PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=176116}

Zwierzęta z Zielonego Lasu

The Animals of Farthing Wood
7,8 3 172
oceny
7,8 10 1 3172
Zwierzęta z Zielonego Lasu
powrót do forum serialu Zwierzęta z Zielonego Lasu

Zwierzęta z GINĄCEGO lasu

użytkownik usunięty

co to za pomysł z tym "zielonym"? 0_o

Moim zdaniem właśnie tak, zresztą ja byłam przekonana że "Przyjaciele z zielonego lasu" bo mam jeszcze gazetki wydawane specjalnie gdy ten serial leciał w Polsce i sa pod tym tytułem właśnie.

777temida

Bo gazetka u nas wydawana miała właśnie taki tytuł to znaczy "Przyjaciele z zielonego lasu". Co do tego "zielonego" to był to prawdopodobnie zabieg cenzorski i marketingowy. To znaczy się nie chcieli dawać w nazwie ginącego bo to by mogło jakoś wpłynąć na oglądalność, (rodzicom by się mogło nie podobać słowo ginącego). I tak dobrze że tłumacze nie dopuścili się takiej radosnej twórczości jak w przypadku "Die Hard = szklana pułapka" ;)

użytkownik usunięty
darkonever

No dobra ale rozmawiamy o kreskówce a nie o gazetce. Serial ukazywał się w TVP3 pod nazwą "Zwierzęta z ginącego lasu". Dlaczego więc na filmwebie mamy inny tytuł?

Gdyby taki tytuł nie miał podstaw to by sprawdzający go nie uznał (przeważnie tak jest :), najwidoczniej dodający miał dobre źródła ;) Często jest też tak, że film ma kilka tytułów np. ten http://www.filmweb.pl/film/Tylko+Ciebie+pragn%C4%99-1990-176647 oglądałam go pod tytułem "Pantofelek kopciuszka" i byłam nieźle zdziwiona rozbieżnością tytułów, uważałam że powinien głównym tytułem być ten pod którym ja go znałam, no ale cóż.....
Nie chce mi się w tej chwili tym zajmować ale może by szło dodać i do tego filmu drugi tytuł, trzeba tylko znaleźć podstawy, niestety jako główny on już nie będzie.

ocenił(a) serial na 8
777temida

Zwierzęta z ginącego lasu brzmi lepiej!

conradus89

Były dwie serie!
1. "Zwierzęta z ginącego lasu" - w telewizji regionalnej gdzieś ok 1993/1994 roku - to było o ucieczce z tytułowego lasu do rezerwatu.
2. "Przyjaciele z zielonego lasu"- akcja działa się w rezerwacie - tylko tą część emitował Polsat i tylko tej części dotyczyła wydawana gazetka. Jak dla mnie była ona znacznie słabsza niż ta pierwsza. A może byłem już wtedy po prostu ciut starszy.

Pytanie teraz - która z tych serii teraz została nazwana "Zwierzęta z Zielonego lasu"

luque777

:) LOL he he no tak.

777temida

A ja mam jeszcze gdzieś te gazetki z nalepkami (zbierał je mój młodszy brat) ale tylko chyba 3 mu się ostały do dnia dzisiejszego.

777temida

Mój młodszy brat też zbierał, ale do dnia dzisiejszego nie zachowała się ani jedna.

ocenił(a) serial na 10
luque777

Mam w domu jakieś 30 numerów "Przyjaciół z zielonego lasu" i co do postu

ocenił(a) serial na 10
riordian

luque777 komiksy zawarte w tej gazetce dotyczyły właśnie ucieczki z lasu do rezerwatu gdzie rzekomo miało być bezpiecznie(chyba Pan Ropuch wszystkim przekazał tą informację) A do numeru 25 jakoś fabuła odcinków komiksu opierała się właśnie na wyprawie zwierząt do ich "ziemi obiecanej". Dopiero później toczyła się akcja w rezerwacie.

ocenił(a) serial na 8
luque777

Jako "Zwierzęta z ginącego lasu" obejrzałem pierwsze dwie serie (podróż i walka z lisami) w telewizji regionalnej - emitowali go w roku szkolnym 1994/95. Potem była przerwa, a potem - po 1996 roku - trzeci sezon (szczury) i ten już miał w tytule "zielony las". Gazetki nie umiem umiejscowić w czasie, ale na pewno był tam "zielony", na pewno była tam fabuła pierwszego sezonu i na pewno wydano ją również po 1996 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones