Odtwórz trailer nr 1 1:17
Gra wideo

2002
8,2 8 097
ocen
8,2 10 8097
973
chce zagrać
{"id":"608725","linkUrl":"/videogame/Syberia-2002-608725","alt":"Syberia","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/87/25/608725/7351000.2.jpg"}
Nowojorska prawniczka przybywa do Europy, aby sfinalizować zakup małej fabryki zabawek - automatów. Nie spodziewa się jednak, że to dopiero początek jej długiej i pełnej przygód podróży.

Zobacz Syberia zwiastun

gatunek
premiera
deweloper
Microïds
wydawca
Microïds
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Syberia
Syberia (2002) Zwiastun nr 1 1:17
Syberia | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2002 | Gra wideo Kate Walker, młoda i niezwykle zdolna pani prawnik z Nowego Jorku, przyjeżdża do Europy w sprawie negocjacji kupna słynnej fabryki robotów-zabawek. Wkrótce jej życie zmieni się nie do poznania... Właścicielka fabryki, Anna Voralberg niedawno zmarła. Dziedziczący fabrykę brat Anny, Hans, który jest genialnym wynalazcą od dawna uznawany jest za zaginionego – dziesiątki lat temu zaginął gdzieś pomiędzy Alpami a Syberią... Kate musi odnaleźć tego enigmatycznego człowieka, aby sfinalizować transakcję. Jednak w swej podróży z zachodu na wschód powoli zacznie rozumieć powody, dla których Hans opuścił swą rodzinę i nigdy nie powrócił z wyprawy.

Kate Walker, młoda i niezwykle zdolna pani prawnik z Nowego Jorku, przyjeżdża do Europy w sprawie negocjacji kupna słynnej fabryki robotów-zabawek. Wkrótce jej życie zmieni się nie do poznania... Właścicielka fabryki, Anna Voralberg niedawno zmarła. Dziedziczący fabrykę brat Anny, Hans, który jest genialnym wynalazcą od dawna uznawanyKate Walker, młoda i niezwykle zdolna pani prawnik z Nowego Jorku, przyjeżdża do Europy w sprawie negocjacji kupna słynnej fabryki robotów-zabawek. Wkrótce jej życie zmieni się nie do poznania... Właścicielka fabryki, Anna Voralberg niedawno zmarła. Dziedziczący fabrykę brat Anny, Hans, który jest genialnym wynalazcą od dawna uznawany jest za zaginionego – dziesiątki lat temu zaginął gdzieś pomiędzy Alpami a Syberią... Kate musi odnaleźć tego enigmatycznego człowieka, aby sfinalizować transakcję. Jednak w swej podróży z zachodu na wschód powoli zacznie rozumieć powody, dla których Hans opuścił swą rodzinę i nigdy nie powrócił z wyprawy.

studio
Microïds (deweloper) (wydawca)
data produkcji
2002
tytuł oryg.
Syberia
inne tytuły
W swoim pamiętniku Anna Voralberg wspomina, że w 1931 roku miała 15 lat i urodziła się miedzy rokiem 1915 lub 1916, natomiast na jej grobowcu widnieje rok narodzin 1914.
Instrukcje na panelu kontrolnym sterowca w Kolmkozgradzie zapisano prawdziwą cyrylicą, natomiast nazwa pensjonatu w rosyjskim kurorcie Aralbad jest już napisana niepoprawnie, czyli w alfabecie łacińskim.
W przeciwieństwie do konsoli Xbox, wersja gry na PlayStation 2 nie ukazała się w krajach Ameryki Północnej, ponieważ firma Sony Computer Entertainment of America nie zatwierdziła platformy na tym kontynencie.
Magiczna pierwsza część przygód Kate Walker, amerykańskiej pani prawnik, poszukującej genialnego wynalazcy i marzyciela. Twórcą gry jest legendarny autor komiksów i ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 82%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Coś wspaniałego, mam wielki sentyment do tego tytuły. Powinien powstać film oparty na tej grze :)

  teamdox

  Jak wyżej ;)

 • Polski dubbing automatu-maszynisty.

  Laoshu_Lajka ocenił(a) grę na 10

  Zauważyłam, że w obsadzie nie ma aktora podkładającego głos Oscarowi. Więc sama zaczęłam szukać tej informacji i mam - pan nazywa się Mikołaj Klimek. Jego głosem mówi też Dan, mąż (czy narzeczony) Kate. Podłożył też w drugiej części gry - jednak to w pierwszej części Oscar wypadł ... więcej

 • kocham tę grę

  lauriii092 ocenił(a) grę na 10

  jestem tak od niej uzależniona, no świetna gra, całą ją przeszłam razem z tatą we wieku 6 lat

 • Czym tu się zachwycać?

  vivisco ocenił(a) grę na 7

  Widoki dają radę, niektórym się bardzo podobają ale ja się do nich nie zaliczam (choć doceniam pracę artysty). Fabuła nie powala. Logika czasem kuleje. Poziom trudności większości "zagadek" to jakaś kpina (jeżeli nie liczyć tych absurdalnych), tak naprawdę to najwięcej czasu spędzałem na szukaniu ... więcej

  4
  • 7/10

   Bestia ocenił(a) grę na 7

   Gra ma fajne lokacje, fajne motywy, ładna grafikę, ale dla mnie minusem jest trudność przy wykonywaniu niektórych misji - niestety czasami bez poradnika się nie obejdzie np. sporządzenie napoju dla tej emerytowanej śpiewaczki operowej (to było chyba w drugiej części).