Gra

BioShock

2007
8,2 11 153
oceny
8,2 10 1 11153
1 716
chce zagrać
Jack Ryan eksploruje podwodne miasto Rapture, w którym trwa społeczna rewolta. Więcej Mniej

gatunek

deweloper

Digital Extremes Irrational Games

wydawca

2K Games

premiera

BioShock
Zwiastun nr 1 1:05
BioShock
Zwiastun "BioShock: The Collection" na PC, PS4 i Xbox One 1:21
Kiedy Twój samolot rozbija się o lodowatą powierzchnię oceanu, pod wodą odkrywasz tajemnicze miasto Rapture, ukryte w morskiej toni. Stworzone z myślą o utopijnym społeczeństwie, złożonym z najlepszych naukowców, artystów i przemysłowców, teraz jest tylko groteskowym cieniem, pełnym przemocy i nieszczęścia. Po usłanym trupami Rapture poruszają się grupy poszukiwawcze - potężni wartownicy, strzegący bezpieczeństwa dziewczynek, które żerują na ciałach zmarłych w poszukiwaniu tajemniczej substancji. A genetycznie zmutowani mieszkańcy miasta atakują na każdym kroku... 2012-03-16T18:54:06 https://fwcdn.pl/webv/77/55/27755/snap1.27755.4.jpg
Top gier wideo
Najlepsze gry FPS
Gruby Nerd wybiera najlepsze jego zdaniem pierwszoosobowe strzelanki. 2013-10-23T20:58:51 PT5M56S https://fwcdn.pl/webv/20/32/32032/biosmall.32032.4.jpg https://fwcdn.pl/video/top_gier/top_gier___fps_h264.vp9.480p.webm

Kiedy Twój samolot rozbija się o lodowatą powierzchnię oceanu, pod wodą odkrywasz tajemnicze miasto Rapture, ukryte w morskiej toni. Stworzone z myślą o utopijnym społeczeństwie, złożonym z najlepszych naukowców, artystów i przemysłowców, teraz jest tylko groteskowym cieniem, pełnym przemocy i nieszczęścia. Po usłanym trupami RaptureKiedy Twój samolot rozbija się o lodowatą powierzchnię oceanu, pod wodą odkrywasz tajemnicze miasto Rapture, ukryte w morskiej toni. Stworzone z myślą o utopijnym społeczeństwie, złożonym z najlepszych naukowców, artystów i przemysłowców, teraz jest tylko groteskowym cieniem, pełnym przemocy i nieszczęścia. Po usłanym trupami Rapture poruszają się grupy poszukiwawcze - potężni wartownicy, strzegący bezpieczeństwa dziewczynek, które żerują na ciałach zmarłych w poszukiwaniu tajemniczej substancji. A genetycznie zmutowani mieszkańcy miasta atakują na każdym kroku... BioShock to prawdziwa rewolucja w gatunku strzelanek, która na zawsze zmieni Twoje spojrzenie na FPSy. To żyjące, unikatowe i nieprzewidywalne doznanie, jakiego jeszcze nie widziałeś na ekranie swojego monitora. Witamy w FPSie nowej generacji!

na podstawie
Ken Levine (materiały do scenariusza, historia)
studio
2K Games (wydawca) / Demiurge Studios / Digital Extremes (deweloper) / Więcej...
tytuł oryg.
BioShock
inne tytuły
BioShock Remastered (tytuł wznowienia) USA
Więcej...
Model postaci "Ochroniarza", jednego z Tatuśków powstał na bazie dziewiętnastowiecznego francuskiego kombinezonu nurka.
Głosy Tatuśków są w rzeczywistości głosami aktorów, które poddane zostały procesowi wokalizacji a następnie puszczone w zwolnionym tempie.
Zniekształcone twarze niektórych Splicerów przygotowano wykorzystując zdjęcia weteranów I wojny światowej, którzy przeszli operacje rekonstrukcji twarzy.
"BioShock" to pozycja obowiązkowa dla praktycznie każdego gracza, bez względu na preferencje gatunkowe. więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych