Kolejny "Donnie Darko" w drodze na ekran?

Bloody Disgusting / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kolejny+%22Donnie+Darko%22+w+drodze+na+ekran-141057
Kolejny "Donnie Darko" w drodze na ekran?
W rozmowie z portalem Comingsoon Richard Kelly potwierdził, że pracuje nad kontynuacją  swojego kultowego debiutu "Donnie Darko".

Cóż, prawdopodobnie nie wolno mi powiedzieć nic więcej niż to, że wykonano ogromną ilość pracy
 – mówi reżyser. – Mam nadzieję, że będziemy mogli zbadać ten świat w bardzo duży i ekscytujący sposób. Zobaczymy, co się wydarzy. Wykonano jednak mnóstwo pracy.

Będący połączeniem historii inicjacyjnej z thrillerem science fiction "Donnie Darko" trafił do kin w 2001 roku. Kosztująca 6 milionów dolarów produkcja okazała kasową porażką – wpływy wyniosły zaledwie 1,3 mln dolarów. Film zyskał jednak drugie życie po tym, jak trafił na rynek kina domowego. Z czasem zyskał sobie wierne grono fanów. Co ciekawe, w 2009 roku obraz doczekał się luźnej kontynuacji. Kelly nie był w nią jednak zaangażowany.

Akcja "Donniego Darko" rozgrywa się w latach 80. Pewnego dnia tytułowego bohatera (Jake Gyllenhaal) budzi tajemnicza postać w przebraniu królika i każe mu opuścić dom. Zaraz potem na jego pokój spada silnik odrzutowca. Zagadkowy dobroczyńca wyjawia, że przybywa z przyszłości, a do końca świata pozostało 28 dni, 6 godzin, 42 minuty i 12 sekund. Donnie postanawia zmienić nadchodzące, tragiczne wydarzenia,  jednak i jego, i widza czeka spore zaskoczenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones