Świat

Harry Potter

Ekranizacja megapopularnej serii książek J.K. Rowling, której akcja rozgrywa się w świecie czarodziejów istniejącym równolegle do świata niemagicznego. W skład uniwersum wchodzi osiem części "Harry'ego Pottera" oraz zaplanowany na pięć filmów cykl pt. "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć".

Ekranowemu światu początek dał film "Harry Potter i Kamień Filozoficzny".  Główny bohater Harry Potter (Daniel Radcliffe) w wieku 11 lat odkrywa, że jest potomkiem pary czarodziejów. Wkrótce rozpoczyna naukę w szkole magii Hogwart i staje do walki z odpowiedzialnym za śmierć jego rodziców złym czarnoksiężnikiem Voldemortem. Zgodnie z przewidywaniami widowisko okazało się wielkim sukcesem kasowym i już wkrótce na ekran trafiły jego kolejne kontynuacje. Osiem filmów o przygodach Pottera nakręconych w latach 2001-2011 zarobiło  w kinach na całym świecie 7,7 mld dolarów.

Fenomen cyklu sprawił, że wytwórnia Warner Bros.podjęła decyzję o realizacji spin-offu. Akcja "Fantastycznych zwierząt" rozgrywa się kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami z "Harry'ego Pottera". Filmy opowiadają o perypetiach magizoologa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), który wraz z przyjaciółmi stawia czoła armii nikczemnego czarownika Grindelwalda.

Jednym z architektów filmowego uniwersum Harry'ego Pottera jest David Heyman, który wyprodukował wszystkie dotychczasowe tytuły serii. W pracach nad widowiskami czynny udział bierze również J.K. Rowling.

Franczyza "Harry Potter" obejmuje także gry wideo, audiobooki oraz parki rozrywki.

Więcej Mniej
Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a
Zwiastun nr 2 (polski)
Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu
Teaser nr 1 (polski)
Harry Potter: Turniej Domów Hogwartu
Zwiastun nr 1
Dziedzictwo Hogwartu
Zwiastun nr 5 (polski)
Harry Potter: Hogwarts Mystery
Zwiastun nr 3 1:00
Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II
Zwiastun nr 2 (polski) 1:47
Checkpoint
Checkpoint "Dziedzictwo Hogwartu", "Hi-Fi Rush" i świetny Nintendo Direct
  • 5 części to nawet fajnie

    użytkownik usunięty

    W sumie, uważam, że jak będzie 5 części Fantastycznych zwierząt, to na pewno mogą dojść do czasów rodziców Harry'ego.

    8
    Harry Potter jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.