postać

Finn

Finn - były szturmowiec służący Najwyższemu Porządkowi, jego wcześniejsze imię to FN-2187, bohater filmów, seriali i gier z cyklu "Gwiezdne wojny". Po raz pierwszy na wielkim ekranie pojawił się w produkcji "Gwiezdne wojny: Część VII - Przebudzenie Mocy". Był dezerterem, łączył swoje siły z Ruchem Oporu. Do jego najbliższych należeli m.in. Poe Dameron i Rey. W filmach "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy", "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" i "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" odtwórcą roli jest aktor John Boyega.

W bardzo wczesnych latach dziecięcych został odebrany rodzicom, aby odbyć szkolenie dla Najwyższego Porządku. Kiedy stał się żołnierzem o imieniu FN-2187, Kylo Ren wysłał go z misją na planetę Jakku. Wyprawa upewniła go w tym, że nie chce zabijać bezbronnych ludzi. Po powrocie dezerterował. Pomógł uwięzionemu pilotowi (Poe Dameron) Ruchu Oporu i łącząc z nim siły uciekł myśliwcem. To właśnie Poe Dameron wymyślił mu imię Finn. Twierdził, że FN-2187 trudno zapamiętać. Mężczyźni rozdzielili się po wypadku pojazdu na planecie Jakku. Będąc tam sam, poznał zbieraczkę złomu - Rey. Zbiegł z nią na kradzionym statku Sokół Millenium. Po drodze pomógł im Han Solo i Chewbacca. Kiedy jego towarzyszka została porwana, walczył z Kylo Renem, czego skutkiem była dla niego śpiączka.

Finn odróżniał się od pozostałych członków Najwyższego Porządku. Nie chciał służyć tam, gdzie zabijano niewinnych. Dla swoich najbliższych nie wahał się poświęcać życia. Do jego przyjaciół należeli Poe Dameron i Rey.

Więcej Mniej
świat Gwiezdne wojny twórcy Lawrence Kasdan, J.J. Abrams, Michael Arndt data powstania 14 grudnia 2015 znany też jako FN-2187
LEGO Gwiezdne wojny: Wakacje
Zwiastun nr 1
LEGO Gwiezdne Wojny: Świąteczna przygoda
Zwiastun nr 1
Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
Zwiastun nr 1 (polski dubbing)
TOP
TOP Za co da się lubić trylogia prequeli "Gwiezdnych wojen"?
Finn jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Gwiezdne wojny jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.