postać

Aquaman

Aquaman (2018) Warner Bros. Entertainment Inc.

Aquaman - właściwie Arthur Curry. Superbohater z uniwersum DC, władca Atlantydy i oceanów. Członek Ligi Sprawiedliwości. Do jego przeciwników należą jego przyrodni brat Marius Orm (Ocean Master) i Czarna Manta. Pojawia się w komiksach wydawnictwa DC, ich aktorskich i animowanych adaptacjach oraz grach wideo.

Geneza postaci zmieniała się w komiksach kilkakrotnie. Początkowo był on np. zwykłym człowiekiem, który zyskał zdolność życia pod wodą w wyniku eksperymentu. Najpopularniejsza wersja Aquamana to jednak Arthur Curry, syn wygnanej z Atlantydy Atlanny i zwykłego latarnika. Posiada on szereg nadludzkich umiejętności: potrafi oddychać pod wodą, komunikować się z oceanicznymi formami życia i jest nadzwyczajnym pływakiem. Jego ukochaną jest Mera.

W filmach DCEU (kinowe uniwersum DC) w postać wciela się Jason Momoa, który zagrał m.in. w filmach "Liga Sprawiedliwości" (2017) i "Aquaman" (2018). Superbohater pojawia się również w serialu "Tajemnice Smallville" (2001-2011), gdzie zagrał go Alan Ritchson. W animowanych filmach "Liga Sprawiedliwości: Tron Atlantydy" (2015) i "The Death of Superman" (2018) głos podkłada mu Matt Lanter. Postać pojawia się też w grach "Injustice: Gods Among Us" (2013) i "Injustice 2" (2017).

Więcej Mniej
świat DC twórcy Mort Weisinger, Paul Norris data powstania listopada 1941
Aquaman i Zaginione Królestwo
Zwiastun nr 1 (polski)
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera
Zwiastun nr 2 (polski)
Justice Society: World War II
Zwiastun nr 1
Movie się
Movie się "Flash", "Spider-Man: Poprzez multiwersum", "Tyler Rake 2"
Aquaman jest zastrzeżonym znakiem towarowym i DC jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones