Film

The Legend of Zorro

2005 2 godz.
6,6 53 041
ocen społeczności
6,6 10 1 53041
2 613
chce zobaczyć
{"rate":5.5,"count":2}
Zorro staje do walki z tajną organizacją Rycerzy Aragonii, których celem jest zapobiegnięcie wejściu Kalifornii w skład Unii. 
Marcin Kamiński

Zorro ratuje Amerykę

Kalifornijski bohater Zorro od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród widzów. Od 1920 roku, kiedy powstała pierwsza kinowa produkcja... ... czytaj więcej
Legenda Zorro
Zwiastun nr 2
Legenda Zorro
Zwiastun nr 1
Legenda Zorro - Zwiastun Nr 2 Legenda Zorro - Zwiastun Nr 2

Don Alejandro de la Vega prowadzi spokojne życie, ma dziesięcioletniego syna, Joaquina. Nadal jako zamaskowany jeździec – Zorro, spieszy na pomoc biednym i uciśnionym, ale dużo czasu poświęca też spokojnemu życiu rodzinnemu. Jest rok 1851 – trwają przygotowania do wejścia Kalifornii w skład USA jako 31. stanu. Don AlejandroDon Alejandro de la Vega prowadzi spokojne życie, ma dziesięcioletniego syna, Joaquina. Nadal jako zamaskowany jeździec – Zorro, spieszy na pomoc biednym i uciśnionym, ale dużo czasu poświęca też spokojnemu życiu rodzinnemu. Jest rok 1851 – trwają przygotowania do wejścia Kalifornii w skład USA jako 31. stanu. Don Alejandro odkrywa intrygę chciwych biznesmenów i polityków działających w tajnym stowarzyszeniu Rycerzy Aragonii, mających zamiar storpedować ten proces. Elena stawia męża przed wyborem: życie rodzinne albo czynienie sprawiedliwości. Gdy Alejandro łamie dane jej słowo i znowu zakłada maskę, Elena występuje o rozwód. Zorro krzyżuje plany bogaczy, lecz grozi mu rozpad rodziny.

boxoffice
$46 464 023 w USA
$95 936 042 poza USA
budżet
$75 000 000
studio
Amblin Entertainment / Columbia Pictures Corporation / Spyglass Entertainment / Więcej...
inne tytuły
The Return of Zorro (tytuł roboczy) USA
Zorro Unmasked (tytuł roboczy) USA
The Mask of Zorro 2 (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Żona Antonio Banderasa (Melanie Griffith) zatrudniła się na planie filmu jako stajenna, aby towarzyszyć mężowi. Dziennie płacono jej 25 dolarów.
Steven Spielberg oraz Robert Rodriguez zrezygnowali z reżyserii filmu.
Tony Amendola w Masce Zorro wcielił się w postać Don Luiza, zaś w Legendzie Zorro zagrał Ojca Quintero.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Fajny film, dobra akcja

  Betronn ocenił(a) film na

  No i cudowna Catherine w świetnej formie:)

  6
  • Nie to samo

   rammstein84 ocenił(a) film na

   Niestety druga częśc Zorro to nie jedynka ,tempo fabuła jak i sceny akcji są na gorszym poziomie

   6
   • Przygodowe kino nie w moim stylu, ale lubię obejrzeć ten film choćby ze względu na samego Rufusa Sewella..

    parapsychiczna ocenił(a) film na

    jw. Uwielbiam jego grę aktorską w tym filmie. W dodatku wygląda bardzo dobrze w tej produkcji, a rola czarnego charakteru do niego pasuje. Poza tym zawsze wolałam czarne charaktery, są o wiele ciekawsze ;)

   • Profanacja

    Lepkam ocenił(a) film na

    Pomimo tego, że film całkiem miło się ogląda, to jednak jak dla mnie całkiem zniszczyli wizerunek Zorro z 1957 roku (chodzi mi o serial). W filmie co prawda wyszedł bohater, który nie jest idealny, ale zrobili z niego po prostu takiego typowego bohatera filmów akcji ze smykałką do szpady. Wyglądał ... więcej

   • 7/10

    jigsaw_9 ocenił(a) film na

    Bardzo przyjemny film...Dobrze sie go oglada..

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.