siemanko właśnie jestem po zakończeniu 2 sezonu.Powiedzcie czy w następnych sezonach uchylą rąbka tajemnicy jak to sie stało, że ta choroba ogarneła cały świat i , że każdy jest zarażony , bo jak na razie twórcy są bardzo skąpi i nie chcą za bardzo tego tematu poruszać
Tam pokazuja jak apokalipsa ogarniala swiat od samego poczatku, kiedy zaczely pojawiac sie pierwsze trupy. Najpewniej nigdy sie nie dowiemy co spowodowalo "wirusa". Sam tworca komiksu nie ma o tym pojecia.
Nie uchylą. Na tej samej zasadzie zombie nigdy nie będą inteligentne, nigdy nie zaczną szybko biegać ani przybierać jakichś zmutowanych form rodem z "Resident Evil", a apokalipsa nigdy się nie skończy.
Nie wynika to z żadnego "lenistwa" czy "skąpstwa" twórców, jak to się czasami tutaj sugeruje, ale z formuły całego uniwersum. Inspiracją dla stworzenia otwierającego całą franczyzę komiksu były końcówki horrorów o zombie, podczas oglądania których młody Kirkman zastanawiał się, co się stanie z tymi, którzy przeżyli - jak będzie wyglądać ich życie w czasie apokalipsy, relacje z ocalałymi, czy zachowają swoje człowieczeństwo itd. On zresztą jako pierwszy (albo jeden z pierwszych) postanowił pokazać, że w tak trudnych warunkach największym wrogiem zdziesiątkowanej ludzkości jest drugi człowiek. To nie jest typowy serial o zombie ani żaden stricte horror, to dramat, gdzie żywe trupy po prostu pomagają opowiedzieć daną historię, są środkiem wyrazu, przez co nieważne jest, jak doszło do apokalipsy. Wiadomo, są różne opinie co do tego, czy twórcom się to wszystko udaje czy nie, ale taki był przynajmniej zamysł. Na podobnej zasadzie "Breaking Bad" nie jest serialem o chemii ani nawet o metamfetaminie.
Oczywiście zawsze istnieje jakaś szansa na to, że Kirkman zmieni zdanie, ale decyzję podjął 11 lat temu i do tej pory wiernie w niej trwa, więc nie nastawiałbym się na to - zwłaszcza że to jest niejako jeden z elementów wyróżniających dzieło jego życia.
Tu jest streszczenie jego ówczesnego stanowiska: "Kirkman establishes that he is never going to provide a rational explanation for how the outbreak occurs. He thinks any explanation would disrupt the normalness, and border "science fiction". He is more interested in what happens post-outbreak than what had happened leading up to it."