Wikingowie (2013-2020)
Wikingowie: Sezon 3 Wikingowie sezon 3, odcinek 6
odcinek Wikingowie (2013-2020)

Narodziny

Born Again 47m
7,9 2 698
ocen
7,9 10 1 2698
Wikingowie
powrót do forum s3e6

S03E06

ocenił(a) serial na 7

Uwaga, uwaga, moja 'recenzja' najnowszego odcinka, będzie emocjonalnie.

Na początek Athy i Radzio budujący zamki z piaseczku, ojej jak słodko. W tle oczywiście Floki (U JELLY??) patrzący na nich złowieszczo. Aż się śmiałam, bo po prostu w tym sezonie ilość ujęć Flokiego patrzącego na nich w nieprzyjemny sposób powalała.

Byłam przekonana, że Thorunn straciła dziecko jak ją zranili, a tu niespodzianka - mało, że jest, to jeszcze na dodatek zdrowe. Bjorn taki zachwycony swoją małą córeczką, przekochane to było. Fajnie, że nazwał ją Siggy, choć szczerze mówiąc liczyłam na Gydę Junior. Natomiast żeby nie było odnośnie Bjorna za słodko to jego logika po prostu powaliła mnie na kolana:

Bjorn: Kocham moją żonę.
Bjorn: *chędoży Torvi*
Ja: DAFUQ BJORN

Serio, rozczarowałam się nim okropnie, bo myślałam, że jest mądrzejszy, niż jego tatulo i będzie umiał utrzymać ptaszka w spodniach, jak żona jest w połogu, ale jak widać wszystko zostaje w rodzinie Nie szkodzi, że sama go do tego zachęciła, powinien mieć swój rozum, a nie lecieć za zewem penisa, szczególnie, że Torvi jest mężatką to raz, a dwa, jakoś się nią nigdy nie interesował wcześniej. Aha, blizny Thorunn są zaâ˜☠â˜☠â˜☠iste *_*

W ogóle friendly reminder, że Ragnar i Lagertha są teraz... dziadkami. GILFs

Konkurs na scenę epizodu wygrywa ten moment: https://31.media.tumblr.com/f4ab9319...q8ulo1_500.gif

Sceny z Wessex były nieco hardkorowe, ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczona popisem aktorki, która gra Judith, serio, obsmarkiwała, obśliniała się, wrzeszczała, wykrzywiała i wyła w tak realistyczny sposób, że aż dostawałam ciarek - te wrzaski mnie będą pewnie jeszcze nawiedzać przez następne dwa tygodnie. Normalnie aż nie mogę uwierzyć, że faktycznie publicznie urżnęli jej ucho. Choć szczerze mówiąc myślałam, że będą chcieli ją ściąć, lub spalić, a nie tylko naznaczyć. Ecbercik przeszedł natomiast samego siebie, myślałam, że zsikam się ze śmiechu jak wyskoczył do Aethelwulfa z hasłami o 'niepokalanym poczęciu', dziecku zesłanym przez Boga (aka magiczny penis Athelstana), Athelstanie-deeply-religious-man, zastanawiam się co on knuje i na razie pomysłów brak. A jeszcze bardziej się śmiałam jak Aethelwulf to wszystko łyknął jak młody pelikan, kolejny nieszczęśnik, któremu "bóg" wychędożył żonę

Scena 'odrodzenia' Athelstana była dla mnie kompletnie niezrozumiała - co to za światło? Co go zwaliło z nóg? I dlaczego był święcie przekonany, że to Jezus? Zachowywał się jakby się nażarł wiadomych grzybków.

Czy tylko ja myślałam (liczyłam na to) w scenie Rollo na plaży, że faktycznie zacznie tańczyć po niej nago jak mu zasugerował wieszcz?

Kalf się widzę wyrabia co raz bardziej. Fakt, jest zdradliwą świnią, ale patrzy się na niego dobrze. Nie mogę rozgryźć jednak jego z Lagerthą wzajemnych prawdziwych planów dla siebie. Mam tylko nadzieję, że się nie okaże, że on ją z tym całym podrywem robił w konia i biedne dziewczę się baaaardzo sparzy próbując to przeciw niemu wykorzystać.

No to teraz wisienka na torcie, czyli najbardziej szokujące wydarzenie odcinka.

FLOKI WHAT ARE YOU DOING
FLOKI STAHP

Naprawdę, co twórcy ZNÓW robią z tą postacią? Nie wystarczyło, że w zeszłym sezonie przez większość czasu się zastanawialiśmy, czy nie robi Ragnarowi syfu za plecami? No cóż, teraz zdecydowanie mu go robi, bo idę o zakład, że Ragnar nie wie, że to Floki SPOILER SPOOOOOILEEEEEEEEEEEEEER zamordował Athelstana Do tego jeszcze chodzi, burczy na wszystkich, Helgę poddusza, Floki dafuq. Helga powinna manatki zawinąć, córę pod pachę i zwiewać, bo ja tu wyczuwam jakąś psychozę normalnie.

Ale po prostu zabijając Athelstana (i jeszcze potem smarując się jego krwią, whaaaaaaaaat) przeszedł samego siebie. Właściwie to do chwili, w której Ragnar zwrócił się do niesionych zwłok po imieniu miałam nadzieję, że to ten stary dziadzio z osady w Wessex, którego Ragnar zadusił, a Floki Athelstanowi tylko przylał w papę i ten stracił przytomność, ale niestety. Pożegnanie Ragnara z Athelstanem strasznie smutne. Ragnar już w ogóle praktycznie nie ma przyjaciół, serio mam wrażenie, że na koniec sezonu skończy w dole z wężami króla Aelli.
__________________

ocenił(a) serial na 9
ocenił(a) serial na 10
Mauretania

moje KOMENTARZE poniżej

Uwaga, uwaga, moja 'recenzja' najnowszego odcinka, będzie emocjonalnie.
A MOJE KOMENTARZE NA ZIMNO

Na początek Athy i Radzio budujący zamki z piaseczku, ojej jak słodko. W tle oczywiście Floki (U JELLY??) patrzący na nich złowieszczo. Aż się śmiałam, bo po prostu w tym sezonie ilość ujęć Flokiego patrzącego na nich w nieprzyjemny sposób powalała.

Byłam przekonana, że Thorunn straciła dziecko jak ją zranili, a tu niespodzianka - mało, że jest, to jeszcze na dodatek zdrowe. Bjorn taki zachwycony swoją małą córeczką, przekochane to było. Fajnie, że nazwał ją Siggy, choć szczerze mówiąc liczyłam na Gydę Junior. Natomiast żeby nie było odnośnie Bjorna za słodko to jego logika po prostu powaliła mnie na kolana:

Bjorn: Kocham moją żonę.
Bjorn: *chędoży Torvi*
Ja: DAFUQ BJORN _

Serio, rozczarowałam się nim okropnie, bo myślałam, że jest mądrzejszy, niż jego tatulo i będzie umiał utrzymać ptaszka w spodniach, jak żona jest w połogu, ale jak widać wszystko zostaje w rodzinie Nie szkodzi, że sama go do tego zachęciła, powinien mieć swój rozum, a nie lecieć za zewem penisa, szczególnie, że Torvi jest mężatką to raz, a dwa, jakoś się nią nigdy nie interesował wcześniej. Aha, blizny Thorunn są zaâ˜☠â˜☠â˜☠iste *_*

PAMIĘTAJ, ŻE TO NIE JEST XXI WIEK. TEŻ BYM CHCIAŁ ŻEBY BOHATEROWIE BYLI "W PORZĄDKU", ALE ONI MIELI INNY SYSTEM WARTOŚCI.

W ogóle friendly reminder, że Ragnar i Lagertha są teraz... dziadkami. GILFs

Konkurs na scenę epizodu wygrywa ten moment: https://31.media.tumblr.com/f4ab9319...q8ulo1_500.gif

Sceny z Wessex były nieco hardkorowe, ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczona popisem aktorki, która gra Judith, serio, obsmarkiwała, obśliniała się, wrzeszczała, wykrzywiała i wyła w tak realistyczny sposób, że aż dostawałam ciarek - te wrzaski mnie będą pewnie jeszcze nawiedzać przez następne dwa tygodnie. Normalnie aż nie mogę uwierzyć, że faktycznie publicznie urżnęli jej ucho. Choć szczerze mówiąc myślałam, że będą chcieli ją ściąć, lub spalić, a nie tylko naznaczyć. Ecbercik przeszedł natomiast samego siebie, myślałam, że zsikam się ze śmiechu jak wyskoczył do Aethelwulfa z hasłami o 'niepokalanym poczęciu', dziecku zesłanym przez Boga (aka magiczny penis Athelstana), Athelstanie-deeply-religious-man, zastanawiam się co on knuje i na razie pomysłów brak. A jeszcze bardziej się śmiałam jak Aethelwulf to wszystko łyknął jak młody pelikan, kolejny nieszczęśnik, któremu "bóg" wychędożył żonę

Scena 'odrodzenia' Athelstana była dla mnie kompletnie niezrozumiała - co to za światło? Co go zwaliło z nóg? I dlaczego był święcie przekonany, że to Jezus? Zachowywał się jakby się nażarł wiadomych grzybków.

SĄDZĘ, ŻE TWÓRCY CHCIELI NAM POKAZAĆ TO CO BYŁO W JEGO GŁOWIE, A TAK POZA TYM:
PRZYPOMINAM, ŻE TO NIE JEST XXI WIEK ;)

Czy tylko ja myślałam (liczyłam na to) w scenie Rollo na plaży, że faktycznie zacznie tańczyć po niej nago jak mu zasugerował wieszcz?

Kalf się widzę wyrabia co raz bardziej. Fakt, jest zdradliwą świnią, ale patrzy się na niego dobrze. Nie mogę rozgryźć jednak jego z Lagerthą wzajemnych prawdziwych planów dla siebie. Mam tylko nadzieję, że się nie okaże, że on ją z tym całym podrywem robił w konia i biedne dziewczę się baaaardzo sparzy próbując to przeciw niemu wykorzystać.

No to teraz wisienka na torcie, czyli najbardziej szokujące wydarzenie odcinka.

FLOKI WHAT ARE YOU DOING
FLOKI STAHP

Naprawdę, co twórcy ZNÓW robią z tą postacią? Nie wystarczyło, że w zeszłym sezonie przez większość czasu się zastanawialiśmy, czy nie robi Ragnarowi syfu za plecami? No cóż, teraz zdecydowanie mu go robi, bo idę o zakład, że Ragnar nie wie, że to Floki SPOILER SPOOOOOILEEEEEEEEEEEEEER zamordował Athelstana Do tego jeszcze chodzi, burczy na wszystkich, Helgę poddusza, Floki dafuq. Helga powinna manatki zawinąć, córę pod pachę i zwiewać, bo ja tu wyczuwam jakąś psychozę normalnie.

FLOKI OD SAMEGO POCZĄTKU TRAKTOWAŁ MNICHA JAK INTRUZA. DLA FLOKIEGO RELIGIA JEST BARDZO WAŻNA...
CZY WSPOMINAŁEM JUŻ, ŻE TO NIE JEST XXI WIEK? :)

le po prostu zabijając Athelstana (i jeszcze potem smarując się jego krwią, whaaaaaaaaat) przeszedł samego siebie. Właściwie to do chwili, w której Ragnar zwrócił się do niesionych zwłok po imieniu miałam nadzieję, że to ten stary dziadzio z osady w Wessex, którego Ragnar zadusił, a Floki Athelstanowi tylko przylał w papę i ten stracił przytomność, ale niestety. Pożegnanie Ragnara z Athelstanem strasznie smutne. Ragnar już w ogóle praktycznie nie ma przyjaciół, serio mam wrażenie, że na koniec sezonu skończy w dole z wężami króla Aelli.

TEN ODCIEK BARDZO MNIE ZDOŁOWAŁ, BO JESTEM MIŁOŚNIKIEM KINA W STARYM STYLU, Z IDEAŁAMI. A TERAZ NIE MA JUŻ CHYBA POZYTYWNYCH POSTACI W TYM SERIALU...

ocenił(a) serial na 8
Mauretania

Pisałem już, że to "gimbo recenzja"?

ocenił(a) serial na 7
loozack

Ojej, czuję się taka sprowadzona do parteru. Aż ledwo dycham.

ocenił(a) serial na 8
Mauretania

Totalnie bezpodstawne odczucie.

użytkownik usunięty
Mauretania

Ta najlepsza scena to ta około minuty 5:30? Kiedy Ragnar wstaje i zrzuca gnojka na podłogę? ;D Uśmiałam się do łez :) Plus ta jego mina nieszczęsna :D
A co do Judyty - masz rację świetnie zagrała, te jej wrzaski i potargana fryzura, to takie realistyczne! Była fenomenalna!

ocenił(a) serial na 10
Mauretania

Witam wiem ze piszę w złym miejscu ale nie moge dodać nowego wątku mianowaicie mam pytanie czy zna ktos jakieś ksiązki o Ragnarze??

ocenił(a) serial na 4
Nestopyr

o samym Ragnarze:
Dobkiewicz, Dobkiewiczowa: "Kruk Odyna, czyli opowieść o przesławnym Ragnarze Lodbroku"

powieść napisana na podstawie sag, więc praktycznie ŻADEN związek ze scenariuszem serialu...
:-)

gorzej, że napisana kiepskim stylem, dla dzieci i młodszej młodzieży...
:-(

ogólnie książki o Wikingach:
Książka
http://www.filmweb.pl/serial/Wikingowie-2013-659055/discussion/Książka,2489114
Literatura
http://www.filmweb.pl/serial/Wikingowie-2013-659055/discussion/Literatura,241352 6

filmy:
Film dokumentalny o Wikingach
http://www.filmweb.pl/serial/Wikingowie-2013-659055/discussion/Film+Dokumentalny +o+Wikingach,2440791
Inne filmy, seriale o wikingach
http://www.filmweb.pl/serial/Wikingowie-2013-659055/discussion/Inne+filmy%2C+ser iale+o+wikingach,2174123

ocenił(a) serial na 10
Wladca_Piersicieni

"Kruk Odyna" tej książki nigdzie nie mozna dostać jak by byla i jej nie ma moze jakies pomysly gdziemozna ja dostac??

ocenił(a) serial na 10
Nestopyr

w ogole ze nie oddali jeszcze nowego zwiatuna Wikingów

ocenił(a) serial na 4
Nestopyr

1) biblioteka osiedlowa
2) główna biblioteka miejska
3) Allegro:
http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=kruk+odyna&search_scope=cat egory-7&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-v2-cul-1-3-0917

książka WITOLD CHRZANOWSKI: "SŁOWIANIE I WIKINGOWIE"
jest tam rozdział o Ragnarze
wśród przypisów wyróżnia się :
1) GESTA DANORUM
http://www.filmweb.pl/search/forum?forumCategory=15&q=gesta+danorum&forum=300429 75
2) D. PIWOWARCZYK: "NORMANOWIE I BIZANCJUM W XI WIEKU"
(nie czytałem)


trochę o historycznym Ragnarze na wątku:
"Opłaca się oglądać drugi sezon?"
http://www.filmweb.pl/serial/Wikingowie-2013-659055/discussion/Opłaca+się+ogląda ć+drugi+sezon,2454798

ocenił(a) serial na 10
Wladca_Piersicieni

Spora wiedza na temat. Dzięki. A Kruk Odyna nie mogłem znależć kupe czasu na tu bach jest

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones