uwagi niż w samej grze. Mi się spodobało jak sprawnie się odnalazł w świecie bez ludzi - brakowało mi takiego świra choćby w TWD, szkoda jednak że to postać stricte epizodyczna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones