postać

Rubeus Hagrid

Rubeus Hagrid - półolbrzym, bohater książek, filmów i gier komputerowych o Harry PotterHarrym Potterze. Stworzony przez pisarkę J.K. Rowling. Gajowy i strażnik kluczy w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Do jego największych przyjaciół należą m.in. Harry Potter, Albus Dumbledore,  Hermiona GrangerRon Weasley. Obecny jest w każdej części serii. Zagrał m.in. w: "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", "Harry Potter i Więzień Azkabanu". Odtwórcą roli był Robbie Coltrane.

Syn czarodzieja i olbrzymki. Matka odeszła od rodziny, kiedy Rubeus był dzieckiem. W wieku 11 lat dostał się do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Ojciec zmarł dwa lata później. Od wczesnych lat młodzieńczych interesowały go niebezpieczne stworzenia. Zapewniał im dom i opiekę. Do jego najbardziej znanych zwierząt należą m. in. Puszek (pies z trzema głowami), Aragog (ogromny, ośmiooki pająk, jego największy przyjaciel), Hardodziob (stworzenie powstałe z połączenia konia i orła) i Kieł (pies, który mieszka z nim w chacie). W czasach szkolnych Lord Voldemort (Tom Riddle) oskarżył go o otwarcie Komnaty Tajemnic, przez co Hagrid został niesłusznie wyrzucony ze szkoły. Dostał zakaz używania magii. Dzięki pomocy ówczesnego nauczyciela transmutacji Albusa Dumbledore'a dostał posadę gajowego i klucznika w szkole i mógł zamieszkać w chacie niedaleko szkoły. W późniejszym czasie otrzymał posadę profesora opieki nad magicznymi zwierzętami. Jako członek Zakonu Feniksa wydostał młodego Harry'ego Pottera z opustoszałego domu, gdzie z  rąk Lorda Voldemorta zginęli jego rodzice. Po latach zrobił wszystko, aby pomóc mu pójść do szkoły. Zawsze służy mu radą i pomocą. Hagrid ma w sobie wiele dobra i ciepła nie tylko dla zwierząt, ale też przyjaciół, do których należą m.in. Harry Potter, Hermiona Granger, Ron Weasley, Albus Dumbledore, Minerwa McGonagall.

Rubeus Hagrid jest bohaterem wszystkich książek z serii Harry Potter autorstwa J.K. Rowling. Występuje też w każdym filmie o Harrym Potterze, m.in. "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" (2001), "Harry Potter i Komnata Tajemnic" (2002). Wciela się w niego aktor i komik Robbie Coltrane. Filmy reżyserowali: Chris Columbus, Alfonso Cuarón, Mike Newell i David Yates. Jest również wspomniany w ekranizacji "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć".

Jego postać występuje w wielu grach o Harrym Potterze. Są to m.in. "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" (2001), "Harry Potter i więzień Azkabanu" (2004).

Więcej Mniej
świat Harry Potter twórca J.K. Rowling data powstania 26 czerwca 1997 pochodzenie Wielka Brytania
LEGO Dimensions
Zwiastun nr 3 - Sonic the Hedgehog
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II
Zwiastun nr 2 (polski)
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I
Zwiastun nr 1 (polski)
TOP
TOP Najgorsi filmowi nauczyciele
Rubeus Hagrid jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Harry Potter jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones