Jacek Kopczyński 

8,3
8 653 oceny gry aktorskiej
Jacek Kopczyński
Jacek Kopczyński urodził się 11 sierpnia 1971 r. w Łodzi. W 1994 r. ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w rodzinnym mieście. W latach 1994-1999 występował na deskach warszawskiego Teatru Dramatycznego.

Zazwyczaj przyjmuje epizodyczne role w serialach; jako fotograf w "Brzyduli",  Skrzypecki w "Daleko od noszy", jako mecenas Adam Werner w "M jak miłość" czy Roman Badera "Samo Życie".

Jacek Kopczyński zajmuje się przede wszystkim pracą głosem, w której uważany jest za jednego z lepszych modulatorów. Użycza głosu m.in. w serialach "Spongebob Kanciastoporty", "Ekstremalne kaczory" czy filmach animowanych  "Mała Syrenka", "Rogate ranczo", "Dzielny Despero", "Gwiezdne wojny: Części I- Mroczne Widmo", "Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd", "Asterix na Olimpiadzie".

Największą popularność przyniósł mu jednak dubbing w grach komputerowych. Tutaj, podkładał głos m.in. głównemu bohaterowi w grze "Delta Force: Helikopter w ogniu", kapralowi Samuelowi Corrionowi w "Brothers in Arms: Hell's Highway" oraz Bezimiennemu w "Risenie 2: Mrocznych wodach" czy choćby jako Jaskier w "Wiedźmin 2: Zabójcy królów".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 sierpnia 1971

miejsce urodzenia: Łódź, Polska

wzrost: 179 cm

żona (do 2007, rozwód), syn Maksymilian (ur. 2003)
W 1994 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły, Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (Polska).
9 stycznia 2008 roku urodził się jego syn - Filip Krystian - ze związku z piosenkarką Patrycją Markowską.
W 2017 roku wystąpił w kampanii reklamowej sieci Virgin Mobile.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jeden z najlepszych. Tylko dla niego grałem w DA: O po polsku :P Wydaje mi się, że tylko w Arcania: Gothic 4 średnio wyszło, ale poza tym świetny.

Co jak co, ale ten gość zna się na fachu i jak dla mnie razem z Jarosławem Boberkiem jest
najlepszym aktorem dubbingowym w Polsce.

Na mojej osobistej liście aktorów dubbingowych to Kopczyński króluje. Po prostu uwielbiam jego głos. Nie dość, że świetnie moduluje, to i bez modulacji brzmi świetnie i jest miły dla ucha. Nie wspomnę już o wczuwaniu się. Podłoży zarówno pod wyluzowanego nastolatka (Andy z "Ach, ten Andy!"), "dużego dzieciaka"...

Głos idealny do grania wszelkich książąt i amantów. Nasluchalam się go tyle w filmach o Barbie i byłam po prostu zakochana. :D

Głos mojego dzieciństwa !

użytkownik usunięty

Fred Jones, Andy Larkin, Rayman, Peter Parker i jeszcze wielu innym postaciom użyczał głos : ) Dla
mnie super ; J

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones