Uroczysta premiera filmu "Pan T."

Powstająca z powojennych ruin Warszawa roku 1953 to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Wszechobecna niepewność, donosy i kontrola oswajane są wódką i dobrym towarzystwem, w podziemiach kościoła daje się słyszeć jazz, a przypadkowe spotkanie w toalecie z I sekretarzem Bolesławem Bierutem może zakończyć się niespodziewaną nietrzeźwością. To wszystko zna z własnego doświadczenia niejaki Pan T. – uznany pisarz, który mieszka w hotelu dla literatów. Mężczyzna utrzymuje się z korepetycji dawanych pięknej maturzystce, z którą łączy go płomienny romans. Pewnego dnia do sąsiedniego mieszkania wprowadza się chłopak z prowincji, który marzy o karierze dziennikarza. Pan T. staje się dla niego mistrzem i nauczycielem. Życie głównego bohatera nabierze tempa, gdy władze zaczną podejrzewać go o niecne zamiary wysadzenia Pałacu Kultury i Nauki, ponętna uczennica zaszokuje go niespodziewanym wyznaniem, a Urząd Bezpieczeństwa zacznie śledzić każdy jego ruch. W tej rzeczywistości pełnej absurdów trudno będzie zachować powagę

Powiązane materiały

komentarze 7

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Basix3
Po Pawle Wilczaku teraz widać już pewną dojrzałość jak się wypowiada. Ciekawa jestem jak to wszystko 'zagrało razem". Zobaczymy Jak Maria Sobocińska, mega ciekawa postać. Generalnie to duży plus za podjęcie tego tematu.
gabikot
Po zwiastunach oraz powyższym materiale widać, że ekipa zgrana i powinno wyjść z tego interesujące dzieło. Osobiście jestem ciekawa roli Marii Sobocińskiej.
Szarobure
Trochę się boję Wilczaka :( wciąż mi się z Kasią i Tomkiem kojarzy, brrr
na_wrotki
To jeden z dwóch filmów, na które się jaram w tym roku. Drugi to SW9, ale obawiam się, że to z Pana T. wyjdę bardziej zadowolony.
AutorAutor
Gdy się ich słucha to naprawdę ma się poczucie, że film powstał z potrzeby serca. Pozostaje życzyć powodzenia!
Barry_Ultimate
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

zwiastuny