Gothic (2001) Gra wideo

Bezimienny bohater trafia do otoczonej magiczną barierą górniczej kolonii karnej. Zlecono mu zadanie dostarczenia listu do Magów Ognia.

Gothic (2001): zwiastun nr 1 ...

zdjęcia

(10)
 
Jacek Mikołajczak Jacek Mikołajczakjako: Jacek Mikołajczak Bezimienny (polski dubbing)
Tomasz Marzecki Tomasz Marzeckijako: Tomasz Marzecki Xardas / Saturas / Corristo / Cord / Damarok / Riordian (polski dubbing)
Jacek Kopczyński Jacek Kopczyńskijako: Jacek Kopczyński Lee / Jarvis / Bloodwyn / Cronos / Blizna / Siekacz / Cor Angar / Baloro (polski dubbing) (różne głosy)
Mirosław Zbrojewicz Mirosław Zbrojewiczjako: Mirosław Zbrojewicz Balor / Grash Varrag Arushat / Varrag Ruuushk / Ur-Shak / Tarrok / Varrag Unhilqt / Varrag Hashor / Varrag Kasorg (polski dubbing)
Adam Bauman Adam Baumanjako: Adam Bauman Diego / Lares / Gomez / Świstak / Darrion / Baal Tyon / Mordrag / Wąż (polski dubbing) (różne głosy)
Agata Gawrońska-Bauman Agata Gawrońska-Baumanjako: Agata Gawrońska-Bauman Chani / Natalia / Sira / Velaya / Serafia (polski dubbing)
Przemysław Nikiel Przemysław Nikieljako: Przemysław Nikiel Thorus / Wilk / Swiney / Gorn / Aaron / Huno / Kharim / Horacy (polski dubbing) (różne głosy)
$related.related Janusz Wituchjako: Janusz Wituch Cor Kalom / Kruk / Dexter / Baal Parvez / Sharky / Pyrokar / Zły / Kruk (polski dubbing) (różne głosy)
zobacz pełną obsadę;

ocena aktorów w grze

Tomasz Marzecki
rola: Xardas / Saturas / Corristo / Cord / Damarok / Riordian (polski dubbing)
9,7 182 oceny
Jacek Mikołajczak
rola: Bezimienny (polski dubbing)
9,7 378 ocen
Adam Bauman
rola: Diego / Lares / Gomez / Świstak / Darrion / Baal Tyon / Mordrag / Wąż (polski dubbing) (różne głosy)
9,6 150 ocen
Jacek Kopczyński
rola: Lee / Jarvis / Bloodwyn / Cronos / Blizna / Siekacz / Cor Angar / Baloro (polski dubbing) (różne głosy)
9,4 152 oceny
Mirosław Zbrojewicz
rola: Balor / Grash Varrag Arushat / Varrag Ruuushk / Ur-Shak / Tarrok / Varrag Unhilqt / Varrag Hashor / Varrag Kasorg (polski dubbing)
9,2 120 ocen
Przemysław Nikiel
rola: Thorus / Wilk / Swiney / Gorn / Aaron / Huno / Kharim / Horacy (polski dubbing) (różne głosy)
9,2 79 ocen
Janusz Wituch
rola: Cor Kalom / Kruk / Dexter / Baal Parvez / Sharky / Pyrokar / Zły / Kruk (polski dubbing) (różne głosy)
9,1 73 oceny

"Gothic" to połączenie gry RPG oraz gry akcji. W efekcie otrzymano mieszankę, która z pewnością spodoba się zarówno miłośnikom "Diablo" jak i sagi "Baldur's Gate". Pierwsze co rzuca się w oczy to doskonała grafika. Krajobrazy, zachód słońca czy efekty czarów wyglądają wprost nieprawdopodobnie. Mimo zastosowania tak pięknej grafiki producenci nie zapomnieli o tak istotnej w grach RPG fabule oraz świecie, w którym toczy się akcja. Świat gry jest olbrzymi, co ciekawe niemal wszędzie można się wybrać już na początku. Dodatkowo ulega on zmianom wraz z upływem czasu. Nie chodzi tylko o zmianę pory dnia, ale także o zaludniające go postacie - każda ma swe zajęcie, dążenia, które w trakcie gry próbuje realizować. Bohaterowie niezależni mają również pamięć i emocje - które można poznać po mimice ich twarzy! Oczywiście to nie wszystkie zalety tej znakomitej gry, o pozostałych trzeba przekonać się grając w "Gothic"!

 • Ile jest rzeczy, które zapadają nam w pamięci, a mimo to po jakimś czasie chcemy je powtórzyć? Niewiele jest takich gier, w które zagraliśmy do samego końca, poznaliśmy ich przebieg, a jednak chcielibyśmy zagrać w nie ponownie. Jeśli ktoś zapytałby ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 91%
 • Jeśli ktoś od gier z gatunku RPG oczekuje "wczuwki" oraz mrocznego, świetnie wykreowanego świata a jakiś dziwnym trafem nie grał jeszcze w "Gothica", to polecam mu go z całego serca. Nie należy zniechęcać się topornym sterowaniem czy leciwą już dzisiaj grafiką, bo gra każdą minutę jej poświęconą nagradza stukrotnie. czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 87%
 • "Gothic" jest niczym piękna kobieta, która trochę się już zestarzała, ale nadal potrafi owijać graczy wokół palca. Co ciekawe, ci, którzy mieli przyjemność obcowania z tym arcydziełem, owinięci zostają już po wsze czasy. Gra urzeka pięknem, atmosferą ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 81%

pozostałe informacje o grze
Gothic

muzyka:
(więcej...)
 
oceń twórców
studio:
 • Piranha Bytes (
  • deweloper
  )
kraj:
Niemcy
inne tytuły:
(więcej...)
 • Cor Angar mówi, że wraz ze strażnikami świątynnymi wyruszy na cmentarzysko orków. Zamiast niego udaje się tam jednak Baal Lukor.
 • Kiedy rozmawiamy z Lesterem, by powiedzieć mu o planowanym spotkaniu czwórki przyjaciół (Lester, Diego, Milten i Gorn), prowadzi dialog kilkoma różnymi głosami.
 • W oryginalnej wersji językowej gry ścieżkę dźwiękową współtworzył zespół In Extremo. W polskiej wersji nie pojawił się z powodu praw autorskich. Polski wydawca gry, firma CD Projekt, zablokował nagrane już kwestie Grima, który informuje Bezimiennego o przybyciu zespołu. Koncert odblokowuje modyfikacja "Mroczne Tajemnice".
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o