postać

Ron Weasley

Ronald Bilius Weasley - najlepszy przyjaciel Harry'ego Pottera z serii J.K. Rowling o młodym czarodzieju, jak i adaptacji filmowych oraz gier. Czarodziej czystej krwi, pochodzący z jednego z najstarszych czarodziejskich rodów – Weasley'owie byli jednak traktowani jako zdrajcy krwi za przyjazny stosunek do mugoli (nie-czarodziejów). Najmłodszy syn Artura i Molly, jeden z siódemki dzieci.
Ron otrzymał drugie imię otrzymał po wuju, który zmarł dobę po zobaczeniu ponuraka, omenu śmierci. Ron wyglądał jak typowy Weasley czyli był rudy i piegowaty. W filmach o Harrym Potterze wciela się w niego Rupert Grint.
Ron i Harry poznali się w pociągu do Hogwartu na pierwszym roku, kiedy przypadkowo znaleźli się w tym samym przedziale. Ich bliską znajomość przypieczętowało także przydzielenie do tego samego Domu, Gryffindoru. Harry stał się dla Rona kolejnym bratem. Mimo tego że zawsze mogli na siebie liczyć, zdarzały się między nimi sprzeczki. Ron zazdrościł Potterowi sławy i popularności – jak pokazywało Zwierciadło Ain Eingarp, to czego pragnął najbardziej, to Puchar Domów, który, chociaż należał do wszystkich, zwykle trzymany był przez najlepszego ucznia i najlepszego gracza. Na piątym roku został prefektem, co stanowiło dla niego duże wyróżnienie. Zawsze miał kompleksy wynikające z niezamożności jego rodziny: wstydził się noszenia szat po starszych braciach.
Po wielu przygodach przeżytych u boku swoich przyjaciół, Ron opuścił szkołę wraz z Harrym i Hermioną w poszukiwaniu horkruksów. Odegrał znaczącą rolę w trakcie finałowego starcia z Lordem Voldemortem. Tak jak Harry, Ron nigdy nie skończył szkoły i został aurorem. Porzucił jednak karierę w Ministerstwie Magii by pracować wraz z bratem, George'em, w sklepie z Magicznymi Dowcipami Weasley'ów.

Więcej Mniej
świat Harry Potter Twórca J.K. Rowling data powstania 26 czerwca 1997 pochodzenie Wielka Brytania
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II
Zwiastun nr 2 (polski)
Harry Potter i Książę Półkrwi
Zwiastun nr 2 (polski)
Harry Potter i Zakon Feniksa
Zwiastun nr 3 (polski)
TOP
TOP Najgorsi filmowi nauczyciele
Ron Weasley jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Harry Potter jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones