postać

Chewbacca

Chewbacca - pilot, wojownik, przyjaciel Hana Solo, bohater filmów i gier wideo z cyklu "Gwiezdne wojny". Po raz pierwszy na wielkim ekranie pojawił się w filmie "Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja". Od tamtej pory Chewie (tak nazywany był przez przyjaciół) często pojawiał się w kolejnych produkcjach. Przedstawiciel rasy Wookieech. W postać wciela się Peter Mayhew i Joonas Suotamo.

Urodził się na Kashyyyyk. Był synem znanego wojownika. Od wczesnych lat kształtował w sobie zamiłowanie do podróży, ale zawsze powracał na rodzimą planetę. Podczas wojen klonów należał do Ruchu Oporu. Miał duże zdolności techniczne, z wraku statku potrafił zbudować nadajnik. W późniejszym czasie dzięki pomocy Hana Solo udało mu się uciec z planety Mimban, gdzie uważano go za krwiożerczą bestię. Od tej pory łączyła ich przyjaźń i byli praktycznie nierozłączni. Obaj trudnili się drobnymi kradzieżami i przemytami. Kiedy Sokół Millenium należał do Hana Solo, był jego drugim pilotem. Walczył w szeregach Rebelii.

Chewbacca wykazał się, pomagając Luke'owi Skywalkerowi, podczas gdy ten niszczył Gwiazdę Śmierci, lub w czasie poszukiwań zamrożonego Hana Solo oraz odzyskując skradziony frachtowiec Sokół Millenium.

Chewbacca jest obecny m.in. w "Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje" i "Gwiezdne wojny: Część VII - Przebudzenie Mocy". W postać wciela się Peter Mayhew i Joonas Suotamo. Bohater istnieje także w świecie gier wideo. Pierwszy raz można go było zobaczyć w "Star Wars Battlefront" (2015).

Więcej Mniej
świat Gwiezdne wojny twórca George Lucas data powstania 25 maja 1977 znany też jako Chewie
Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
Zwiastun nr 1 (polski dubbing) 2:20
Han Solo: Gwiezdne wojny - historie
Zwiastun nr 2 (polski dubbing) 2:12
Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi
Zwiastun nr 2 (polski dubbing) 2:26
TOP
TOP Za co da się lubić trylogia prequeli "Gwiezdnych wojen"?
Chewbacca jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Gwiezdne wojny jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.