Filmweb na pokładzie filmu "Orzeł. Ostatni patrol"

W ubiegłym tygodniu gościliśmy z kamerą na planie widowiska wojennego "Orzeł. Ostatni patrol".  To spektakularna produkcja o legendarnym okręcie podwodnym ORP "Orzeł", który w czasie II wojny światowej wsławił się bohaterskimi czynami w starciach z niemiecką flotą. W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Antoni Pawlicki, Mateusz Kościukiewicz, Rafał Zawierucha, Filip Pławiak i Tomasz Ziętek. Za kamera stanął wybitny dokumentalista Jacek Bławut.

komentarze 26

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
_Szaman_
Już wiadomo po co Zawierucha miał te wąsy :)
5
SzalonyHeniek
Po "Dywizjonie 303" podchodzę z rezerwą.
5
kto
@SzalonyHeniek Inaczej się nie da, na polski Das Boot nikt nie liczy.
brava
@kto Ale reżyserem tej produkcji jest znakomity dokumentalista Jacek Bławut. Jego jedyny do tej pory film fabularny był mocno dokumentalny, pewnie i tu reżyser nie będzie się silił na rozmach. Postawi na ludzi.
2
kto
@brava Tak, pewnie większość materiału będzie grana w bliskich planach, ale ten sceptycyzm trudno opanować.
1
winnice
Może mi ktoś podpowiedzieć jaka firma zajmuje się produkcją tego filmu? Szukam kontaktu nich.. Pozdrawiam.
renata_madzik
Ciekawe kto wykonywała ORP Orzeł jaka firma?
Ahmed77
Czekałem na 303 czekałem i się "doczekaliśmy" Wiadomym jest że nadzieja umiera ostatnia. Wszyscy mamy w pamięci klasykę z 1958roku i trudno będzie im dorównać. Mam nadzieję że poprawność polityczna nie rojerdoli tego projektu.
williammunny
Czy ci ludzie muszą kaleczyć takie tematy?? przeciez znowu będzie g
1
urbi29
Matko! Kapitan Orła był naprawdę nastolatkiem ?
1
1
piciu6
Widowisko wojenne w naszym wydaniu to oksymoron.
brava
@piciu6 Zważywszy na osobę reżysera, wybitnego dokumentalisty, pokazującego ludzi w bardzo empatyczny sposób, nie liczyłbym na "widowisko". To raczej będzie film o marynarzach, niż o statku.
1
piciu6
@brava możesz mieć rację, zareagowałem na komentarz Muszyńskiego.
Archangelus Raphael
W 1958 roku powstał film "Orzeł", który pokazywał ucieczkę Orła przez Bałtyk cieśninę Sund i dalej na Atlantyk. Obawiam się, ze dzisiejsi reżyserzy już nie potrafią nagrać dobrego heroicznego kina. Po "Tajemnicy Westerplatte" w porównaniu "Westerplatte" Stanisława Różewicza z 1967 mam potężne wątpliwości co do "Orła - ostatniego patrolu".
Archangelus Raphael
@harkonen_mgla No tak dokładnie to na Morze Północne, które jest częścią Atlantyku. Także wielkiego błędu geograficznego nie popełniłem, ale nie na tym sensie moja wypowiedź miała polegać.
harkonen_mgla
@Archangelus Raphael Europejczyk pisząc Atlantyk nie ma na myśli Morza Północnego :)
Archangelus Raphael
@harkonen_mgla No dobra. Ale to jak bym napisał Kanał La Manche to Brytyjczycy tez by nie wiedzieli o co chodzi. Ale czy nie za bardzo wiercisz temat???
harkonen_mgla
@Archangelus Raphael Jestem usprawiedliwionym wiertaczem bo "Orzeł" to świętość jak Poczta Gdańska :)
Archangelus Raphael
@harkonen_mgla Ależ ja się z Tobą w pełni zgadzam!!! Dla mnie to tez świętość! Orzeł, Poczta Gdańska, Westerplatte, bitwa pod Wizną. I dlatego podobają mi się stare filmy gdzie te wydarzenia są pokazane w sposób heroiczny. I nie życzę sobie filmów w stylu "Tajemnica Westerplatte", gdzie to wszystko próbuje być odbrązowione.
aja9
Oczywiście jak to w filmach polskich wszyscy idealnie czyści i wymuskani... Co już dyskwalifikuje ten film.
1
harkonen_mgla
No, tak dużo to nasz dzielny Okręt nie zwojował. Chwała za bałtycką odyseję i dzielną służbę, niemniej... zdobyczy czysto symbolicznie.
1

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię