Odtwórz Zwiastun nr 1 2:22
Film

2001 1 godz. 53 min.
7,7 199 618
ocen
7,7 10 1 199618
90 619
chce zobaczyć
7,4 14
ocen krytyków
{"rate":7.35714,"count":14}
{"id":"5158","linkUrl":"/Donnie.Darko","alt":"Donnie Darko","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/51/58/5158/7370965.2.jpg"}
Donnie Darko, uważany za nastolatka z zaburzeniami osobowości, spotyka Franka - tajemniczą postać w kostiumie królika, która zaczyna manipulować jego życiem.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Donnie Darko
Zwiastun nr 2 (do wersji reżyserskiej) 0:58
Donnie Darko
Zwiastun nr 1 2:22
Donnie Darko - Zwiastun Nr 2 (do wersji reżyserskiej) Donnie Darko - Zwiastun Nr 2 (do wersji reżyserskiej)

Tytułowy bohater, Donnie (Jake Gyllenhaal), jest nastolatkiem, uważanym za niezrównoważonego psychicznie. Pewnej nocy ujrzał dziwną postać: człowieka-królika, który wywabił go z domu, przez co uratował chłopakowi życie. Podczas kolejnych "wizyt" królik wyjawia mu, że jest przybyszem z przyszłości i pragnie zapobiec pewnym zdarzeniom. WTytułowy bohater, Donnie (Jake Gyllenhaal), jest nastolatkiem, uważanym za niezrównoważonego psychicznie. Pewnej nocy ujrzał dziwną postać: człowieka-królika, który wywabił go z domu, przez co uratował chłopakowi życie. Podczas kolejnych "wizyt" królik wyjawia mu, że jest przybyszem z przyszłości i pragnie zapobiec pewnym zdarzeniom. W tym celu Donnie zostaje zobligowany do wykonania różnych przedziwnych, destrukcyjnych dla otoczenia zadań. Wraz z rozwojem akcji okazuje się jednak, że nakazy przybysza nie były bezpodstawne... Film porusza temat podróży w czasie, możliwości jego odwrócenia i zmiany wydarzeń oraz tajemnicy, jaką jest nasz umysł.

boxoffice
$1 590 149 na świecie
$1 270 522 w USA
$319 627 poza USA
budżet
$4 500 000
studio
Adam Fields Productions / Flower Films (II) / Gaylord Films / Więcej...
inne tytuły
Donnie Darko: The Director's Cut (tytuł wznowienia) USA
Więcej...
Reżyser filmu Richard Kelly chciał początkowo, aby w roli ojca Donniego wystąpił Tim Robbins.
Kandydatami do tytułowej roli byli m.in. Vince Vaughn, Mark Wahlberg i Jason Schwartzman.
Butelka Old Spice na półce z lekarstwami Donniego jest z lat 90. Wskazuje na to rysunek jachtu (akcja filmu rozgrywa się w latach 80.).
...nazywałaby się Donnie Darko. Podobieństwa do "Alicji w krainie czarów" widoczne są na pierwszy rzut oka. Podążanie głównego bohatera za królikiem, świat po drugiej ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 85%
Przez pierwsze kilkanaście minut filmu wszystko wydaje sie zwyczajne i zrozumiałe. Żyjąca sobie na peryferiach miasta rodzinka, nastoletnie dzieci mające swoje problemy i ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 76%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.