Postać

Alastor Moody

Alastor "Szalonooki" Moody - czarodziej czystej krwi, bohater książek, filmów i gier o Harry PotterHarrym Potterze. Stworzony przez pisarkę J.K. Rowling. Auror, czyli specjalista do walki z czarna magią. Może aresztować i uwięzić czarodziejów posługujących się zakazanymi zaklęciami. Członek Zakonu Feniksa. W jednej z walk stracił oko (zastąpił je magicznym, stąd przydomek "Szalonooki"), nogę i kawałek nosa. Jest nerwowy i podejrzliwy. Do jego najbliższych przyjaciół zaliczają się m. in Albus Dumbledore, rodzice Rona Weasleya i Remus Lupin. Odtwórcą roli w latach 2005-2010 był Brendan Gleeson. Zagrał w: "Harry Potter i Czara Ognia", "Harry Potter i Zakon Feniksa", "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I".

Więcej Mniej
świat Harry Potter twórca J.K. Rowling data powstania 8 lipca 2000 pochodzenie Wielka Brytania znany też jako Szalonooki
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I
Zwiastun nr 1 (polski) 2:22
Harry Potter i Zakon Feniksa
Zwiastun nr 3 (polski) 1:00
Harry Potter i Czara Ognia
Zwiastun nr 1 (polski) 1:14

Bartemiusz Crouch Junior

Bartemiusz „Barty” Crouch Junior
TOP
TOP Najgorsi filmowi nauczyciele 3:43
Harry Potter jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Alastor Moody jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.