gra

Fallout 2

1998
8,9 10 636
ocen
8,9 10 1 10636
Rok 2241, wioska Arroyo stoi na granicy wymarcia. Jeden z mieszkańców udaje się do Krypty 13, w celu odnalezienia urządzenia, które może ocalić pozostałych przy życiu ludzi. więcej mniej

gatunek

deweloper

Black Isle Studios

wydawca

Interplay

premiera

Top gier wideo
Znani aktorzy w znanych grach
Ranking wielkich aktorów, którzy wcielili się w bohaterów gier komputerowych. Wszystko okiem człowieka, który ocenił pierwszy Zmierzch na 10/10. Bez obiektywizmu, bez trzymanki i często bez sensu!  2012-05-16T09:43:36 PT5M28S https://fwcdn.pl/webv/81/22/28122/hamill.28122.4.jpg

Fallout 2 to kontynuacja jednego z najlepszych RPG-ów. Ani wymagania gry, ani grafika, ani wreszcie podstawowe zasady nie uległy wielkim zmianom. Otrzymujemy ten sam doskonały produkt, niemal pozbawiony błędów i zawierający nową, niezwykle interesującą historię, pozwalającą spędzić przy komputerze zdecydowanie za dużo czasu. Jako potomekFallout 2 to kontynuacja jednego z najlepszych RPG-ów. Ani wymagania gry, ani grafika, ani wreszcie podstawowe zasady nie uległy wielkim zmianom. Otrzymujemy ten sam doskonały produkt, niemal pozbawiony błędów i zawierający nową, niezwykle interesującą historię, pozwalającą spędzić przy komputerze zdecydowanie za dużo czasu. Jako potomek Człowieka ze Schronu zostałeś Wybrańcem. Wyruszysz oto w Wielki Świat, by znaleźć ów artefakt i przyjaciół uratować. Wpierw jednak czeka cię Świątynia Prób, gdzie będziesz musiał udowodnić, że nadajesz się do tej roli.

na podstawie
Mark O'Green (dialogi)
studio
Black Isle Studios (deweloper) / Interplay (wydawca)
tytuł oryg.
Fallout 2
inne tytuły
W grze można znaleźć wielkanocną pisankę. Jest ona ukryta za stosem śmieci w prawym rogu piwnicy sklepu z bronią w New Reno.
W grze znajduje się sporo nawiązań do Monty Pythona, takich jak paladyni szukający Świętego Granatu Ręcznego czy Strażnik Mostu.
W grze strzelać można z pistoletu .233, którego wygląd zainspirowany jest filmem "Łowca androidów", gdzie Rick Deckard - główny bohater, posługiwał się taką właśnie bronią. Pistolet ten pojawił się również w pierwszej części gry.
Postapokaliptyczny świat to bardzo często występująca rzeczywistość w grach komputerowych. Najciekawiej chyba prezentuje się w serii „Fallout”. Pierwsze dwie części odstają w swojej koncepcji od nowych produkcji. Mam na myśli rozgrywkę, gdyż jednego tej sadze nie można odebrać. Klimat jest niepowtarzalnie dobry. więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

prosze....

ocenił(a) grę na 10

...niech ktos dla mnie napisze fallouta 4 utrzymanego w konwencji Fallouta 2, bo tego trojwymiarowego psudo fallouta nie da sie grac!

Gra z czasów kiedy liczyła się grywalność, klimat i fabuła. Muzyka cudo, podobnie inteligentne dialogi .

Ron Perlman

ocenił(a) grę na 10

Dopiero teraz dowiedziałem się kto czyta słynne War never changes... SZOK

Moja ulubiona gra

ocenił(a) grę na 10

Cholera albo jestem maniakiem albo nie wiem bo cały czas mam tą grę na kompie i czasami
pykam w nią. Ten postapokaliptyczny klimat, głos Rona Perlmana i zabawne sytuacje
nawiązujace do Monty Pythona sprawiają ze za każdym razem jak w to gram mam to uczucie jak
przed laty gdy odpaliłem ją po raz pierwszy....

, jednakże wolę serię Need For Speed.